Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Святкування на честь святого Йосафата у Володимирі-Волинському
17:34 Середа 0 144
14-11-2018, 17:34

Святкування на честь святого Йосафата у Володимирі-Волинському

12 листопада 2018 року, в день спомину мученицької смерті святого Йосафата Кунцевича, у храмі святих Йоакима та Анни у Володимирі-Волинському відбулася Літургія за участю чисельного духовенства західного та східного обрядів. Володимир-Волинський – місто, де 1580 року народився святий Йосафат Кунцевич, який віддав життя за єдність Христової Церкви, проливши мученицьку кров.
Спільна молитва біля Господнього вівтаря зібрала представників Римсько-Католицької, Греко-Католицької та Православної Церков на чолі з єпископом Луцької дієцезії Віталієм Скомаровським, екзархом Луцьким владикою Йосафатом Говерою, владикою Михаїлом Колтуном, Правлячим архієреєм Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ, і Преосвященним Матфеєм, єпископом Володимир-Волинським і Турійським Української Православної Церкви Київського Патріархату. Прибули також брати-кармеліти, зокрема отець Богдан Мегер, настоятель Польської провінції ордену, до якого належить настоятель парафії святих Йоакима і Анни отець Лех Кошляга. Саме він ще в 1990-х роках започаткував і розвинув чудову традицію спільної молитви в день спомину святого Йосафата.


Владика Йосафат Говера, звертаючись до присутніх під час проповіді, зазначив, що не слід шкодувати праці й зусиль для проповідування єдності між християнами, приклад чого показав нам святий Йосафат Кунцевич. Справа, за яку ця людина віддала життя, варта, щоб над нею глибоко задуматись. «Возлюбімо одне одного» – заповідь, дана усім, без неї людська душа порожня. Що означає бути християнином? Це жити Євангелієм і виконувати Божі заповіді. Сучасні люди живуть, наче відгородившись одне від одного високим парканом, не знаючи потреб одне одного, тимчасом хтось, можливо, потребує нашої допомоги, очікує від нас вчинків милосердя. Єдність – справа нелегка і кропітка, що вимагає насамперед молитви і чималих зусиль, однак молитва та праця можуть втілити її в реальність. Звертаючи очі до святого Йосафата, треба насамперед шукати єдності з Богом та одне з одним.


Меса завершилася спільною молитвою біля реліквій святого Йосафата й гімном прославлення «Te Deum».


Опісля лунали слова подяки. Владика Михаїл Колтун зазначив, що єдність не прийде, якщо не будемо її прагнути, а вона сьогодні потрібна скрізь, в усіх сферах життя.


Очільник Володимир-Волинської і Турійської єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату владика Матфей додав, що єдність потрібно вершити не на словах, а на ділі. Духовенство показує суспільству, громаді, вірянам, що може бути в єдності, і це – приклад християнського життя.


Зі словами вдячності звернулися настоятель Польської провінції ордену кармелітів отець Богдан Мегер та отець Лех Кошляга, ще раз прославивши святого Йосафата, за посередництвом якого Господь єднає своїх дітей.


Варто нагадати, що святий Йосафат Кунцевич – один із покровителів України.


Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий