Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 16 листопада, п'ятниця
18:19 Четвер 0 1 101
15-11-2018, 18:19

Літургія на кожен день, 16 листопада, п'ятниця

(зел) П’ятниця ХХХІІ звичайного тижня
Ми настільки переймаємось повсякденним життям, що часто не маємо часу думати про спасіння нашої душі. Ми хотіли б добре приготуватися навіть до кінця світу, і ставимось до цього по-людськи. Нам здається, що ми повинні подбати про речі матеріальні. Нам не спадає на думку, що в день приходу Христа не буде мати значення, чим володієш. Залишається тільки довіритися Його безмежній любові.
Або (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ ШОТЛАНДСЬКОЇ
Св. Маргарита народилася близько 1046 року в Угорщині, де її батько перебував  у  вигнанні. У 10 років вона повернулася до Англії на двір свого дідуся св. Едуарда. В 1070 році вийшла заміж за короля Шотландії Малькольма ІІІ. Св. Маргарита зразково виховала восьмеро дітей. Була суворою до себе, але милосердною до вбогих; запрошувала їх до свого столу і обслуговувала їх. Її називали “матір’ю сиріт і скарбницею бідних”. Померла 16 листопада 1093 року в Единбурзі. Є покровителькою Шотландії.
Спільні Меси: про святих, які вершили діла милосердя (стор. 121)
Або (біл) довільний спомин св. ГЕРТРУДИ, діви
Св. Гертруда народилася у 1256 році. У п’ятирічному віці її віддали на виховання до монастиря цистеріанок у Гелфті. Там вона провела все своє життя, спочатку як учениця, а з часом як монахиня. Дійшла до високого ступеню єдності з Богом. Її внутрішнє життя концентрувалося на таємниці Божої любові. Особливо вшановувала Серце Ісуса. Свої молитви і об’явлення описала в книжках. Померла 13 або 17 листопада 1302 року.
Спільні Меси: про одну діву (стор. 118)


АНТИФОН НА ВХІД
Господи, нехай прийде перед Твоє обличчя моя молитва! * Приклони Твоє вухо до мого благання! (Пс 88 (87), 3)

КОЛЕКТА
Всемогутній і милосердний Боже, визволи милостиво нас від усіх ворожих сил, † щоб ми, вільні від небезпек душі та тіла, * могли у свободі духа йти за Тобою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Милосердний Боже, Ти обдарував святу Маргариту надзвичайною любов’ю до бідних; † вчини, щоб за її заступництвом і прикладом * ми ставали серед людей образом Твоєї доброти. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти благоволив приготувати в серці святої діви Гертруди достойне Тебе помешкання, † за її заступництвом розсій милостиво темряву наших сердець, * щоб ми радісно відчували в нас Твою присутність і дію. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Йн 4-9
Читання з Другого Послання святого апостола Йоана.
Вибрана пані, я дуже зрадів, що знайшов між твоїми дітьми таких, які  ходять  в  істині,  згідно  із  заповіддю, яку ми одержали від Отця. І тепер прошу тебе, пані, – не так, наче нову заповідь пишу тобі, але ту, яку ми мали від початку: щоб ми любили одне одного. А любов ця: аби ми жили за Його заповідями! Це заповідь, про яку чули ви від початку, – щоб у ній ви перебували. Адже багато ошуканців увійшло у світ, які не визнають, що Ісус Христос прийшов у тілі; такий є обманщик і антихрист. Стережіться, щоб ви не втратили того, над чим працювали, але щоб отримали повну нагороду. Кожний, хто виходить поза і не залишається у вченні Христа, Бога не має. Хто перебуває у вченні, той має і Отця, і Сина. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 119, 1-2. 10-11. 17-18
Блаженні вірні Божому закону.
Блаженні ті, які бездоганні в дорозі, *
котрі йдуть за Господнім законом.
Блаженні ті, які Його свідчення зберігають *
і шукають Його всім серцем.
Блаженні вірні Божому закону.
Усім своїм серцем я Тебе шукаю: *
від Твоїх заповідей не дай ухилитись.
Я заховав Твої слова у своєму серці, – *
щоб не грішити мені проти Тебе.
Пошли нагороду своєму рабові. *
Я ж буду жити й дотримуватися Твого слова.
Відкрий мої очі, *
аби я побачив Твої дивовижні речі, які в Твоєму законі.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 21, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ви­простайтеся і підійміть свої голо­ви,
бо наближається викуплення ваше.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 17, 26-37

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Як було за днів Ноя, так буде і за днів Сина Людського: їли, пили, женилися, виходили заміж – до дня, коли увійшов Ной до ковчега; і настав потоп, і вигубив усіх. Так само, як було за днів Лота: їли, пили, купували, продавали, садили, будували, а того дня, коли Лот вийшов із Содома, вогонь і сірка впали з неба і вигубили всіх. Так буде в день, коли з’явиться Син Людський. Того дня, хто буде на даху, а речі його в домі, хай не сходить взяти їх, а хто на полі, також хай не по­вертається назад. Згадайте дружину Лота. Хто лише прагнутиме душу свою зберегти, він погубить її, а хто погубить, той оживить її. Кажу вам: тієї ночі будуть двоє на одному ліжку, – одного візь­муть, а другого залишать; будуть дві разом молоти, – одну візьмуть, а другу залишать». І кажуть Йому у відповідь: «Де, Господи?»  А Він відповів їм: «Де труп, там зберуться і орли». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Наша євхаристійна зустріч з Христом повинна підготувати нас до зустрічі з Ним у вічності; просімо у Господа благодатей, потрібних, щоб своїм земним життям ми удосто їлися життя вічного:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона сміливо та відверто проповідувала світові правду про відповідальність за життя перед Найвищим Суддею.
2. Молімося за мир у всьому світі, щоб усі народи могли з радістю прославляти Господа.
3. Молімося за нашу Батьківщину, щоб у ній панував духовний, економічний і моральний лад.
4. Молімося за хворих на цукровий діабет, щоб вони відчували опіку з боку ближніх, а Господь дарував їм розраду.
5. Молімося за всіх, які сьогодні стануть перед судом Божим, щоб вони гідно підготувалися до зустрічі з Христом.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми з радістю могли стати перед Христом у час нашого відходу з цієї землі.

Господи наш і Боже, ми з надією стоїмо сьогодні перед Тобою, вірячи, що Ти не лише простиш нам гріхи, але й судитимеш нас як Отець милосердний. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, поглянь милостиво на принесені дари † і вчини, щоб ми, звершуючи тайну страстей Твого Сина, * осягнули її спасенний плід. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господь царює наді мною і нічого мені не бракуватиме. * На буйних пасовиськах Він дає мені лежати; * веде мене на тихі води. (Пор. Пс 23 (22), 1-2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені святим даром, складаємо Тобі подяку, Господи, † і благаємо Твою милість, щоб вилиттям Твого Духа благодать щирості перебувала в тих, * кого наповнила небесна сила. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.