Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Канікули львівських семінаристів

Канікули львівських семінаристів

Канікули час подорожей, відпочинку і нового досвіду. Сьогодні розповідаємо, як виглядає літній відпочинок семінаристів Львівської Архідієцезіальної Вищої Духовної Семінарії:
Літо. Час відпочинку від навчання і збирання досвіду життя Церкви і життя для Церкви. Золоте правило: щоб не змарнувати вільний час, його треба розпланувати. Літні канікули розбиваються на кілька блоків. Душпастирська практика, чергування в семінарії і самостійний відпочинок. Наприклад семінаристи 0-1 курсів мають заплановані паломництва до Більшівців та до Бердичева, також і оази на території Львівської Архідієцезії. Семінаристи старших курсів не мають обов’язкових запланованих паломництв, натомість їх чекають на двотижневій Оазі Руху Світло-Життя першого, другого і третього ступенів, які відбудуться на території Польщі де народився цей Рух.В рамках канікул передбачається чергування в семінарії. Це час на догляд території alma mater, технічні роботи і допомога з прийомом гостей, які навідуються до Львівської Архідієцезіальної Семінарії.
Щороку кожен семінарист має 31 день вільного часу, який може присвятити на відпочинок вдома з рідними або для мандрів чи подорожей за власним задумом. Звісно, не забуваючи про обов`язки алюмна (щоденна медитація, іспит совісті, молитва, щоденна участь в Євхаристії і тд).За традицією нашої семінарії після закінчення IV курсу кандидат забов’язаний пройти місячну практику у Польщі.
Головна мета таких виїздів - познайомитися особисто з тамтешнім душпастирством - розповідає семінарист V курсу Андрій Фічук:
«Цього літа моя практика проходила в Хойніцах. Парафія Матері Божої Королеви Польщі дуже велика: налічує близько 12 тисяч осіб. Першою моєю практикою там було паломництво до Ченстохови, яке відбувається щороку. Група парафіян, які є членами «Католицької Акції», запросили до неї також і мене. Воно тривало десять днів. Під час подорожі ми відвідували різні храми і мали змогу дізнатися багато цікавого про польські сакральні місця.Але на цьому виїзди разом з парафіянами Хойніц не завершилися. Мене запросили на відпочинковий виїзд з міністрантами до Леби. Це портове місто на півночі Польщі. Ти проходиш декілька хвилин і ти вже можеш замочити ноги у хвилях прохолодного Балтійського Моря.
Крім поїздок з різними парафіяльними групами, я також були й інші практики. Мав змогу побувати в школах. Одна з них для неповносправних дітей, але я це називаю: школою для «особливих» дітей. Це був дуже сильний досвід. Перебування в оточенні цих дітлахів і підлітків показало, як Бог діє в житті де багато страждання, Його милосердя і живу віру попри все.Під час перебування в Польщі було помітне зацікавлення тамтешніх вірян релігійним життям в Україні. Я багато розповідав про себе, про життя Римо-Католицької Церкви у нас, а також про життя простих українців, про війну та її наслідки.Словом практика «на парафії» дала мені багато досвіду. Сподіваюся він допоможе мені в майбутньому. Також завдяки цій практиці, я зустрів багато нових, добрих та щирих людей.»
Приготували семінаристи Антон Лабай і Андрій Фічук
Джерело: Львівська архідієцезія
По темі:
Архієпископ Мечислав Мокшицький з візитом в Язловці
Завершився табір для дітей-переселенців у Зарічанах від «Карітас-Спес»
Оазові канікули з Богом
Новини з України Освячення земельної ділянки під будівництво Дому милосердя в Кривому Розі 7 жовтня 2018 року ординарій Харківсько-Запорізький єпископ Станіслав Широкорадюк у криворізькій парафії Успіння Пресвятої Діви Марії освятив земельну ділянку під будівництво Дому милосердя, у якому безпритульні й інші нужденні зможуть отримувати харчування в захищених від несприятливої погоди умовах.