Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » XVII Дієцезіальні дні молоді пройшли у Хмельницькому
17:08 Понеділок 0 942
21-08-2017, 17:08

XVII Дієцезіальні дні молоді пройшли у Хмельницькому

18–20 серпня у Хмельницькому відбулися XVII Дієцезіальні дні молоді, які зібрали близько півтисячі учасників з багатьох куточків України.
Перший день розпочався з реєстрації учасників. Відбувалася вона під спів хору, який саме провадив останні репетиції. Урочисте відкриття розпочалось о 17:00, коли до храму Христа Царя Всесвіту було урочисто внесено статую Матері Божої Фатімської. До молоді звернувся єпископ Ян Нємєц, закликаючи не змарнувати цих днів.
Після відкриття розпочалося Таїнство Покаяння: учасники мали півтори години, або підійти до когось зі священиків і посповідатися. Свята Меса розпочалася о 20:00. Її попровадив єпископ Ян Нємєц, який наголосив, що Ісус воскресає в серці кожного, щоби простити й полюбити нас. Після Меси молодь розійшлася на ночівлю.
Організатори попередили, що другий день буде насичений і всі матимуть вдосталь як відпочинку, так і праці. І свого слова вони дотримали. Ранок розпочався з конференції отця Миколи Мишовського «Бог – джерело життя та щастя». Отець спілкувався зі слухачами легко й доступно, він зумів достукатися до молодих сердець, тож присутні старалися не пропустити жодного слова.
Після конференції молодь працювала у групах.
О 12:30 розпочалася Свята Меса, на якій були присутні єпископи Леон Дубравський і Ян Нємєц. На учасників зустрічі чекала й несподіванка – на ДДМ до Хмельницького завітав єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава. Саме він, наймолодший католицький єпископ світу, звернувся з проповіддю до молодих людей, закликавши присутніх жити глибоким духовним життям, а не поверховою вірою.
Після обіду молодь прослухала конференцію «Як не змарнувати життя». На зміну емоційній і палкій промові отця Миколи Мишовського прийшов спокійний і вдумливий домініканський стиль отця Миколи Лучка ОР. Присутні занотовували важливі моменти його промови.

Згодом, після коротенького відпочинку, молодь послухала свідчення різних людей про шлях до Бога. Глибина цих свідчень і відвага оповідачів заторкнули молоді серця – учасники зустрічали їх оплесками та схвальними вигуками.


Увечері у дворі храму розпочався святковий концерт, під час якого молодь витанцьовувала інтеграційні танці й насолоджувалася співом християнських виконавців. На нічліг усі роз’їхалися втомлені, але радісні.
Третій день розпочався з тематичних зустрічей. Учасники ДДМ самі обирали, про що хотіли більше дізнатися. Сюрпризом стала участь у тематичних зустрічах єпископів Леона Дубравськомо і Яна Нємца, які обговорили з присутніми майбутній молодіжний Синод, запланований на осінь 2018 року.


О 12:00 розпочалася Свята Меса, яку очолив єпископ Леон Дубравський. Його проповідь вилилась у діалог із молодими людьми, які розповідали єпископові про свої переживання, надії, очікування. Звертаючись до присутніх із усмішкою і жартами, єпископ зачіпав серйозні питання, просячи молодь рухатися за своїм покликанням і любити Церкву. Особливо палким був його заклик не забувати молитися розарій за мир в Україні. Також Кам’янець-Подільська дієцезія поповнилася трьома новими маленькими парафіянами – єпископ Леон Дубравський охрестив трьох немовлят.

Закривав XVII Дієцезіальні дні молоді отець Микола Лучинський, який подякував учасникам і всім, без кого цей захід не відбувся б. Особливу подяку отримав хор, сформований із хористів різних парафій під керівництвом композиторів Хуберта Ковальського та Павла Бембеника з Польщі.    
Павло Зінченко, Католицький Медіа-Центр

По темі:
«Ти створений для... щастя»: День молоді у Сваляві
Зустріти Бога та друзів: День молоді у Хмельницькому
День молоді в Мурафі

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий