Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Отець Ганс Цольнер про результати зустрічі «Захист неповнолітніх у Церкві»
16:29 Субота 0 59
16-03-2019, 16:29

Отець Ганс Цольнер про результати зустрічі «Захист неповнолітніх у Церкві»

Отець Ганс Цольнер SJ, президент Центру захисту неповнолітніх Папського Григоріанського університету та член Папської комісії захисту неповнолітніх, розповідає про зусилля, спрямовані на захист неповнолітніх, яких і надалі докладає Церква після лютневої зустрічі у Ватикані.
Як повідомляють Новини з Ватикану, отець Ганс Цольнер уже отримав численні відгуки від очільників Єпископських конференцій, що брали участь у зустрічі і, повернувшись на свої території, започаткували відповідні процедури: переосмислили директиви, що стосуються випадків зловживань, заявили про тіснішу співпрацю з цивільними органами влади, вказали на необхідність постійно спрямовувати зусилля на запобігання зловживанням.

Подальша праця над документами

Що стосується результатів, досягнених на рівні відомств Святого Престолу, було анонсовано проголошення норматив для вікаріату Ватиканської Держави. За словами священика, незабаром буде оприлюднено також вадемекум, що містить напрямні для єпископів та настоятелів чернечих Орденів і Згромаджень.

Крім того проводяться інші зустрічі, під час яких обговорюються можливості утворення робочих груп, які б допомагали окремим Єпископським Конференціям, що цього потребують для того, аби опрацювати власні напрямні.

Постраждалі, вражені приязною атмосферою прийняття

Щодо відгуку, отриманого від постраждалих внаслідок зловживань, які дали свідчення як особисто під час зустрічі, так і на відстані, через аудіо, чи відеозв'язок, отець Ганс Цольнер підкреслив, що їх «дуже вразило приязне ставлення всіх учасників зустрічі», привітання Святішого Отця, а також атмосфера готовності наполегливо слухати хвилюючі свідчення про зловживання, якого вони зазнали з боку одного священика.

Висновки на основі нещодавніх випадків засуджень

Незабаром після завершення лютневої зустрічі, що відбулася у Ватикані від 21 до 24 лютого, надійшла звістка про вирок кардиналові Джоржові Пеллу та його засудження до шестирічного ув’язнення судом першої інстанції. «Звичайно, це шокуюча новина для всього католицького світу», – зазначив отець Цольнер, додаючи, що потрібно чекати на результат апеляції, який, імовірно, буде оголошений на початку червня.

Потім надійшла новина з Франції про засудження кардинала Філіпа Барбарена на шість місяців ув’язнення за недбалість і неповідомлення про злочин зловживання.

«Відомо, що вже не йдеться про недоторканих осіб, – зазначив на завершення священик, – і держави, уряди й системи правосуддя кожної країни звертають увагу на те, що, на їхній погляд, насправді сталося, та застосовують діючі там закони й норми. Вже в 2011 році Церква, зокрема, Конгрегація віровчення, в окружному листі до єпископів і Єпископських Конференцій вказала на необхідність дотримуватися законів держави, в якій вони проживають. Отже, якщо держава із стабільним демократичним, контрольованим та законним ладом, приходить до висновку, що певний представник Церкви – чи це диякон, чи священик, єпископ, чи кардинал – вчинив злочин, то це потрібно не тільки шанувати, але й приймати. Це повинно бути нормою для Церкви».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 12:09 П'ятниця 0 107 Співчуття Папи з приводу смерті кардинала Ґодфріда Даннелса Вранці 14 березня 2019 року на 85-му році життя відійшов у вічність кардинал Ґодфрід Даннелс, архієпископ-емерит архідієцезії Мехелена-Брюсселя. Папа Франциск висловив співчуття його родині й усій Церкві Бельгії.