Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Програма Папи Франциска на 2019 рік
14:55 Четвер 0 1 092
3-01-2019, 14:55

Програма Папи Франциска на 2019 рік

Апостольські подорожі до Об’єднаних Арабських Еміратів, до Панами на Всесвітню Зустріч Молоді, до Марокко, Болгарії й Македонії – це тільки частина запланованої діяльності Папи Франциска на 2019 рік.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Програма Його Святості на 2019 рік дуже насичена. Уже на початку січня відбудеться традиційна зустріч із дипломатичним корпусом, акредитованим при Святому Престолі, яка завжди є нагодою для того, аби звернутися до міжнародної спільноти з посланням миру.

ВДМ у Панамі

Від 23 до 28 січня Святіший Отець здійснить першу подорож року: у Панамі він візьме участь у 34-му Всесвітньому Дні Молоді на тему «Ось я, слугиня Господня, нехай зі мною станеться за Твоїм словом». Цей захід, що черпатиме натхнення з нещодавнього молодіжного синоду, має на меті започаткувати активнішу участь молоді в місії Церкви. У відео-посланні з нагоди ВДМ, оприлюдненому у листопаді 2018 р., Папа закликає молодь «вийти із замкненості в собі та посвятитися служінню іншим». «Наше життя знаходить сенс лише в служінні Богові та ближньому», – наголошує він, зазначаючи, що багато молодих людей «виявляють бажання допомагати іншим, зробити щось для тих, які страждають». Саме в цьому, за словами Святішого Отця, полягає сила молоді, «яка може змінити світ».

Апостольська подорож до Об’єднаних Арабських Еміратів

Папа Франциск стане першим Вселенським Архиєреєм, який відвідає Об’єднані Арабські Емірати. Візит відбудеться від 3 до 5 лютого. Гасло візиту «Боже, вчини мене знаряддям Твого миру» вказує на те, що центром зустрічей стануть міжрелігійний діалог і братерство серед віруючих різних релігій. Уряд ОАЕ проголосив 2019 рік «Роком толерантності», з метою сприяти культурі діалогу та долати різні форми фундаменталізму.

Рада Кардиналів і реформа Курії

Від 18 до 20 лютого у Ватикані відбудеться 28-ме засідання Ради Кардиналів, в центрі якого буде праця над новою Апостольською Конституцією про Римську Курію «Praedicate evangelium», чернетку якої Папа отримав в грудні 2018 року. Новий документ покликаний забезпечити, щоб Римська Курія більше відповідала на вимоги місії Церкви, що виходить назовні.

Захід, присвячений запобіганню зловживанням

Відразу після цього, від 21 до 24 лютого, у Ватикані відбудеться ще одна важлива подія: Святіший Отець зустрінеться з представниками усіх Єпископських Конференцій світу для того, аби обговорити питання запобігання зловживанням щодо неповнолітніх та уразливих дорослих. Звертаючись до Римської Курії з нагоди завершення року, 21 грудня 2018 р., Папа Франциск зазначив, що Церква «докладатиме всіх зусиль для того, аби передати правосуддю всіх, хто вчинив такі злочини», а зловмисників закликав «навернутися й здатися людському правосуддю і готуватися до Божого правосуддя».

Візит до Марокко

1985 року святий Папа Іван Павло ІІ відвідав Марокко, де взяв участь у зустрічі з мусульманською молоддю. Він зазначав тоді, що «діалог між християнами і мусульманами сьогодні є важливішим ніж будь-коли», не забуваючи про «важливі відмінності», але й про «численні спільності». Цього року, від 30 до 31 березня, цю країну відвідуватиме Папа Франциск, щоб також закликати до діалогу і братерства.

Подорож Папи до Болгарії та КЮР Македонії

Від 5 до 7 травня Наступник Святого Петра здійснить Апостольську подорож до Болгарії та Колишньої Югославської Республіки Македонії.

«Pacem in Terris» – це назва відомої Енцикліки святого Папи Івана XXIII, який був першим Апостольським Візитатором в Болгарії. Саме ці слова, що в перекладі з латинської означають «Мир на землі», стануть гаслом візиту Папи Франциска до Болгарії. Тут Папа відвідає міста Софію та Раковскі.

«Не бійся, маленьке стадо» – ці слова з Євангелії від Луки є гаслом подорожі Святішого Отця до Колишньої Югославської Республіки Македонії. Святіший Отець відвідає столицю країни Скоп’є, де народилася свята Тереза з Калькутти.

Оскільки католики в цих двох країнах є меншістю серед переважної більшості православних мешканців, візит Святішого Отця покликаний надати нового поштовху екуменічному діалогові.

Намір Святішого Отця відвідати Японію

У вересні минулого року, під час зустрічі з представниками японської асоціації «Tensho Kenoh Shisetsu Kenshoukai», що впроваджує проекти культури й солідарності, Вселенський Архиєрей оголосив про свій намір відвідати Японію в 2019 році. «Сподіваємося, що це вдасться зробити», – зазначив Святіший Отець, пригадуючи про першу дипломатичну місію Японії в Європі, організовану місіонерами-єзуїтами 1585 року. Чотирьох молодих японців-християн, що прибули тоді до Риму в супроводі отців-єзуїтів, прийняв Папа Григорій XIII. Під час восьмирічної подорожі по Європі, вони відвідали різні європейські міста, такі як Лісабон, Мадрид, Флоренцію, Венецію, Мілан та ін.

Синод, присвячений Амазонії

«Амазонія: нові шляхи для Церкви і для цілісної екології» – таку тему матиме спеціальна асамблея Синоду Єпископів, запрограмована на жовтень, до якої залучені сім Єпископських Конференцій і дев’ять країн амазонського регіону. Під час асамблеї розглядатимуться не тільки питання довкілля, а й церковні теми.

Жовтень 2019 – місійний місяць

Ще у жовтні 2017 року в листі з нагоди Всесвітнього місійного дня, адресованому кардиналові Фернадо Філоні, Префектові Конгрегації Євангелізації народів, Папа Франциск проголосив жовтень 2019 року надзвичайним місійним місяцем. Ця ініціатива пов’язана із сторіччям оприлюднення Апостольського листа Папи Венедикта XV «Maximum illud», що побачив світ 30 листопада 1919 року та яким тодішній Наступник святого Петра прагнув дати новий запал місійній відповідальності.

«Нехай же надзвичайний місійний місяць стане нагодою для щедрих і плідних благодатей з метою поширювати ініціативи та помножувати, особливим чином, молитву, що є душею кожної місії, звіщення Євангелія, біблійну й богословську призадуму над місією, діла християнського милосердя та конкретні заходи співпраці й солідарності між Церквами, аби пробудився й ніколи не згасав місійний ентузіазм», – зазначив Папа Франциск на завершення листа.
Новини з Ватикану 09:02 Понеділок 0 124 Неділя з Папою: молитва за безпритульних і сім’ї в скруті та заклик до журналістів Під час недільної «віртуальної» зустрічі з вірними Святіший Отець скерував думку вірних до трагедії безпритульних, які помирають від переохолодження, заохотив приєднатися до молитви за єдність християн і закликав журналістів свідчити правду.

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.