Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Пробачення – тема дня зосередження духовенства Львівського деканату
13:18 Четвер 0 96
14-03-2019, 13:18

Пробачення – тема дня зосередження духовенства Львівського деканату

13 березня 2019 року в парафії святого Йоана Павла ІІ у Львові, де служить настоятелем отець Григорій Драус, священики Львівського деканату зібралися на день спільноти та духовної віднови. Спершу всі разом молилися під час адорації Пресвятих Дарів. Після Літургії годин, тихої молитви й Таїнства Покаяння була спільна Євхаристія, яку очолив отець Генрик Яворський з Балти.
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

Духівник Львівського деканату отець Микола Лучок ОР виголосив конференцію на тему «Пробачення».

Пробачення – це процес, у якому є жаль, біль, гнів, плач. «Гнівайтеся, та не грішіть» (Еф 4, 26-27), – каже апостол Павло. Тобто гнів – це не щось погане, Бог дав нам його як дар, щоб захищати гідність людини, щоб реагувати на зло, яке торкається нашого життя. І краще посваритись у гніві, щоб перемогти біль, який є в нас. Несправедливість породжує біль, гнів, який людина має виразити.

Проте, наголосив отець Микола Лучок, якщо замкнутися в болі й не пробачити, серце закам’яніє. Тільки пробачення перемагає біль і кривду. Тоді можна прийняти подію свого життя і сказати: «Я навчився говорити "ні", навчився співчувати іншим завдяки Ісусові Христу». Останній етап – примирення з подією, і тоді вона вже не руйнує життя. 

Пробачення – це завжди дар Бога, бо ми не маємо сили пробачити самі. Пробачення – це акт волі, процес, у якому особа вибирає, приймати чи не приймати, молитися за кривдника чи не молитися.

Далі священики говорили про події в деканаті та складали плани. Отець Павел Одуй OFMConv розповів про 13-й Чемпіонат Європи з футболу між священниками та поділився незабутнім спортивним досвідом кількох днів спільної молитви та радості священиків із цілої Європи.

На квітень у деканаті заплановано такі події:
5 квітня – екстремальна Хресна дорога
17 квітня – Хресна дорога вулицями Львова
27 квітня о 12:00 – храмове свято в Рясному
28 квітня об 11:30 – храмове свято в кафедральному соборі

На закінчення отець Генрик Яворський із Балти, гість зустрічі, який завершив великопісні реколекції в парафії святого Йоана Павла ІІ, поділився досвідом служіння й розповів про життя Церкви в Одесько-Сімферопольській дієцезії.

Наступний день спільноти та духовної віднови відбудеться 6 травня в Брюховичах, у парафії отців паллотинів.

Олександр Кусий

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 11:05 Четвер 0 125 Зустріч семінаристів із Апостольський Нунцієм у Ворзелі У переддень урочистості святого Йосифа, Обручника Пресвятої Діви Марії, семінарія у Ворзелі мала честь приймати з візитом Апостольського Нунція в Україні архієпископа Клаудіо Ґуджеротті.