Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 3 березня, неділя

Літургія на кожен день, 3 березня, неділя

(зел) VІІІ Неділя звичайного періоду
Так легко виправляти інших, так легко звертати їхню увагу на помилки. Ісус же каже: “Лице­мі­ре, вийми спочатку колоду з влас­но­го ока, а тоді побачиш, як вий­ня­ти скалку з ока брата твого” (Лк 6,42). Скільки ж то є причин мого необ’єктивного бачення людей та їхніх проблем?


АНТИФОН НА ВХІД
Господь став опорою моєю. * Він мене на простір виводить * і визволяє мене, бо мене любить.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: вчини, щоб завдяки Твоєму покровительству життя у світі проходило мирно, * а Твоя Церква нехай втішається служінням Тобі без перешкод. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Сир 27, 4-7
Читання з Книги Сираха.
Коли решето трусять, висівки залишаються, – так і помилки чоловіка в його розумуванні. Піч випробовує гончарське начиння, а випробування людини в її думках. З плоду дерева праця над ним виявляється, думка ж людського серця – із слова. Мужа не хвали, поки він ще не висловився, бо щойно словом людина випробовується. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 92, 2-3. 13-14. 15-16
Як добре, Боже, Тебе прославляти.
Добре дякувати Богу, *
співати Імені Твоєму, о Всевишній:
вранці сповіщати про Твою милість *
і ночами про Твою вірність.
Праведник розквітне, наче пальма, *
розростеться, як кедр на Лівані.
Посаджені в Господньому домі, *
вони розквітнуть у дворах нашого Бога.
Як добре, Боже, Тебе прославляти.
Навіть в пізній старості плід приносити будуть, *
будуть соковиті та свіжі,
аби сповіщати, що праведний Господь, – моя Скеля, – *
і немає в Ньому неправди.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 15, 54-58
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Коли ж це тлінне зодягнеться в нетління, а смертне зодягнеться в безсмертя, тоді збудуться написані слова: «Смерть поглинута перемогою! Де твоя, смерте, перемога? Де твоє, смерте, жало?» Жало смерті – це гріх, а сила гріха – Закон. Та подяка Богові, що дає нам перемогу через Господа нашого Ісуса Христа. Тому, мої любі брати, будьте стійкі, непохитні, завжди відзначайтеся в Господньому ділі, знаючи, що ваша праця в Господі не даремна. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Флп 2, 15г. 16а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Сяйте, мов світила у світі,
дотримуючись життєдайного слова.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 6, 39-45
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу Ісус розповів учням притчу: «Чи може сліпий сліпого дорогою водити? Чи не впадуть обидва в яму? Учень не вищий за вчителя, але, вдосконалившись, кожний стане, як його вчитель. Чому бачиш скалку, яка в оці брата твого, а колоди, яка в твоєму оці, не помічаєш? Як можеш казати братові своєму: “Брате, дозволь я вийму скалку, яка в твоєму оці!” – а сам не бачиш тієї колоди, яка в твоєму оці? Лицеміре, вийми спочатку колоду з власного ока, а тоді побачиш, як вийняти скалку, яка в оці твого брата. Адже немає доброго дерева, яке родило б поганий плід, ані поганого дерева, яке родило би добрий плід. Бо кожне дерево пізнається зі свого плоду; з тернини не збирають смокви, а з колючого куща не збирають винограду. Добра людина з доброго скарбу свого серця виносить добро, а погана – зі злого скарбу свого серця виносить зло, бо з надміру серця промовляють його уста!» Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Ісус навчає нас боротися із власними вадами, тож просімо в Нього благодаті бачити свої гріхи і намагатися виправити скоєне зло:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона невтомно несла Бла­гу Христову Вість усім народам світу.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він навчав християн служити лише Богові, присутньому в серці кожної люди­ни, і тільки Йому одному поклонятись.
3. Молімося за Україну, щоб Господь оберігав наш народ від вади споживацького стилю життя і вів його дорогами любові та миру.
4. Молімося за людей, що відійшли від Господа і блукають у темряві гріха, щоб з Божою допомогою вони повернули­ся до світла істини.
5. Молімося за померлих, щоб вони, одягнені Господом у святкові шати, взяли участь в Його небесній трапезі.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, в усьому покладаючись на Господнє Провидіння, мужньо боролися зі спокусою компромісу з володарем цього світу.

Господи Ісусе, Ти – взірець терпеливої та всепрощаючої любові, вислухай наші молитви та огорни нас своєю милосердною опікою. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, котрий даєш те, що має бути пожертвуване Твоєму Iмені і визначаєш приношення ревності нашого служіння, † просимо Твою милість, щоби призначене Тобою бути заслугою * стало для нас нагородою. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі Звичайого періоду, № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Заспіваю Господу, * добро бо Він мені вдіяв, оспівуватиму Iм’я Всевишнього Господа. (Пс 13(12), 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені спасенним даром, благаємо Твоє милосердя, † щоб через це таїнство, яким Ти поживив нас у цьому житті  , * Ти благоволив вчинити нас сопричасниками життя вічного. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 7 вересня, субота (зел) Субота ХХІІ звичайного тижня
“Син Людський є Воло­да­рем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих  за віру в ХХ столітті  (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця

Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії