Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Єпископа Віталія Кривицького обрано очільником Всеукраїнської Ради Церков
16:13 Субота 0 350
9-03-2019, 16:13

Єпископа Віталія Кривицького обрано очільником Всеукраїнської Ради Церков

Під час візиту до Святої Землі Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій провела виїзне засідання в Єрусалимі.

Про це повідомляє Інститут релігійної свободи.

Засідання відбулося під головуванням головного рабина Києва й України Якова Дов Блайха, який вже вдруге ініціював поїздку делегації ВРЦіРО до Ізраїлю. Учасники засідання обговорили як внутрішньоукраїнські питання, так і ініціативи, спрямовані на подальший розвиток дружніх українсько-ізраїльських відносин.

Зокрема було підкреслено позитивні здобутки, пов’язані з запровадженням безвізового режиму між Україною й Державою Ізраїль, що відбулося 10 років тому після першого візиту делегації ВРЦіРО до Ізраїлю. Варто подбати про розв’язання технічних питань, які досі залишилися, щоб надалі розвивати взаємне паломництво до обох країн, зміцнювати економічні зв’язки та практично впроваджувати підписану нещодавно Угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем.

Під час зустрічей Рада схвально відреагувала на пропозиції ізраїльських високопосадовців підтримати переведення посольства України в Ізраїлі до Єрусалима, наслідуючи досвід США й деяких інших країн світу, якщо таку постанову ухвалять відповідні державні органи України. Члени ВРЦіРО обговорили сучасний стан державно-конфесійних відносин і спланували зробити з цього приводу окреме звернення. Вони також вирішили нагадати свою позицію щодо необхідності забезпечення чесних і справедливих виборів, висловлену раніше у Зверненні до українського народу з приводу виборів Президента України.

Виїзне засідання завершилося переходом головування у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій до єпископа Віталія Кривицького, ординарія Київсько-Житомирського Римсько-Католицької Церкви в Україні.

Делегація ВРЦіРО побувала в Генеральному штабі армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) у Тель-Авіві, де відбулася зустріч із головним військовим рабином ЦАХАЛу Еялем Каримом. На завершення візиту до Ізраїлю українські релігійні діячі оглянули музей Голокосту «Яд Вашем». Перед цим вони на зустрічах у Єрусалимі одноголосно вказали на неприпустимість антисемітизму та ксенофобії в сучасному світі, щоб страшні сторінки історії Голокосту не повторилися ніколи знов.

Раніше під час офіційного візиту до Єрусалима делегація ВРЦіРО зустрілася з Президентом Держави Ізраїль, обговорила низку актуальних питань зі спікером Кнесету Ізраїлю, а також із міністром у справах Єрусалима й національної спадщини, міністром охорони навколишнього середовища Держави Ізраїль та іншими урядовцями.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 11:05 Четвер 0 125 Зустріч семінаристів із Апостольський Нунцієм у Ворзелі У переддень урочистості святого Йосифа, Обручника Пресвятої Діви Марії, семінарія у Ворзелі мала честь приймати з візитом Апостольського Нунція в Україні архієпископа Клаудіо Ґуджеротті.