Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Одеський храм святого апостола Петра врочисто проголосили малою базилікою
10:28 Неділя 0 388
17-03-2019, 10:28

Одеський храм святого апостола Петра врочисто проголосили малою базилікою

У суботу, 16 березня 2019 року, Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті очолив у храмі святого апостола Петра в Одесі урочисту Месу з нагоди проголошення храму малою базилікою.
Про це повідомляє сайт «Костели та каплиці України».

Із ним співслужили єпископ-коад’ютор Одесько-Сімферопольський Станіслав Широкорадюк, єпископ-помічник дієцезії Яцек Пиль та екзарх Одеський і адміністратор Кримський владика Михаїл Бубній (УГКЦ).

Статус малої базиліки надав храмові Папа Франциск, щоб підкреслити його надзвичайну роль у збереженні (в радянські часи), відродженні (у посткомуністичний період) і поширенні християнства не тільки в Одесі, а й на всьому Півдні України. Адже титул базиліки надають не з огляду на монументальність чи інші архітектурні особливості споруди, а тоді, коли йдеться про непересічну активність вірних і духовенства.

В урочистості взяли участь отці салезіяни, які з 1958 року – тоді в особі легендарного отця Тадеуша Хоппе SDB – опікуються парафією, сестри салезіянки, інші одеські священики, черниці й віряни.

В Україні це вже третій храм, який удостоївся статусу малої базиліки. 1910 року такий титул отримала катедра Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові, а 19 липня 2014 року – храм Воздвиження Святого Хреста у Чернівцях.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 11:05 Четвер 0 125 Зустріч семінаристів із Апостольський Нунцієм у Ворзелі У переддень урочистості святого Йосифа, Обручника Пресвятої Діви Марії, семінарія у Ворзелі мала честь приймати з візитом Апостольського Нунція в Україні архієпископа Клаудіо Ґуджеротті.