Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Іспит сумління – 5 хвилин, що перемінюють життя
12:48 П'ятниця 0 232
1-03-2019, 12:48

Папа: Іспит сумління – 5 хвилин, що перемінюють життя

Зупинитися, усвідомити свої падіння, пам’ятати про те, що кінець може прийти кожної миті, і не повторювати постійно про безмежну Божу довготерпеливість, виправдовуючи бажання чинити все, що заманеться. Проповідуючи на Месі в Домі святої Марти в четвер, 28 лютого 2019 року, Папа Франциск закликав до навернення, зупинившись на порадах із першого читання зі старозавітної книги Сираха.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Опанувати пристрасті

Життєва мудрість, зауважив Папа, – це плід щоденного досвіду, вона народжується з задуми про життя, із того, що ми зупиняємося, аби проаналізувати, як живемо. Цьому можуть допомогти підказки, які знаходимо в книзі Сираха – такі неначе вказівки, які батько дає синові, дідусь – онукові.

«Не йди за інстинктами, прислухаючись до пристрастей серця. Усі ми маємо пристрасті. Тож слід бути уважним, аби панувати над ними, взяти їх у руки. Пристрасті – це не щось лихе, вони є спонукою також для того, щоб робити чимало добрих речей. Але якщо ти не спроможний панувати над пристрастями, то вони опанують тебе», – наголосив Папа.

Не відкладати навернення на пізніше

Ми не є вічні на цій землі, і не варто думати, ніби можна робити все, що заманеться, уповаючи на безмежне Боже милосердя. «Не гайся повернутися до Господа, не відкладай з днини на днину, бо зненацька вибухне гнів Господній», – вказав Папа, цитуючи поради з книги Сираха. Не можна зволікати з наверненням, із переміною життя, з його вдосконаленням; навпаки, необхідно «виполювати бур’яни, які всі ми маємо».

П’ять хвилин для переміни життя

«Не зволікай із наверненням». Заохочуючи не відкладати переміну життя на пізніше, Папа вказав на важливість щоденного іспиту совісті, щоб «доторкатися» до невдач і поразок, які має кожен з нас. Треба не боятися цього, а бути здатними панувати над тим, що збуджує в нас пристрасть. Тому щодня треба робити іспит совісті, щоб навертатися до Господа, і докладати зусиль, аби не повторювати переступів, аби їх опанувати, а не піддатися їм.

«Ніхто з нас не певний, як і коли закінчить життя. Ці п’ять хвилин наприкінці дня дуже допоможуть нам замислитися й не гаятися з переміною серця та наверненням до Господа. Нехай же Господь навчить нас Своєю мудрістю простувати цим шляхом», – побажав Папа.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:29 Субота 0 60 Отець Ганс Цольнер про результати зустрічі «Захист неповнолітніх у Церкві» Отець Ганс Цольнер SJ, президент Центру захисту неповнолітніх Папського Григоріанського університету та член Папської комісії захисту неповнолітніх, розповідає про зусилля, спрямовані на захист неповнолітніх, яких і надалі докладає Церква після лютневої зустрічі у Ватикані.