Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 18 березня, понеділок

Літургія на кожен день, 18 березня, понеділок

(фіол) Понеділок ІІ тижня Великого Посту
Божий план щодо нас є дуже простим. Своїм милосердям і щедрістю ми маємо розпочати реалізовувати Царство Боже вже тут і тепер. Ми не дуже добре знаємо як це зробити, але вже отримуємо обітницю винагороди, яка чекає на кожного з нас. А Христос на додаток обіцяє реалізувати цей план у кожному з нас безкоштовно.
Колекту можна взяти з довільного спомину св. КИРИЛА ЄРУСАЛИМСЬКОГО, єпископа і Вчителя Церкви
Св. Кирило народився в Єрусалимі близько 315 року. В 348 році він став єпископом цього міста. Ревно захищав від єресей вчення про божественну природу Христа. Відомі його містагогічні катехези, що впроваджували новоохрещених у тайни Церкви. Помер у 386 році.


АНТИФОН НА ВХІД
Спаси мене і зглянься на мене. * Нога моя стоїть на рівнім місці, * благословлятиму я Господа на зібранні.

КОЛЕКТА
Боже, Ти для здоров’я душі  наказав нам опановувати тіло; † допоможи нам стримуватися від гріхів * і у своїх серцях відповісти на вимоги Твоєї любові. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти через вчення святого єпископа Кирила привів Церкву до більш глибокого пізнання тайн спасіння, † дозволь нам за його заступництвом так пізнати Твого Сина, * щоб ми осягнули повноту життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Дан 9, 4б-10
Читання з Книги пророка Даниїла.
О Господи, Боже великий і страшний, який зберігаєш союз і ми- лість для тих, хто Тебе любить і пильнує Твої веління! Ми согрішили, вчинили несправедливість, поводилися зле, бунтувались і відступили від Твоїх велінь і Твоїх заповідей; ми не слухали слуг Твоїх, пророків, які Твоїм Іменем говорили до наших царів, до наших князів, до наших батьків і до всього народу у країні. Тобі, Господи, справедливість, нам же сором на обличчі, як воно і є нині: юдейським мужам, мешканцям Єрусалиму й усім ізраїльтянам, близьким і далеким, по всіх країнах, куди Ти вигнав їх за їхню невірність, якою вони завинили перед Тобою. Господи! Нам личить сором на обличчі: нашим царям, нашим князям, нашим батькам, бо ми согрішили перед Тобою. У Господа ж, Бога нашого, – милосердя й прощення, бо ми збунтувались проти Нього і не слухали голосу Господа, Бога нашого, щоб жити за Його законами, які Він дав нам через своїх слуг, пророків. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 79, 8-9а. 9бв і 11. 13
Не згадуй, Боже, всі наші провини.
Не нагадуй нам про гріхи предків наших. *
Нехай якнайшвидше піде попереду нас Твоє милосердя, †
бо ми стали надто нужденні.
Поможи нам, Боже, наш Спасителю, *
задля слави Імені Твого.
Визволи нас і прости гріхи наші задля Імені Твого. *
Нехай дійде до Тебе волання в’язнів!
Могутністю свого рамена *
захисти синів, над якими тяжіє вирок смерті.
Ми ж – Твій народ, Боже,*
вівці Твого пасовиська;
будемо навіки Тебе прославляти, *
з покоління в покоління Твою хвалу сповіщати.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Йн 6, 63б. 68б
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Слова Твої, Господи, є життям і духом;
Ти слова життя вічного маєш.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 6, 36-38
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу Ісус сказав своїм учням: «Будьте милосердними, як і ваш Отець милосердний. Також не судіть – і не будете суджені; не осуджуйте – і не будете осудженими. Прощайте – і проститься вам; давайте – і дасться вам; міру добру, натоптану, струснуту й переповнену дадуть вам у поділ. Бо якою мірою ви міряєте, такою ж відміряється вам». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Усвідомлюючи тяжкість наших провин і грішність людської природи, йдімо до Господа з нашими проханнями, уповаючи на Його безмежне милосердя:
1. Молімося за всю Господню Церкву, аби через великопісне покаяння могла без плями гріха предстати перед Божим обличчям.
2. Молімося, щоб святість життя Папи, єпископів, священиків, монахів та монахинь принесла стократний плід.
3. Молімося, щоб Господь підтримував місіонерів у їхній апостольській праці.
4. Молімося, щоб Господь допоміг нам щиро визнати і виправити власні помилки.
5. Молімося за наших померлих батьків та близьких, щоб Господь простив їм їхні провини і обдарував вічним життям.
6. Молімося, щоб період Великого Посту став для нас дійсно часом навернення і покаяння.

Боже, наш Отче, Ти знаєш, які ми слабкі та грішні, смиренно просимо Тебе: дай благодать покаяння всім своїм дітям. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, Ти дозволяєш нам брати участь у небесних тайнах, † прийми милостиво наші прохання * та звільни нас від земних спокус. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Будьте милосердні, * як і Отець ваш милосердний. (Лк 6, 36)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай це Причастя очистить нас від гріхів * і забезпечить нам участь у небесній радості. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Для довільного використання
Додай сили, Господи, серцям Твоїх вірних † і укріпи їх своєю благодаттю, * щоб вони були щирі у молитві до Тебе і вірні у взаємній любові. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 7 вересня, субота (зел) Субота ХХІІ звичайного тижня
“Син Людський є Воло­да­рем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих  за віру в ХХ столітті  (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця

Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії