Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Співчуття Папи з приводу смерті кардинала Ґодфріда Даннелса
12:09 П'ятниця 0 2 843
15-03-2019, 12:09

Співчуття Папи з приводу смерті кардинала Ґодфріда Даннелса

Вранці 14 березня 2019 року на 85-му році життя відійшов у вічність кардинал Ґодфрід Даннелс, архієпископ-емерит архідієцезії Мехелена-Брюсселя. Папа Франциск висловив співчуття його родині й усій Церкві Бельгії.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Похорон архієпископа-емерита відбудеться у п’ятницю, 22 березня 2019 року, у кафедральному соборі святого Румбольда в Мехелені. Про це повідомив архієпископ Мехелена-Брюсселя та президент Єпископської конференції Бельгії кардинал Жозеф Де Кесель, який відслужить похорон разом із Апостольським Нунцієм, бельгійськими єпископами, священиками та дияконами архидієцезії.

Телеграма співчуття Папи Франциска


Отримавши сумну вістку про смерть бельгійського кардинала, Його Святість надіслав телеграму, у якій висловив співчуття його родині, єпископам Бельгії, духовенству, богопосвяченим особам і всім вірним, які переживають цю втрату. «Цей ревний пастир, – читаємо в телеграмі, – віддано служив Церкві не тільки в дієцезії, а й на рівні всієї країни – як президент Єпископської конференції Бельгії та член різних ватиканських Дикастерій. Уважний до викликів, що стоять перед Церквою, кардинал Даннелс брав активну участь у різних Синодах єпископів, зокрема 2014 і 2015 років, присвячених сім’ї. Він був покликаний до Небесного Отця в час очищення-посту, на шляху, що веде до Господнього Воскресіння. Прошу Христа, переможця зла й смерті, прийняти його у Свій мир і радість». Папа Франциск уділив особливе апостольське благословенням усім, хто поділяє біль з приводу смерті кардинала Даннелса.

Короткий життєпис кардинала Ґодфріда Даннелса

Покійний кардинал народився 4 червня 1933 року в містечку Канеґем (Бельгія). Навчався в семінарії в місті Брюґґе, вивчав філософію в Лювенському католицькому університеті. 1961 року захистив докторську дисертацію з богослов’я в Папському Григоріанському університеті в Римі.

1957 року був висвячений на пресвітера, багато років викладав у Вищій семінарії в Брюґґе й у Лювенському католицькому університеті.

1977 року Папа Павло VІ призначив Ґодфріда Даннелса єпископом Антверпена, 1979 року Папа Йоан Павло ІІ поставив його архієпископом Мехелена-Брюсселя, а 1983 року надав йому кардинальську гідність. Він брав участь у конклаві в квітні 2005 року, який обрав Папу Бенедикта XVI, та в березні 2013 року, що обрав Папу Франциска. Кардинал Даннелс очолював бельгійську Церкву до лютого 2010 року, коли Папа Бенедикт прийняв його зречення з уряду в зв’язку з досягненням граничного віку.

Після його смерті Колегія кардиналів складається з 222 членів, із яких 122, яким ще не виповнилося 80 років, мають право вибору нового Понтифіка.
Новини з Ватикану 12:01 Вівторок 0 60 Папа народам ДР Конго та Південного Судану: не дайте викрасти у вас надію У день, коли повинна була розпочатися Апостольська подорож до Демократичної Республіки Конго та Південного Судану, відкладена на пізніше через стан здоров’я Папи Франциска, він вирішив звернутися до мешканців за посередництвом відеопослання.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.