Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 14 березня, четвер
17:39 Середа 0 251
13-03-2019, 17:39

Літургія на кожен день, 14 березня, четвер

(фіол) Четвер І тижня Великого Посту
Життя людини – це постійний процес пошуку. Ми шукаємо щастя, здоров’я, друзів, час. Шукаємо також віру. Варто шукати, запевнює нас сьогодні Ісус в Євангелії. Якщо ми хочемо бути щасливими тут на землі і пізніше в небі, шукаймо. Тільки лишень з обережністю, мудро. Шукаймо передусім того, що надає нашому життю сенс. Шукаймо лише того, що може вчинити нас Божою дитиною.


АНТИФОН НА ВХІД
Вислухай, Господи, мої глаголи, * зверни увагу на моє зітхання. * Прислухайся до голосу мого благання, Царю мій і Боже мій! (Пс 5, 2-3)

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: обдаруй нас духом розуміння того, що праведне, і духом готовності до діяння, † щоб ми, які не можемо без Тебе існувати, * спромоглися жити згідно з Твоєю волею. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Ест 4, 17 n. p-r. aa-bb. gg-hh (Неовульг.)
Читання з Книги Естери
Тими днями цариця Естера звернулась до Господа, відчуваючи близьку небезпеку смерті. Вона впала на землю разом зі своїми служницями і лежала там від ранку аж до вечора і казала: «Благословенний Ти, Боже Авраама, Боже Ісаака, Боже Якова. Допоможи мені, самотній, що не має крім Тебе жодного помічника, бо небезпека є неначе в моїй руці. Я чула з книг моїх предків, Господи, що Ти всіх Тобі угодних визволяєш до самого кінця. І нині допоможи мені, самотній, що не має нікого, крім Тебе, Господи, мій Боже. Підтримай мене, сироту, і вклади в мої уста слово відповідне перед обличчям лева, зроби мене приємною йому та оберни його серце на ненависть до того, хто замишляє нашу погибель, аби згинув він сам та ті, хто з ним однієї думки. А нас спаси з руки наших ворогів, оберни наш плач у радість, і наші болі – у здоров’я». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 138, 1-2а. 2бв-3. 4-5. 7в-8
Як я закличу, вислухай мій голос.
Прославлятиму Тебе від усього мого серця, *
бо Ти вислухав слова уст моїх, Боже.
Перед ангелами буду Тобі співати, *
поклонюся до Твого святого храму.
І прославлю Твоє Ім’я †
за Твою милість і Твою правду, *
бо Ти звеличив понад усі імена своє слово.
Того дня, коли я закличу до Тебе, †
Ти до мене відізвися: *
Ти наділиш силою мою душу.
Нехай всі царі землі Тебе, Господи, прославлять,
бо вони слова Твоїх уст чули;
тож нехай співають на дорогах Господніх,
бо велика слава Господня!
Ти спасеш мене правицею своєю. *
Господь розплатиться за мене!
Господи, навіки Твоя милість; *
не покинь рук своїх діло!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пс 51, 12а і 14а
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Серце чисте створи в мені, о Боже,
і поверни мені радість свого спасіння.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 7, 7-12
† Читання святого Євангелія від Матея.

Того часу Ісус сказав своїм учням: «Просіть – і дасться вам; шукайте – і знайдете; стукайте – і відчинять вам. Адже кожний, хто просить, – отримує, а той, хто шукає, – знаходить; і тому, хто стукає, – відчинять. Чи ж є з-поміж вас така людина, котра, коли в неї син попросить хліба, подасть йому камінь? Або, якщо попросить риби, подасть йому гадюку? Тож якщо ви, будучи поганими, знаєте добрі дари давати вашим дітям, то наскільки більше ваш Небесний Отець дасть добра тим, які просять у Нього? Отже, все, що тільки бажаєте, щоби чинили вам люди, те чиніть їм і ви, бо в цьому Закон і Пророки». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Ревна молитва Естери нехай заохочує нас до молитви за співвітчизників, щоб вони, вірні Богу, йшли дорогою Його заповідей:
1. Молімося за Святішого Отця Франциска, щоб Господь Бог обдарував його здоров’ям і міццю Святого Духа для довгого та плідного служіння Церкві.
2. Молімося за нашого єпископа, щоб його апостольська ревність укріплювала вірних всієї дієцезії на дорозі до Небесного Царства.
3. Молімося за всіх громадян нашої держави, щоб  повстали з бруду гріха і щоб весь світ побачив, що ми – вірні учні Христа.
4. Молімося за українську молодь, щоб вона не піддавалася спокусам сучасного світу, а стояла на варті вічних християнських цінностей.
5. Молімося за померлих, щоб Господь почув наші молитви і обдарував їх вічною радістю на небесах.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, вірно прямуючи слідами небесних покровителів України, самі були радістю і гордістю Церкви.

Господи, Ти сам нас навчав, що батько не дасть синові каменя, коли той просить хліба, то ж просимо Тебе: оточуй нашу Батьківщину своєю опікою і будь для всіх її дітей дорогою, правдою та життям. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, будь милостивий до голосу нашого благання † і, прийнявши приношення і молитви Твого народу, * приверни до себе серця всіх нас. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Кожний, хто просить, одержує; * хто шукає, знаходить; * хто стукає, тому відчиняють. ( Мт 7, 8)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Просимо, Господи, наш Боже: вчини, щоб священні тайни, які  Ти встановив для нашого підтримання, * стали для нас ліками тепер і в майбутньому. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Господи, нехай очікуване милосердя з небесною щедрістю зійде на тих, що звертаються до Тебе. * Нехай вони добре пізнають, як його просити, і зрозуміють, як прагнути. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:34 П'ятниця 0 0 Літургія на кожен день, 23 березня, субота (фіол) Субота ІІ тижня Великого Посту
Історія двох братів, один з яких був блудний, а інший, здавалося б, слухняний, представляє в першу чергу нескінченно милосердного Отця, яким, безсумнівно, є Бог. У тіні цієї гарної і досконалої любові розігрується драма людей, які в обох випадках помилково розуміють ставлення Отця до них. Один помиляється, вибираючи в результаті трагічну незалежність, інший замінює любов на неволю й повний претензій послух. Тільки любов Отця може ці помилки подолати і перетворити на всепрощаюче благо.
Колекту можна взяти зі спомину св. ТУРИБІЯ МОНГРОВЕХСЬКОГО, єпископа
Св. Турибій народився у 1538 році в Іспанії. У 1579 році став архієпископом Ліми в Перу. Низький моральний і інтелектуальний рівень провінції спонукав його до невтомної реформаторської діяльності. Він відвідував приходи, засновував семінарії, будував храми і лікарні, організовував синоди. Рішення провінційного синоду 1582-83 років стали фундаментом відродження усієї Латинської Америки. Цю реформу продовжували дієцезіальні синоди (1591, 1601). Коли 23 березня 1606 року Турибій помирав, реформа його провінції була вже завершена.


Літургійний зошит 17:53 Понеділок 0 198 Літургія на кожен день, 19 березня, вівторок СВ. ЙОСИФА, ОБРУЧНИКА ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ (біл) Урочистість
Святий Йосиф займає особливе місце в Церкві. Він нам даний і як приклад людини, яка у своїй людській обмеженості змогла пречудово виконати Божу волю, і як приклад справжнього, мужнього й мудрого чоловіка. У сьогоднішньому світі, де мужність оцінюється на основі фальшивих показників, таких як сила, влада чи краса, Йосиф здається нам не мужнім. Але його відповідальність, жертовність і самозречення ставить його вище за всі помилкові уявлення. А володіє він усіма цими якостями, тому що повністю відданий Богу.