Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 14 березня, четвер

Літургія на кожен день, 14 березня, четвер

(фіол) Четвер І тижня Великого Посту
Життя людини – це постійний процес пошуку. Ми шукаємо щастя, здоров’я, друзів, час. Шукаємо також віру. Варто шукати, запевнює нас сьогодні Ісус в Євангелії. Якщо ми хочемо бути щасливими тут на землі і пізніше в небі, шукаймо. Тільки лишень з обережністю, мудро. Шукаймо передусім того, що надає нашому життю сенс. Шукаймо лише того, що може вчинити нас Божою дитиною.


АНТИФОН НА ВХІД
Вислухай, Господи, мої глаголи, * зверни увагу на моє зітхання. * Прислухайся до голосу мого благання, Царю мій і Боже мій! (Пс 5, 2-3)

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: обдаруй нас духом розуміння того, що праведне, і духом готовності до діяння, † щоб ми, які не можемо без Тебе існувати, * спромоглися жити згідно з Твоєю волею. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Ест 4, 17 n. p-r. aa-bb. gg-hh (Неовульг.)
Читання з Книги Естери
Тими днями цариця Естера звернулась до Господа, відчуваючи близьку небезпеку смерті. Вона впала на землю разом зі своїми служницями і лежала там від ранку аж до вечора і казала: «Благословенний Ти, Боже Авраама, Боже Ісаака, Боже Якова. Допоможи мені, самотній, що не має крім Тебе жодного помічника, бо небезпека є неначе в моїй руці. Я чула з книг моїх предків, Господи, що Ти всіх Тобі угодних визволяєш до самого кінця. І нині допоможи мені, самотній, що не має нікого, крім Тебе, Господи, мій Боже. Підтримай мене, сироту, і вклади в мої уста слово відповідне перед обличчям лева, зроби мене приємною йому та оберни його серце на ненависть до того, хто замишляє нашу погибель, аби згинув він сам та ті, хто з ним однієї думки. А нас спаси з руки наших ворогів, оберни наш плач у радість, і наші болі – у здоров’я». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 138, 1-2а. 2бв-3. 4-5. 7в-8
Як я закличу, вислухай мій голос.
Прославлятиму Тебе від усього мого серця, *
бо Ти вислухав слова уст моїх, Боже.
Перед ангелами буду Тобі співати, *
поклонюся до Твого святого храму.
І прославлю Твоє Ім’я †
за Твою милість і Твою правду, *
бо Ти звеличив понад усі імена своє слово.
Того дня, коли я закличу до Тебе, †
Ти до мене відізвися: *
Ти наділиш силою мою душу.
Нехай всі царі землі Тебе, Господи, прославлять,
бо вони слова Твоїх уст чули;
тож нехай співають на дорогах Господніх,
бо велика слава Господня!
Ти спасеш мене правицею своєю. *
Господь розплатиться за мене!
Господи, навіки Твоя милість; *
не покинь рук своїх діло!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пс 51, 12а і 14а
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Серце чисте створи в мені, о Боже,
і поверни мені радість свого спасіння.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 7, 7-12
† Читання святого Євангелія від Матея.

Того часу Ісус сказав своїм учням: «Просіть – і дасться вам; шукайте – і знайдете; стукайте – і відчинять вам. Адже кожний, хто просить, – отримує, а той, хто шукає, – знаходить; і тому, хто стукає, – відчинять. Чи ж є з-поміж вас така людина, котра, коли в неї син попросить хліба, подасть йому камінь? Або, якщо попросить риби, подасть йому гадюку? Тож якщо ви, будучи поганими, знаєте добрі дари давати вашим дітям, то наскільки більше ваш Небесний Отець дасть добра тим, які просять у Нього? Отже, все, що тільки бажаєте, щоби чинили вам люди, те чиніть їм і ви, бо в цьому Закон і Пророки». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Ревна молитва Естери нехай заохочує нас до молитви за співвітчизників, щоб вони, вірні Богу, йшли дорогою Його заповідей:
1. Молімося за Святішого Отця Франциска, щоб Господь Бог обдарував його здоров’ям і міццю Святого Духа для довгого та плідного служіння Церкві.
2. Молімося за нашого єпископа, щоб його апостольська ревність укріплювала вірних всієї дієцезії на дорозі до Небесного Царства.
3. Молімося за всіх громадян нашої держави, щоб  повстали з бруду гріха і щоб весь світ побачив, що ми – вірні учні Христа.
4. Молімося за українську молодь, щоб вона не піддавалася спокусам сучасного світу, а стояла на варті вічних християнських цінностей.
5. Молімося за померлих, щоб Господь почув наші молитви і обдарував їх вічною радістю на небесах.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, вірно прямуючи слідами небесних покровителів України, самі були радістю і гордістю Церкви.

Господи, Ти сам нас навчав, що батько не дасть синові каменя, коли той просить хліба, то ж просимо Тебе: оточуй нашу Батьківщину своєю опікою і будь для всіх її дітей дорогою, правдою та життям. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, будь милостивий до голосу нашого благання † і, прийнявши приношення і молитви Твого народу, * приверни до себе серця всіх нас. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Кожний, хто просить, одержує; * хто шукає, знаходить; * хто стукає, тому відчиняють. ( Мт 7, 8)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Просимо, Господи, наш Боже: вчини, щоб священні тайни, які  Ти встановив для нашого підтримання, * стали для нас ліками тепер і в майбутньому. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Господи, нехай очікуване милосердя з небесною щедрістю зійде на тих, що звертаються до Тебе. * Нехай вони добре пізнають, як його просити, і зрозуміють, як прагнути. Через Христа, Господа нашого.
Літургія на кожен день, 9 вересня, понеділок (зел) Понеділок ХХІІІ звичайного тижня
Різні люди приходили до Ісуса. Приходили голодні, бідні, хворі, каліки, щоб Ісус їм допоміг, зцілив, нагодував, потішив. Приходили люди, котрі просто захоплювались Його особою, Його наукою. Але приходили також фарисеї, книжники, щоб спіймати Його на якомусь слові, вчинку, щоб оскаржити Його перед старшинами, скомпрометувати Його перед людьми. Задумаймося, чи ми не є часом подібними до фарисеїв. Може, ми слідкуємо за кимось, щоб скомпрометувати його перед іншими людьми. Може, любимо висміяти когось, щоб показати себе кращими. Якщо таке трапляється в нашому жит- ті, то просімо Бога про пробачення за це все, і просімо про ласку покори.
Або: (біл) довільний спомин св. ПЕТРА КЛАВЕРА, пресвітера
Народився 1580 року в убогій робітничій сім’ї в Каталонії. 1596 року розпочав навчання в університеті в Барселоні і вступив до ордену єзуїтів. Не закінчивши навчання, за наказом ордену 1610 року виїхав до Колумбії. 1616 року на одному з островів Карибського моря отримав священицьке рукоположення. Працював, цілковито віддаючи себе всього служінню чорношкірим невільникам з Африки, і охрестив їх кількадесят тисяч. Опікувався також прокаженими. Помер 8 вересня 1654 року, у віці 74 років. Святий Петро Клавер – покровитель місій серед чорношкірих.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 119)
Або: (черв) довільний спомин бл. ВЛАДИСЛАВА БЛОНДЗІНСЬКОГО, пресвітера, і сподвижників, мучеників
Народився 6 липня 1908 року в Мислятичах, Мостиського повіту, на території довоєнної Польщі. У 1924 р. вступив до Згромадження Святого Архангела Михаїла, де у 1926 р. склав чернечі обіти. Після закінчення Пере- мишльської Вищої духовної семінарії був 1938 р. рукоположений у пресвітери. Все своє життя бл. Владислав присвятив вихованню молоді з убогих родин у дусі «стриманості та працелюбності». Під час Другої світової війни, незважаючи на небезпеку, організував таємну гімназію, що згодом стало приводом до його арешту в 1944 році. Блаж. Владислав Блондзінський загинув 8 вересня 1944 року в концтаборі Грос-Розен під час робіт у каменоломні. Він є одним із 108 мучеників Другої світової війни, зачислених Святішим Отцем Йоаном Павлом ІІ до лику блаженних 13 червня 1999 року.
Спільні меси: про багатьох мучеників  (стор. 120)


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 5 вересня, четвер (зел) Четвер ХХІІ звичайного тижня
Всі ми – люди віруючі. Ходимо до Церкви, молимося, приступаємо до Святих Таїнств. Але не раз, коли приходять якісь випробовування, то ми надіємось тільки на свої сили, здібності. Думаємо, що все залежить від нас. А коли відчуваємо, що не можемо дати раду в житті, то впадаємо в розпач, бо бракує нам вже сил. Вчімося не тільки вірити в Ісуса, але і довіряти Йому. Пам’ятаймо: у цьому житті не все залежить від нас.
Або (біл) довільний спомин св. ТЕРЕЗИ з КАЛЬКУТТИ, діви
Мати Тереза (Агнес Гонджа Бояджіу) народилася 27 серпня 1910 р. у Скоп’є (сучасна Македонія, тоді Албанія). У 18 років Агнес вступила до місіонер- ської конгрегації «Ірландські Сестри Лорето» – чернечої спільноти, що працювала в Індії. Черниця Тереза викладала в монастирській школі у східній Калькутті, й вона дедалі більше переймалася бідністю, яка її оточувала.  У віці 36 років с. Тереза відчула заклик «залишити монастир і служити бідним, живучи серед них». 1948 року заснувала Згромадження Місіонерок Любові і присвятила себе служінню знедоленим жителям калькуттських нетрів. 1979 року була удостоєна Нобелівської премії миру. Їй випала нелегка й радісна доля нести людям благу вістку, що Бог є любов і що сенс життя кожного смертного тільки в тому, щоб любити і бути любленим. Мати Тереза померла в Калькутті 5 вересня 1997 року. 4 вересня 2016 року Папа Франциск проголосив Матір Терезу святою.
Спільні Меси: про одну діву
Або (біл) Перший Четвер місяця
Меса про священицькі покликання, (стор. 118)