Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Виставка сучасної ікони «Замлиння» у Львівському палаці мистецтв
15:31 Субота 0 86
16-03-2019, 15:31

Виставка сучасної ікони «Замлиння» у Львівському палаці мистецтв

12 березня 2019 року у Львівському палаці мистецтв відбулася виставка сучасної ікони й сакрального мистецтва «Замлиння». Тут було представлено 400 творів із напрацювань Міжнародних пленерів іконопису з України та Польщі, що вже 8 років відбуваються в селі Замлиння на Волині. Ініціатор проекту – отець Ян Бурас, генеральний вікарій Луцької дієцезії і директор Інтеграційного центру в Замлинні, який називає пленери в Замлинні справжнім знаком нашого часу.
Про це повідомляє Луцька дієцезія.

Отець Ян згадує: «2008 року я оселився в Замлинні, де з допомогою сестер серцянок планував заснувати там Дім самотньої матері, однак не вдалося. Пізніше прийшла думка про інтеграційний центр, адже ця місцевість розташована на кордоні України з Польщею й Білоруссю. Пленери розпочалися 2011 року, після попленерної виставки іконопису з Польщі й України в Новиці (Польща), яку організував генеральний консул Речі Посполитої в Луцьку Кшиштоф Савіцкі. Тоді я подумав, чому б не організувати такого пленеру у нас? Відтоді пленери відбувались у Замлинні щороку. Ми чекали, що в липні до нас приїдуть іконописці з Польщі й України. Приїздили переважно одні й ті самі люди, у нас є постійні учасники. Можливо, такі охочі відвідини спричиняють краса цього місця, нові зустрічі і знайомства, що там зав’язуються. Ікона єднає цих людей. Не думаймо, що ікона належить виключно східній традиції. Латинська Церква знає ікону і шанує її».

В експозиції було багато творів, які оригінально зображали святих і блаженних.

«Твори, які ми бачили під час виставки, не всі можна назвати іконами, – пояснив отець Ян. – Але це пленер іконопису і сакрального мистецтва. Якщо твір має релігійний зміст, то це сакральне мистецтво».

Під час огляду виставки хтось запитав, чи можна молитися перед такими іконами.

«Образ допомагає нам налагодити контакт з особою – з Богом, Ісусом, Божою Матір’ю чи зі святими, – відповів отець Ян Бурас. – Хоча східна теологія говорить також про присутність в іконі Бога і святих. Ікона має допомагати нам у молитві. Після першого пленеру в Замлинні місцеві жінки приходили з квітами і молилися перед іконами, які до них промовляли».

Працівник кафедри україністики Варшавського університету доктор Катажина Якубовська-Кравчик додала, що Замлиння – виняткове місце, це село розташоване на волинській землі і пережило важку історію. «Думаю, що ця українсько-польська зустріч, під час якої спільно молимося, спільно творимо ікони, спільно хочемо показувати те, що світле, добре, надзвичайно важлива у нашому світі», – підкреслила вона.

Ольга Луковська, заступник директора ЛПМ з мистецької частини, зазначила, що протягом восьми років у 30 містах у Польщі та в Україні відбулося понад 60 попленерних виставок із Замлиння. «Важливим аспектом є те, що роботи, які представляють митці пленерів, – це сучасні інтерпретації релігійних тем. А сама ж виставка екуменічна, тобто така, що відстоює співпрацю та взаєморозуміння між християнами різних конфесій», – пояснила Ольга Луковська.

Пленери в Замлинні відбуваються під патронатом Генерального Консульства РП в Луцьку, ординарія Луцької дієцезії РКЦ єпископа Віталія Скомаровського та Луцького Екзарха УГКЦ владики Йосафата Говери. Співорганізаторами є Волинська організація Національної спілки художників України, львівська Національна академія мистецтв, кафедра україністики Варшавського університету та митці іконопису з Польщі. У відкритті виставки взяли участь генеральний консул РП у Львові Рафал Вольський, консул РП в Луцьку Тереса Хрущ, екс-консул РП в Луцьку Кшиштоф Савіцкі, який спеціально приїхав на цю презентацію з Варшави, генеральний вікарій Львівської архідієцезії отець інфулат Юзеф Павлічек, художники з України та Польщі, учасники пленерів Замлиння. Церемонію відкриття прикрасив співом хор греко-католицьких отців василіан.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 11:05 Четвер 0 125 Зустріч семінаристів із Апостольський Нунцієм у Ворзелі У переддень урочистості святого Йосифа, Обручника Пресвятої Діви Марії, семінарія у Ворзелі мала честь приймати з візитом Апостольського Нунція в Україні архієпископа Клаудіо Ґуджеротті.