Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 лютого, неділя
17:35 Субота 0 361
23-02-2019, 17:35

Літургія на кожен день, 24 лютого, неділя

(зел) VІІ Неділя звичайного періоду
Ісус в своєму Євангелії постійно закликав до любові Бога і людей. Тому що любов – це фундамент усього. З любові Бог створив світ, з любові створив людину, з любові Бог став людиною і помер на хресті за наші гріхи. З любові заснував Церкву. Ісус навчає нас з любов’ю ставитись до наших ворогів. Задумаймося сьогодні, чи вміємо ми любити, прощати, перепрошувати. Якщо в нашому серці немає любові, ми не маємо права називатись християнами. Перепросімо Бога за брак любові в нашому житті.


АНТИФОН НА ВХІД
Господи! Я ж бо надіявся на Твою ласку. * Нехай радіє моє серце Твоїм спасінням! * Заспіваю Господу, добро бо мені вдіяв. (Пс 13 (12), 6)

Мовиться “Слава во вишніх”

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми постійно заглиблювались у Твоє вчення * та виконували словом і вчинком те, що Тобі до вподоби. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Сам 26, 2. 7-9. 12-13. 22-23
Читання з Першої книги Самуїла.
Тими днями встав Саул і зійшов у Зіф-пустиню з трьома тисячами чоловік, найдобірнішими з Ізраїля, щоб шукати Давида у Зіф-пустині. Прийшли Давид і Авішай уночі до народу; Саул же лежав посеред табору в сні, а спис його був увіткнений у землю в головах у нього. Авнер же й люди лежать навколо нього. Тоді Авішай і каже до Давида: «Сьогодні Господь видав твого ворога тобі в руки. Тому дозволь, я приб’ю його за одним ударом до землі його ж власним списом! Не треба буде вдаряти вдруге!» Давид же відповів Авішаєві: «Не вбивай його! Хто бо коли підняв руку на Господнього помазаника і зоставсь безвинним?» І Давид узяв списа й посудину з водою, що були в головах у Саула, та й пішли собі, й ніхто не бачив, ніхто не знав, і ніхто не прокинувсь; усі спали, бо всі впали в глибокий сон від Господа. Тоді Давид перейшов на другий бік, став на верху гори здалека, так що між ними був великий простір, і кликнув Давид: «Ось тут царський спис: нехай хтось із юнаків прийде сюди й візьме. Господь заплатить кожному по його справедливості й його вірності: сьогодні Господь видав був тебе в мої руки, та я не хотів піднести руки на помазаника Господнього». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 103, 1-2. 3-4. 8 і 10. 12-13
Бог милосердний і безмірно щедрий.
Благослови, душе моя, Господа *
і, все нутро моє, – Його святе Ім’я.
Благослови, душе моя, Господа *
і не забувай усі Його благодіяння.
Він прощає всі твої беззаконня, *
зцілює всі твої хвороби.
Він визволяє твоє життя від могили, *
щедрістю і милосердям Він тебе вінчає.
Господь щедрий і милосердний, *
довготерпеливий і багатомилостивий.
Він не вчинив нам згідно з нашими гріхами, *
не відплатив нам за нашим беззаконням.
Як схід від заходу далекий, *
так Він віддалив від нас наші беззаконня.
Як милує синів батько, *
так Господь милосердиться †
над тими, хто Його боїться.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 15, 45-49
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Перша людина – Адам – став живою душею, а останній Адам – Дух, який оживляє. Але не духовний спочатку, а душевний; потім – духовний. Перша людина – із землі, земна. Друга Людина – з неба. Який земний – такі й земні, і який Небесний – такі й небесні. І як ми носили образ земного, так носитимемо й образ Небесного. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 13, 34
Алілуя, алілуя, алілуя.
Нову заповідь даю вам,
щоб ви любили один одного, як Я полюбив вас.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 6, 27-38
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу Ісус сказав своїм учням: «Вам, хто слухає, кажу: Любіть ворогів ваших; добро робіть тим, які ненавидять вас; благословляйте тих, які проклинають вас; моліться за тих, які зневажають вас. То му, хто б’є тебе по щоці, підстав і другу, а від того, хто забирає в тебе одяг, не борони й хітона. Кожному, хто просить у тебе, – дай, а від того, хто забирає твоє, – не домагайся. І як хочете, щоби чинили вам люди, – чиніть і ви їм так само. А якщо любите тих, хто любить вас, то яка вам благодать? Адже й грішники люблять тих, які їх люблять. І якщо добро чините тим, хто вам робить добро, яка вам благодать? Адже й грішники те саме чинять. І якщо позичаєте тим, від яких сподіваєтесь одержати, яка вам благодать? Грішники також позичають грішникам, щоб одержати стільки ж. Тож любіть ворогів своїх, робіть добро, позичайте, нічого не сподіваючись, – і буде вам велика нагорода та будете синами Всевишнього, тому що Він є добрий і до невдячних, і до злих. Будьте милосердними, як і ваш Отець милосердний. Також не судіть – і не будете суджені; не осуджуйте – і не будете осудженими. Прощайте – і проститься вам; давайте – і дасться вам; міру добру, натоптану, струснуту й переповнену дадуть вам у поділ. Бо якою мірою ви міряєте, такою ж відміряється вам». Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Любов до ближнього кличе нас до щирої молитви за своїх близьких, а також і за людей, нам недоброзичливих, тож воз­несімо до Господа наші щирі прохання:
1. Молімося за святу Господню Церкву, щоб для світу вона була знаком Божої любові і милосердя.
2. Молімося за Святішого Отця, за нашого архіпастиря, а та­кож за всіх єпископів та священиків, щоб вони, сповнені да­рами Святого Духа, давали вірним приклад любові Бога і ближнього.
3. Молімося за наших приятелів і людей, дорогих нашому серцю, щоб Господь обдарував їх своїми благодатями.
4. Молімося за людей, серцем яких заволоділа злість та во­рожість до інших, щоб Господь очистив їхні серця й уми та надихнув їх до злагоди і порозуміння.
5. Молімося за померлих, щоб Небесний Отець простив їм їхні провини і назвав їх своїми синами.
6. Молімося за наші сім’ї, щоб ми повсякчас були вірні Бо­гові, а Христове благословення нехай завжди буде з нами.

Господи наш і Боже, Ти в Ісусі Христі явив нам свою любов та милосердя, вислухай наші смиренні прохання і благоволи, щоб ми, виявляючи любов й милосердя до наших ближніх, відчули Твою любов та прощення. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, наш Отче, звершуючи з належною пошаною Твої тайни, смиренно просимо, † щоб дари, принесені на славу Твоє ї величі, * спричинилися до нашого спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі звичайного періоду № 21-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Розповім про всі чуда Твої . * Я буду радуватися й веселитися з-за Тебе, * оспівуватиму ім’я Твоє, Всевишній.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми осягли плоди спасіння, * завдаток якого отримали в цьому таїнстві. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:34 П'ятниця 0 0 Літургія на кожен день, 23 березня, субота (фіол) Субота ІІ тижня Великого Посту
Історія двох братів, один з яких був блудний, а інший, здавалося б, слухняний, представляє в першу чергу нескінченно милосердного Отця, яким, безсумнівно, є Бог. У тіні цієї гарної і досконалої любові розігрується драма людей, які в обох випадках помилково розуміють ставлення Отця до них. Один помиляється, вибираючи в результаті трагічну незалежність, інший замінює любов на неволю й повний претензій послух. Тільки любов Отця може ці помилки подолати і перетворити на всепрощаюче благо.
Колекту можна взяти зі спомину св. ТУРИБІЯ МОНГРОВЕХСЬКОГО, єпископа
Св. Турибій народився у 1538 році в Іспанії. У 1579 році став архієпископом Ліми в Перу. Низький моральний і інтелектуальний рівень провінції спонукав його до невтомної реформаторської діяльності. Він відвідував приходи, засновував семінарії, будував храми і лікарні, організовував синоди. Рішення провінційного синоду 1582-83 років стали фундаментом відродження усієї Латинської Америки. Цю реформу продовжували дієцезіальні синоди (1591, 1601). Коли 23 березня 1606 року Турибій помирав, реформа його провінції була вже завершена.


Літургійний зошит 17:53 Понеділок 0 198 Літургія на кожен день, 19 березня, вівторок СВ. ЙОСИФА, ОБРУЧНИКА ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ (біл) Урочистість
Святий Йосиф займає особливе місце в Церкві. Він нам даний і як приклад людини, яка у своїй людській обмеженості змогла пречудово виконати Божу волю, і як приклад справжнього, мужнього й мудрого чоловіка. У сьогоднішньому світі, де мужність оцінюється на основі фальшивих показників, таких як сила, влада чи краса, Йосиф здається нам не мужнім. Але його відповідальність, жертовність і самозречення ставить його вище за всі помилкові уявлення. А володіє він усіма цими якостями, тому що повністю відданий Богу.