Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 10 березня, неділя
17:48 Субота 0 312
9-03-2019, 17:48

Літургія на кожен день, 10 березня, неділя

(фіол) І Неділя Великого Посту
Перша неділя Великого Посту завжди нам нагадує, що настав час боротьби зі спокусами. Кожне зло сатана вміє представити як добро нам належне і доступне. Ісус, постячи у пустелі, вчить нас помічати підступи диявола. Великопісні постанови, зосередження на справах спасіння, будуть сприяти в нашій боротьбі. Станьмо в правді перед Богом, називаючи добро – добром, а зло – гріхом, щоб переміг Бог.


АНТИФОН НА ВХІД
Покличе до Мене, і Я озвусь до нього; Я буду з ним у скруті, * Я визволю його і його прославлю. * Довгим ві ком його насичу і явлю йому Моє спасі ння. (Пс 91 (90), 15-16)

Не мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми щорічними відреченнями сорокаденного часу Великого Посту вдосконалювалися у розумінні тайни Христа * і завдяки Його благодаті вели святе життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Втор 26, 4-10
Читання з Книги Второзаконня.
Мойсей промовив до народу: «Священик візьме з твоїх рук кошик і поставить його перед жертовником Господа, Бога твого. А ти станеш тоді промовляти перед обличчям Господа, Бога твого: “Блукаючим арамієм був мій батько, він спустився у Єгипет і тулився там як чужинець, малолюдний; там же став він народом велелюдним, потужним і численним. Та єгиптяни зневажали нас, утискали й накладали на нас важке рабство. Тоді зняли ми голос до Господа, Бога батьків наших, і Господь почув наш голос і побачив наше приниження, нашу гірку працю й нашу біду, і вивів нас Господь з Єгипту потужною рукою та простягнутим раменом, серед великого страху, знаків і чудес; і привів нас на те місце й дав нам цю землю, що тече медом і молоком. Тож оце тепер я приношу перші плоди землі, які Ти, Господи, дав мені”. І поставивши їх перед Господом, Богом твоїм, уклонишся лицем до землі перед обличчям Господа, твого Бога». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 91, 1-2. 10-11. 12-13. 14-15
В утисках моїх будь зі мною, Боже.
Хто живе під захистом Всевишнього, *
у тіні Всемогутнього буде жити.
Нехай він Господу скаже: †
«Ти – мій притулок, моя твердиня, мій Бог, *
я на Нього покладатиму надію».
Не найде зло на тебе, *
і лихоліття не наблизиться до твого намету.
Адже своїм ангелам накаже про тебе, *
щоби берегли тебе на всіх твоїх дорогах.
Вони на руках тебе будуть носити *
аби ти не спіткнувся об камінь своєю ногою.
На левів і зміїв наступиш, – *
ти потопчеш левенят і потвору!
Адже він припав до Мене, – і Я дам йому спасіння. *
Прославлю його, бо Моє Ім’я пізнав він.
Закличе він до Мене – і Я до нього відізвуся; *
Я з ним у недолі, – Я його визволю і прославлю.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Рим 10, 8-13
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Що каже Писання? – «Близько до тебе слово, воно в твоїх устах і в твоєму серці», – тобто слово віри, яке проповідуємо. Якщо визнаєш своїми устами: «Ісус – Господь!» й повіриш у своєму серці, що Бог підняв Його з мертвих, то спасешся. Бо серцем віримо для праведності, а устами визнаємо для спасіння. Писання каже: «Кожний, хто вірить у Нього, не буде засоромлений!» Нема різниці між юдеєм і греком, бо той самий Господь для всіх – щедрий для всіх, хто кличе Його. Бо кожний, хто тільки прикличе Господнє Ім’я, буде спасенний. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 4, 4б
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Не хлібом самим житиме людина,
але кожним словом, що виходить з уст Божих.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 4, 1-13
† Читання святого Євангелія від Луки.

Ісус, сповнений Духа Святого, повернувся з-над Йордану, і Духом був приведений в пустелю на сорок днів і був спокушуваний дияволом. І не їв нічого в ті дні, і коли вони скінчилися, Він зголоднів. І сказав Йому диявол: «Якщо Ти – Син Божий, скажи цьому каменеві, щоби став хлібом!» Та Ісус йому відповів: «Написано, що не хлібом самим житиме людина». І диявол, повівши Його на високу гору, показав Йому в одну мить усі царства світу, і сказав Йому диявол: «Я дам Тобі всю оцю владу та їхню славу, бо мені це передано, і я, кому тільки хочу, тому й даю її; отже, коли Ти поклонишся переді мною, то все це буде Твоїм!» А Ісус у відповідь сказав йому: «Написано: “Господу, Богові своєму, поклонятимешся і Йому одному служитимеш!”» Далі повів Його в Єрусалим, і поставив на верхівці храму, та сказав Йому: «Якщо Ти – Син Божий, кинься звідси додолу, бо написано: “Своїм ангелам накаже про Тебе, щоби берегли Тебе”, а також: “Вони на руках понесуть Тебе, аби Ти часом не спіткнувся об камінь своєю ногою!”» А Ісус у відповідь сказав йому: «Сказано: “Не спокушатимеш Господа, Бога cвого!”» І, закінчивши всі спокушування, диявол відійшов від Нього до часу. Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Люди, створені за образом та подобою Божою, через гріх втратили Господні дари; просімо Христа, Котрий прийшов, щоб перемогти сатану і гріх, щоб Він уділив нам свої х щедрих благодатей.
1. Молімося за Папу Римського, щоб Святий Дух завжди підтримував і надихав його.
2. Молімося за єпископів та священиків, щоб у цей святий час вони ревним проповідуванням Божого Слова вказували світові сенс людського життя.
3. Молімося за керівників держав, щоб вони давали людям приклад морального життя і керувалися сумлінням у кожній справі.
4. Молімося за людей, які перебувають у путах алкоголізму, щоби благодать Господня визволила їх з цієї неволі.
5. Молімося за наших братів і сестер, які покинули цей світ, не звільнившись повністю від гріха, щоб Господь очистив їх і обдарував вінцем святості.
6. Молімося за нас самих, щоб наше життя свідчило про істинну гідність людини, створеної за образом та подобою самого Бога.
Господи Ісусе Христе, Ти своїм Воскресінням переміг зло і гріх, вислухай наші молитви і допоможи усім людям отримати перемогу над спокусами сатани і поклонятися тільки одному Богові. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо Тебе, Господи, наш Боже: вчини, щоб ми належним чином склали Тобі цю жертву, * якою відзначаємо початок святого часу Великого Посту. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ:  Спокушення Христа.
С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. Достойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі , * святий Отче, Всемогутній, вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. Він, протягом сорока днів стримуючись від земної поживи, * дав нам приклад дотримання посту. * Він, відкидаючи всі пі дступи стародавнього змія, * парослі зла нас навчив перемагати, * щоб ми, гідно звершуючи пасхальні тайни, * дійшли врешті до вічної пасхи. Тому зі сонмами Ангелів та Святих * співаємо Тобі  гімн слави, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Чолові к житиме не самим хлібом, * а кожним словом, що виходить з уст Божих. (Мт 4, 4)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені небесним хлібом, який оживляє віру, розвиває надію та зміцнює любов, просимо Тебе, Господи: † навчи нас прагнути Того, хто є живим та істинним Хлібом, * та жити кожним словом, яке лине з Твоїх уст. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ

Просимо, Господи: нехай зійде на Твій народ щедре благословення, † щоб він зростав у надії серед випробувань, * укріплявся серед спокус і осягнув вічне відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:34 П'ятниця 0 0 Літургія на кожен день, 23 березня, субота (фіол) Субота ІІ тижня Великого Посту
Історія двох братів, один з яких був блудний, а інший, здавалося б, слухняний, представляє в першу чергу нескінченно милосердного Отця, яким, безсумнівно, є Бог. У тіні цієї гарної і досконалої любові розігрується драма людей, які в обох випадках помилково розуміють ставлення Отця до них. Один помиляється, вибираючи в результаті трагічну незалежність, інший замінює любов на неволю й повний претензій послух. Тільки любов Отця може ці помилки подолати і перетворити на всепрощаюче благо.
Колекту можна взяти зі спомину св. ТУРИБІЯ МОНГРОВЕХСЬКОГО, єпископа
Св. Турибій народився у 1538 році в Іспанії. У 1579 році став архієпископом Ліми в Перу. Низький моральний і інтелектуальний рівень провінції спонукав його до невтомної реформаторської діяльності. Він відвідував приходи, засновував семінарії, будував храми і лікарні, організовував синоди. Рішення провінційного синоду 1582-83 років стали фундаментом відродження усієї Латинської Америки. Цю реформу продовжували дієцезіальні синоди (1591, 1601). Коли 23 березня 1606 року Турибій помирав, реформа його провінції була вже завершена.


Літургійний зошит 17:53 Понеділок 0 198 Літургія на кожен день, 19 березня, вівторок СВ. ЙОСИФА, ОБРУЧНИКА ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ (біл) Урочистість
Святий Йосиф займає особливе місце в Церкві. Він нам даний і як приклад людини, яка у своїй людській обмеженості змогла пречудово виконати Божу волю, і як приклад справжнього, мужнього й мудрого чоловіка. У сьогоднішньому світі, де мужність оцінюється на основі фальшивих показників, таких як сила, влада чи краса, Йосиф здається нам не мужнім. Але його відповідальність, жертовність і самозречення ставить його вище за всі помилкові уявлення. А володіє він усіма цими якостями, тому що повністю відданий Богу.