Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 17 березня, субота
17:37 П'ятниця 0 236
15-03-2019, 17:37

Літургія на кожен день, 17 березня, субота

(фіол) Субота І тижня Великого Посту
Читання сьогоднішнього Євангелія викликає в нас запитання: Навіщо Ісус вимагає від нас любові до ворогів? Відповідь, яку Він дає, надзвичайно проста, а одночасно надзвичайно важлива: таким чином станете синами Отця вашого, що на небі (Мт 5,45). Любов до ворогів, неприязних і недоброзичливих до нас людей, допомагає нам стати схожими на Бога. Адже Він дозволяє, щоб Його сонце світило кожному, а дощ посилає на праведних і неправедних.


АНТИФОН НА ВХІД
Закон Господній – досконалий: він відживлює душу. * Засвідчення Господнє – вірне: воно навчає простих.

КОЛЕКТА
Віковічний Отче, приверни до себе наші серця, † щоб ми, шукаючи того, що єдино необхідне, і виконуючи вчинки любові, * віддавали Тобі  належну славу. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Втор 26, 16-19
Читання з Книги Второзаконня.
Мойсей промовив до народу: «Сьогодні наказує тобі Господь, Бог твій, виконувати ці установи й рішення; тож виконуватимеш їх старанно всім твоїм серцем і всією душею твоєю. Ти сьогодні вибрав Господа, щоб Він був тобі Богом, тож ходитимеш Його дорогами та додержуватимеш Його установ, заповідей і рішень та й слухатимешся Його голосу. І Господь вибрав тебе сьогодні, щоб ти був для Нього Його власним народом, як це Він обіцяв тобі, якщо тільки додержуватимеш Його заповідей; і тоді учинить Він тебе вищим над усіма народами, які Він створив собі на хвалу, на славу й на честь. Ти ж будеш народом святим у Господа, Бога твого, як це Він обіцяв тобі». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 119, 1-2. 4-5. 7-8
Блаженні вірні Божому закону.
Блаженні ті, хто непорочні в дорозі, *
котрі ходять у Господнім законі.
Блаженні ті, які Його свідчення зберігають *
і шукають Його всім серцем.
Ти заповів триматись пильно *
Твоїх заповідей, Боже.
О, якби були спрямовані мої дороги *
на те, щоби стерегти Твої постанови.
Буду Тебе у правоті серця прославляти, *
коли Твоїх справедливих присудів навчуся.
Твоїх настанов я дотримуватися буду – *
лише не покидай мене назавжди.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
2 Кор 6, 2б
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Ось тепер – час сприятливий!
Ось тепер – день спасіння!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 5, 43-48
† Читання святого Євангелія від Матея.

Того часу Ісус сказав своїм учням: «Ви чули, що було сказано: “Любитимеш ближнього свого” і ненавидітимеш свого ворога». А Я кажу вам: Любіть ваших ворогів і моліться за тих, які переслідують вас, щоби бути вам синами вашого Отця, Того, хто на небесах, який своєму сонцю велить сходити над злими і над добрими та посилає дощ на праведних і на неправедних. Бо коли полюбите тих, хто вас любить, то яку нагороду маєте? Хіба не те саме й митники роблять? Коли привітаєте виключно ваших братів, то що особливого зробите? Чи не так і язичники роблять? Тож будьте досконалі, як Отець ваш Небесний досконалий». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Кожна людина шукає для себе приклад для  наслідування. Для нас таким прикладом є сам Бог; просімо Господа, щоб Він завжди допомагав нам вдосконалюватися і зростати в чеснотах та святості:
1. Просімо Господа, щоб Його Церква своєю ревною молитвою, сумлінною працею та витривалістю в терпіннях була для сучасного світу образом нашого Господа  Ісуса Христа.
2. Просімо Господа, щоб слова наступника святого апостола Петра, Святішого Отця, були почуті усіма народами землі.
3. Просімо Господа, щоб усі християни вмі­ли ділитися хлібом з усіма голодними та потребуючими.
4. Просімо Господа, щоб кожний батько був для своїх дітей подобою Отця, що є на небесах.
5. Просімо Господа за усіх померлих вірних, щоб Господь омив їх від усякої плями гріха і дав їм вінець слави у країні вічного життя.
6. Просімо Господа, щоб ми кожним своїм вчинком, словом і думкою свідчили, що  є істинними Божими дітьми.

Господи наш і Отче, ми з кожним скоєним нами беззаконням віддаляємося від Твого образу та подоби, смиренно просимо Тебе: вислухай наші щирі молитви і віднови свій образ у нашому житті . Через Христа, Господа нашого
.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай святі тайни принесуть нам відновлення * і приготують нас до прийняття їхнього дару. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Тож будьте досконалі, * як Отець ваш Небесний досконалий. (Мт 5, 48)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наділи своїм непроминаючим благоволінням тих, кого Ти укріпив божественною тайною, * і на всіх, кого Ти освітив небесним повчанням, зішли спасительну благодать. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Для довільного використання
Боже, зміцни Твоїх вірних жаданим благословенням, † щоб вони завжди виконували Твою волю * і були вдячні за отримані благодаті. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:34 П'ятниця 0 0 Літургія на кожен день, 23 березня, субота (фіол) Субота ІІ тижня Великого Посту
Історія двох братів, один з яких був блудний, а інший, здавалося б, слухняний, представляє в першу чергу нескінченно милосердного Отця, яким, безсумнівно, є Бог. У тіні цієї гарної і досконалої любові розігрується драма людей, які в обох випадках помилково розуміють ставлення Отця до них. Один помиляється, вибираючи в результаті трагічну незалежність, інший замінює любов на неволю й повний претензій послух. Тільки любов Отця може ці помилки подолати і перетворити на всепрощаюче благо.
Колекту можна взяти зі спомину св. ТУРИБІЯ МОНГРОВЕХСЬКОГО, єпископа
Св. Турибій народився у 1538 році в Іспанії. У 1579 році став архієпископом Ліми в Перу. Низький моральний і інтелектуальний рівень провінції спонукав його до невтомної реформаторської діяльності. Він відвідував приходи, засновував семінарії, будував храми і лікарні, організовував синоди. Рішення провінційного синоду 1582-83 років стали фундаментом відродження усієї Латинської Америки. Цю реформу продовжували дієцезіальні синоди (1591, 1601). Коли 23 березня 1606 року Турибій помирав, реформа його провінції була вже завершена.


Літургійний зошит 17:53 Понеділок 0 198 Літургія на кожен день, 19 березня, вівторок СВ. ЙОСИФА, ОБРУЧНИКА ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ (біл) Урочистість
Святий Йосиф займає особливе місце в Церкві. Він нам даний і як приклад людини, яка у своїй людській обмеженості змогла пречудово виконати Божу волю, і як приклад справжнього, мужнього й мудрого чоловіка. У сьогоднішньому світі, де мужність оцінюється на основі фальшивих показників, таких як сила, влада чи краса, Йосиф здається нам не мужнім. Але його відповідальність, жертовність і самозречення ставить його вище за всі помилкові уявлення. А володіє він усіма цими якостями, тому що повністю відданий Богу.