Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 17 березня, неділя
17:42 Субота 0 264
16-03-2019, 17:42

Літургія на кожен день, 17 березня, неділя

(фіол) ІІ Неділя Великого Посту
Друга неділя Великого Посту має допомогти нам зрозуміти у світлі Божого об’явлення тайну і сенс людської хвороби та страждання. Свята Меса має вимір безкровної жертви Тайної Вечері і кровної жертви Хреста, і цей елемент спасенного страждання у ній завжди присутній. Тож відкриймо широко наші серця на вплив Божої благодаті, щоби ми, будучи учасниками Пре- святої Жертви, могли отримати якнайбільше духовних дарів. Перепросімо Господа Бога за всі наші гріхи.


АНТИФОН НА ВХІД
В Твоєму Імені моє серце каже: * “Обличчя Моє шукайте!” * Твоє обличчя, Господи, * я шукаю. Не ховай обличчя Твого від мене. (Пс 27 (26), 8-9)

Не мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, Ти наказав нам слухати Твого возлюбленого Сина, † насити глибину нашої душі  Твоїм словом, * щоб ми могли радіти спогляданням Твоєї слави очищеним духовним зором. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Бут 15, 5-12. 17-18
Читання з Книги Буття.
Тими днями Господь вивів Аврама надвір і мовив: «Глянь же на небо і злічи зорі, коли можеш їх злічити!» І сказав до нього: «Таке буде твоє потомство». І повірив Аврам Господу, й Він зарахував йому те за праведність. Потім сказав Господь до нього: «Я – Господь, що вивів тебе з Уру Халдейського, щоб дати тобі оцю землю в посідання». Він же відповів: «Владико Господи, по чому я знатиму, що я її посяду?» Тоді сказав Господь до нього: «Візьми Мені трилітню ялівку, і трилітню козу, і трилітнього козла, і горлицю та голубеня». Появив він Йому все те, порозтинав надвоє і поклав кожну половину навпроти другої, а птиць не розтяв. Злетілись хижі птахи на ті трупи, але Аврам прогнав їх. Коли ж заходило вже сонце, глибокий сон опав на Аврама, жах і велика темрява налягла на нього. Тим часом зайшло сонце і стало дуже темно; аж ось димуюче вогнище і світоч полум’яний пройшли між розтятими частинами. Того дня уклав Господь союз з Аврамом, кажучи: «Твоєму потомству Я даю цю землю від ріки Єгипетської до Великої ріки, ріки Євфрату». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 27, 1. 7-8аб. 8в-9абв. 13-14
Бог – моє світло і моє спасіння.
Господь – моє світло і моє спасіння. *
Кого мені боятись?
Господь – мого життя твердиня. *
Кого мені жахатись?
Почуй, Господи, мій голос, коли я буду взивати, *
помилуй мене і відізвись до мене.
В Тобі сказало моє серце: *
«Шукайте Мого обличчя».
Тож я, Господи, шукатиму Твого обличчя! *
Не відверни від мене свого обличчя,
не відвертайся від слуги свого у гніві. *
Будь моїм помічником, не покидай мене, мій Боже!
Я ж маю надію побачити блага Господні *
у живих країні.
З нетерпінням чекай на Господа, будь мужнім, *
нехай зміцняється Твоє серце – Господа очікуй!

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Флп 3, 17 — 4, 1 (довше),
Або: Флп 3, 20 — 4, 1 (коротше)
Читання з Послання святого апостола Павла до филип’ян.
Будьте моїми послідовниками, брати, і приглядайтеся до тих, які поводяться згідно з нашим взірцем. Адже багато хто, – про них я часто говорив вам, а нині з плачем кажу, – поводяться, як вороги Христового хреста. Їхній кінець – загибель, їхній бог – черево, і сором – їхня слава; вони про земне думають.
Початок коротшого фрагменту
Адже наше громадянство – на небесах, звідки й очікуємо Спасителя, Господа Ісуса Христа, котрий силою, якою Він може все підкорити собі, перемінить тіло нашого приниження так, щоб воно було подібне до тіла Його слави. Тому, мої любі й милі брати, ви – моя радість і вінець, – стійте так у Господі, улюблені! Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Із світляної хмари батьківський голос почувся:
«Це Син Мій улюблений, Його слухайте!»

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 9, 28б-36
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу Ісус узяв Петра, Йоана і Якова та піднявся на гору помолитися. І сталося, що, коли Він молився, вигляд Його обличчя став іншим, а Його одяг став білим та блискучим. І ось, два мужі розмовляли з Ним: були то Мойсей та Ілля, котрі, з’явившися у славі, говорили про вихід Його, який мав довершитися в Єрусалимі. Петро й інші були зморені сном, а прокинувшись, побачили Його славу та обох мужів, які стояли з Ним. І сталося, коли відходили ті від Нього, Петро сказав Ісусові: «Наставнику, добре нам тут бути! Зробимо три намети: один Тобі, один Мойсеєві та один Іллі!» Він не знав, що говорить. Коли він ще говорив, з’явилася хмара й отінила їх; вони ж злякалися, як ввійшли в хмару. І почувся голос із хмари, який промовляв: «Це Син Мій вибраний – Його слухайте!» Коли залунав цей голос, Ісус залишився сам. А вони мовчали й нікому в ті дні нічого не розповідали про те, що побачили. Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Господь вибрав Авраама і з огляду на його послух вчинив його “отцем всіх віруючих”; молімося, щоб ми завжди корились Божій волі та перемінились з синів землі на синів неба:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він своїм життям являв світу істинне обличчя Христової Церкви.
2. Молімося за священиків, щоб вони за прикладом Авраама своїм послухом змінили обличчя цієї землі.
3. Молімося за всі народи світу, щоб вони змінилися внут- рішньо й навчилися жити і працювати разом в любові та мирі.
4. Молімося за всіх, хто блукає в темряві гріха, щоб вони пізнали, що найліпшою дорогою життя є шлях, що вказує нам Господь Бог і Його заповіді.
5. Молімося за всіх померлих вірних, щоб Господь омив їх із бруду гріхів і дарував їм вінець святості.
6. Молімося за нашу спільноту, щоб і про нас Небесний Отець міг сказати: “Це син мій любий, що його Я вподобав”.

Господи Ісусе Христе, Ти згідно з волею Отця став людиною і, перемінившись на горі Фавор, явив апостолам свою божественну славу; вислухай наші молитви і переміни нас, дітей гріха, на дітей світла та спадкоємців Небесного Царства. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай ця жертва очистить нас від гріхів † і нехай освятить душі й тіла Твоїх вірних, * щоб ми гідно відзначали Великодні свята. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Преображення Господнє.
С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. Достойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі , * святий Отче, Всемогутній, вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. Він, провіщаючи учням свою смерть, * на святій горі явив їм свою ясність, * і запевнив, у свідки взявши Законодавця і Пророка, * що через страждання Він дійде до слави воскресіння. Тому із небеcними силами * ми завжди славимо Тебе на землі, Твоїй величі безустанно співаючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Це – Мій улюблений Син, що Я Його вподобав: * Його слухайте. (Мт 17, 5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, наш Отче, причастившись преславних тайн, складаємо Тобі подяку † за те, що Ти вже тепер нам, подорожуючим по землі, * дозволяєш брати участь у вічних благах. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Благослови, Господи, своїх вірних вічним благословенням † і дозволь їм так йти за Євангелієм Твого Єдинородного Сина, * щоб, маючи велике прагнення, вони могли щасливо осягнути Його славу, явлену Апостолам. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:34 П'ятниця 0 0 Літургія на кожен день, 23 березня, субота (фіол) Субота ІІ тижня Великого Посту
Історія двох братів, один з яких був блудний, а інший, здавалося б, слухняний, представляє в першу чергу нескінченно милосердного Отця, яким, безсумнівно, є Бог. У тіні цієї гарної і досконалої любові розігрується драма людей, які в обох випадках помилково розуміють ставлення Отця до них. Один помиляється, вибираючи в результаті трагічну незалежність, інший замінює любов на неволю й повний претензій послух. Тільки любов Отця може ці помилки подолати і перетворити на всепрощаюче благо.
Колекту можна взяти зі спомину св. ТУРИБІЯ МОНГРОВЕХСЬКОГО, єпископа
Св. Турибій народився у 1538 році в Іспанії. У 1579 році став архієпископом Ліми в Перу. Низький моральний і інтелектуальний рівень провінції спонукав його до невтомної реформаторської діяльності. Він відвідував приходи, засновував семінарії, будував храми і лікарні, організовував синоди. Рішення провінційного синоду 1582-83 років стали фундаментом відродження усієї Латинської Америки. Цю реформу продовжували дієцезіальні синоди (1591, 1601). Коли 23 березня 1606 року Турибій помирав, реформа його провінції була вже завершена.


Літургійний зошит 17:53 Понеділок 0 198 Літургія на кожен день, 19 березня, вівторок СВ. ЙОСИФА, ОБРУЧНИКА ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ (біл) Урочистість
Святий Йосиф займає особливе місце в Церкві. Він нам даний і як приклад людини, яка у своїй людській обмеженості змогла пречудово виконати Божу волю, і як приклад справжнього, мужнього й мудрого чоловіка. У сьогоднішньому світі, де мужність оцінюється на основі фальшивих показників, таких як сила, влада чи краса, Йосиф здається нам не мужнім. Але його відповідальність, жертовність і самозречення ставить його вище за всі помилкові уявлення. А володіє він усіма цими якостями, тому що повністю відданий Богу.