Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Недостатньо працювати катехитами, треба ними бути
12:39 Субота 0 403
2-03-2019, 12:39

Недостатньо працювати катехитами, треба ними бути

З 25 до 27 лютого 2019 року в Бердичеві у монастирі сестер гонораток відбувалась науково-катехитична зустріч, яку організувала Рада конференції вищих настоятельок в Україні для сестер, що проводять катехизацію. Це перша така ініціатива в Римсько-Католицькій Церкві.
Про це повідомляють сестри-гоноратки

Участь у зустрічі на тему «Біблійні та психологічні аспекти в сучасній катехизі» взяли 38 сестер із 16 згромаджень. Сестри приїхали з усіх куточків України, зокрема з Криму, і з Придністров’я.

Першого дня учасниці прослухали лекцію отця Міхала Воцяла SDB про потреби та проблеми сучасної молоді. Отець Міхал розповів також про біблійні методи в катехизації, а після перерви сестри мали можливість спробувати їх на практиці. Практичне заняття провели Наталія Нагелевська й Марія Левченко з житомирської школи «Всесвіт». Після спільної Євхаристії та вечері учасниці зустрілися, щоби поділитися досвідом проведення катехиз, позитивами та проблемами в катехитичній праці.

Другого дня сестри спілкувалися Олегом Следем, психологом із Вінниці. Він поділився досвідом праці з дітьми й підлітками і відповів на численні запитання. Згодом отець Юзеф Кухарчик OCD прочитав конференцію, у якій звернув увагу на слова Папи Франциска про те, що недостатньо працювати катехитами – треба бути катехитами. Розвиваючи цю тему, він вказав на чотири виміри людського життя – фізичний, емоційний, ментальний і духовний – і наголосив, що для плідної праці необхідно в цих вимірах шукати збалансованості та сконцентрованості. День завершився Месою й адорацією Пресвятих Дарів.
 
Під час проповіді на Євхаристії, якою розпочався останній день зустрічі, отець Юзеф Кухарчик ОСD підкреслив, що важливо постійно відновлюватися у своєму служінні, бути креативним, бо «короною катехизи є креативність». Він наголосив, що катехитка – це «вчителька з серцем матері». Проповідь отець завершив молитвою до Святого Духа про потрібні дари для сестер-катехиток. Далі сестри спілкувалися про те, як пережили цю формаційну зустріч, що для них було важливе і чого чекають на наступних науково-катехитичних зустрічах.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 11:05 Четвер 0 125 Зустріч семінаристів із Апостольський Нунцієм у Ворзелі У переддень урочистості святого Йосифа, Обручника Пресвятої Діви Марії, семінарія у Ворзелі мала честь приймати з візитом Апостольського Нунція в Україні архієпископа Клаудіо Ґуджеротті.