Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Черче на Хмельниччині: сторіччя мученицької смерті отця Кирила Буяльського
14:54 Субота 0 171
16-03-2019, 14:54

Черче на Хмельниччині: сторіччя мученицької смерті отця Кирила Буяльського

У четвер, 14 березня 2019 року, ординарій Кам’янець-Подільський єпископ Леон Дубравський очолив у філіальній парафії Пресвятої Трійці в Черчому на Хмельниччині, яку обслуговують отці пасіоністи з основної парафії святого Миколая у Смотричі, поминальні урочистості з нагоди сторіччя мученицької смерті колишнього місцевого настоятеля отця Кирила Буяльського.
Про це повідомляє сайт «Костели та каплиці України».

Отець Кирило похований на сільському кладовищі. Пам’ять загиблого священика вшанували численні духовні та світські особи.

Отець Кирило Буяльський народився 1887 року на Волині. Був висвячений на священика 1913 року після навчання в Житомирській семінарії. Від 1914 року служив вікарієм у парафіях святого Анни в Полонному та святого Войтеха у Фельштині, а від 1916 – адміністратором парафії в Черчому. У ніч з 13 на 14 березня 1919 року під час нападу більшовицької банди отримав вогнепальне поранення в живіт. Нападники заборонили надавати йому медичну допомогу, помер у тривалих муках.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 11:05 Четвер 0 125 Зустріч семінаристів із Апостольський Нунцієм у Ворзелі У переддень урочистості святого Йосифа, Обручника Пресвятої Діви Марії, семінарія у Ворзелі мала честь приймати з візитом Апостольського Нунція в Україні архієпископа Клаудіо Ґуджеротті.