Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 23 лютого, субота
17:43 П'ятниця 0 1 064
22-02-2019, 17:43

Літургія на кожен день, 23 лютого, субота

Ісус виводить учнів, які є свідками Його преображення на горі Тавор, із їхнього занадто людського мислення про Бога. Присутність Мойсея та Іллі, голос із неба, просвітлена постать Ісуса – це є знаком участі в невидимих справах, а значить – в Божих. Оглядання преображеного Ісуса та миттєве входження в заслону має приготувати учнів до пітьми хреста, має зміцнити їх.
Св. ПОЛІКАРПА, єпископа і мученика  (черв) Обов’язковий спомин
Святий Полікарп, учень св. апостола Йоана і єпископ Смирни, є однією з найбільш шанованих постатей християнської античності. Він побував у Римі в Папи Анікета для вирішення спірного питання святкування Великодня. Довге життя закінчив славетним мучеництвом, описаним християнами зі Смирни. Проконсулові, що домагався від нього відречення від Христа, св. Полікарп відповів: “Вісімдесят шість років я служу Христові і Він ніколи не скривдив мене, як же я міг би глумитися над моїм Царем і Спасителем?” Мученик був спалений на стадіоні у Смирні 23 лютого 155 року.


АНТИФОН НА ВХІД
У тяжкім бою Господь дав йому перемогу, * щоб знав, що благочестя сильніше над усе. (Пор. Мудр 10, 12)

КОЛЕКТА
Боже усього творіння, Ти благоволив прийняти святого єпископа Полікарпа до числа мучеників, † вчини за його заступництвом, * щоб ми, разом із ним маючи частку у Христовій чаші, Духом Святим воскресли до вічного життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Євр 11, 1-7
Читання з Послання до євреїв.
Брати! Віра є підставою для речей, яких сподіваємось, доказ речей невидимих. Нею були засвідчені стародавні. Вірою розуміємо, що віки були створені Божим Словом, так що з невидимого постало видиме. Вірою Авель приніс Богові кращу, ніж Каїн, жертву, якою засвідчено, що він праведний, бо про його дари засвідчив Бог; нею він і після смерті промовляє. Вірою Енох був перенесений, щоб не побачити смерті; і його не знайшли, тому що Бог його переніс. Адже перед перенесенням було засвідчено, що він догодив Богові. Без віри неможливо догодити Богові. Тим, які приходять до Бога, треба вірити, що Він є і що винагороджує тих, які Його шукають. Вірою Ной, одержавши об’явлення про те, чого ще не бачив, зі страхом зробив ковчег для спасіння свого дому, чим осудив увесь світ і став спадкоємцем тієї праведності, що походить з віри. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 145, 2-3. 4-5. 10-11
Славити буду Ім’я Твоє вічно.
Щодня буду Тебе благословляти *
і славити Твоє Ім’я на віки вічні.
Великий Господь, найвищої хвали гідний, *
і величі Його не збагнути.
Рід за родом Твої діла буде хвалити, – *
вони звіщатимуть про Твою могутність,
говоритимуть про велику славу величі Твоєї – *
оповідатимуть про Твої діла дивовижні.
Тебе, Господи, усі Твої діла будуть прославляти, *
Тебе усі Твої праведники будуть благословляти.
Вони розголошуватимуть славу Твого царства *
і розповідатимуть про Твою могутність.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мк 9, 7
Алілуя, алілуя, алілуя.
Небеса відкрилися і пролунав голос Отця:
«Це Син Мій улюблений, Його слухайте!»

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 9, 2-13
† Читання святого Євангелія від Марка.

Того часу Ісус бере Петра, Якова та Йоана і виводить тільки їх самих на високу гору. І Він преобразився перед ними. Одяг Його став блискучим і таким білосніжним, що жодний білильник на землі не зміг би так вибілити. І з’явився їм Ілля з Мойсеєм, які розмовляли з Ісусом. І озвався Петро, і сказав Ісусові: «Учителю, добре нам тут бути. Зробімо три намети: один Тобі, один Мойсеєві та один Іллі!» Однак він не знав, що говорив, – так вони були налякані. І з’явилася хмара, яка отінила їх, і пролунав голос із хмари: «Це Син Мій улюблений, Його слухайте!» І враз, озирнувшись навколо, не побачили біля себе вже нікого, крім самого Ісуса. А коли вони сходили з гори, Він наказав їм, щоб нікому не розповідали про те, що побачили, доки Син Людський не воскресне з мертвих. І вони утримали те слово у себе, допитуючись, що то значить – «з мертвих воскреснути»? І запитували Його, мовлячи: «Чому книжники кажуть, що спершу необхідно прийти Іллі?» Він сказав їм: «Ілля прийде раніше і поновить усе. І як написано про Сина Людського, що Він має багато постраждати і бути зневаженим? Та кажу вам, що Ілля прийшов, і зробили з ним те, що хотіли, як написано про нього». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Згадуючи сьогодні святого Полікарпа, учня святого Йоана Апостола, представимо Господу наші прохання:
1. За всіх людей, щоб Христос дав їх серцям мир і надію.
2. За Святішого Отця і Колегію Єпископів, щоб Христос, котрого вони проголошують, дав їм сили і благодаті, потрібні для щоденного життя.
3. За людей, які переживають кризу віри, щоб отримали сили і допомогу, потрібну, щоб повернутися на дорогу спасіння.
4. За померлих, щоб отримали життя вічне.
5. За нас самих, щоб ми не змарнували вічного життя, яке отримали від Господа.
До Тебе, Господи Ісусе Христе, заносимо наші прохання, бо в Тобі  покладаємо нашу надію. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, наш Отче, освяти своїм благословенням принесені дари † і нехай вони розпалять у нас таке ж полум’я Твоєї любові, * завдяки якому святий Н. подолав усі свої тілесні муки. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 37

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хто своє життя погубить задля Мене, – го- ворить Господь, – * той його знайде у вічності. (Мт 10, 39)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, просимо Тебе, нехай прийняті святі тайни дадуть нам таку силу духа, † яка святого Н., Твого мученика, вчинила вірним у Твоєму служінні * і переможцем у стражданнях. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.