Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Перемагати спокуси, цілковито довіряючи Богові
13:02 Понеділок 0 127
11-03-2019, 13:02

Папа: Перемагати спокуси, цілковито довіряючи Богові

Внутрішнє життя, віра в Бога та впевненість у Його любові – це ліки, що допомагають нам вистояти проти спокус жадібності, марнославства та маніпулювання Богом. Про це нагадав Папа Франциск, коментуючи перед молитвою «Ангел Господній» у неділю, 10 березня 2019 року, розповідь святого Луки про спокушання Ісуса в пустелі.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Спочатку сатана намовляв Христа перетворити камінь у хліб; далі, показавши всі царства світу, підбурював Його стати «могутнім і славним месією» і, врешті, запропонував кинутися з даху храму, щоб «театрально виявити Свою Божественну силу». «Три спокуси вказують на три шляхи, які завжди пропонує світ, обіцяючи великий успіх, три шляхи, щоб обдурити нас: прагнення володіння – мати, мати і ще більше мати, людська слава, використання Бога для своєї мети», – зазначив Папа.

Дорога ненаситного володіння

Прагнення володіти є частиною «підступної логіки» диявола. Його відправна точка – «природна й законна потреба» харчуватися, жити, бути щасливими, але диявол «спонукає нас повірити, що все це можливе без Бога, а навіть усупереч Йому». Ісус відповідає: «Написано бо: не хлібом єдиним житиме людина». «Нагадуючи про тривалу подорож вибраного народу через пустелю, Ісус вказує, що прагне з повною довір’ою віддати Себе провидінню Отця, Який завжди дбає про Своїх дітей», – сказав Папа.

Шлях людської слави

Вдруге спокушаючи Ісуса, диявол каже: «Якщо впадеш ниць перед мною, все буде твоїм». «Існує можливість втрати будь-яку особисту гідність, можемо піддатися зіпсуттю ідолами грошей, успіху та влади, лиш би досягнути самоствердження. Й відчуваємо п’янкий смак порожньої радості, яка швидко випаровується», – зауважив Святіший Отець, цитуючи Ісусову відповідь на цю спокусу: «Господеві, Богові своєму, поклонятимешся і Йому одному служитимеш!».

Маніпуляція Богом

Врешті, третя спокуса полягає в тому, щоби використовувати Бога у власних цілях. Дияволові, який, цитуючи Святе Письмо, підбурює Його шукати в Бога гучного чуда, Ісус відповідає «стійкою рішучістю залишатися смиренним і довірливим» перед Отцем, мовивши: «Сказано: Не спокушуватимеш Господа, Бога свого!». «Так Ісус відкидає, можливо, найпідступнішу спокусу, якою є “перетягнути Бога на власний бік”, просячи в Нього благодатей, які, в дійсності, служать для вдоволення нашої гордості», – зазначив Папа.

Ісусові ліки

«Ось які дороги прокладені перед нами з ілюзіями на те, що в цей спосіб зможемо здобути успіх та щастя. Але, в дійсності, вони зовсім чужі Божому способові діяння, більше того, віддаляють нас від Бога, бо є ділом сатани. Ісус, особисто здолавши ці випробування, тричі переміг спокусу, щоби повністю долучитися до Отчого задуму. Він вказує нам на ліки: внутрішнє життя, віра в Бога та впевненість в Його любові», – підкреслив Наступник святого Петра, звернувши також увагу на те, що Ісус не вступав у діалог із дияволом, але відповідав на спокуси Божим словом. Так, за його словами, повинні чинити також і ми.

«Використаймо Великий Піст як упривілейований час для очищення, щоб відчути відрадну присутність Бога в нашому житті», – підсумував Святіший Отець, побажавши: «Нехай же материнське заступництво Діви Марії, ікони вірності Богові, підтримує нас на нашій дорозі, допомагаючи завжди відкидати зло та приймати добро».

Приклад блаженних семінаристів-мучеників

Після проказування молитви «Ангел Господній», уділивши вірним благословення, Папа сказав, що напередодні, в іспанському Ов’єдо були проголошені блаженними семінаристи Анхель Квартас і вісім побратимів-мучеників, вбиті з ненависті до віри в період антирелігійних переслідувань. «Ці юні кандидати до священства настільки любили Господа, що пішли за Ним аж на хресну дорогу. Нехай же їхнє геройське свідчення допоможе семінаристам, священикам і єпископам залишатися світлими й великодушними, щоб вірно служити Господеві та святому Божому людові», – побажав він.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:29 Субота 0 59 Отець Ганс Цольнер про результати зустрічі «Захист неповнолітніх у Церкві» Отець Ганс Цольнер SJ, президент Центру захисту неповнолітніх Папського Григоріанського університету та член Папської комісії захисту неповнолітніх, розповідає про зусилля, спрямовані на захист неповнолітніх, яких і надалі докладає Церква після лютневої зустрічі у Ватикані.