(зел) П’ятниця XXIX звичайного тижня
Ісус запитує нас: «…чому ж ви не вмієте розпізнати часу цього?» Не йдеться тут лише про правильне оціненя політики чи економіки. Приклад Ісуса про порушені відносини та спроби вирішити їх з вищими авторитетами показує і на дійсність, яка часто може обманювати, коли обмовляємо та засуджуємо інших, на підставі односторонньо інтерпретованих аргументів. Це як сліпота, яка не дає змоги об’єктивно оцінити «знаки часу». Молімося, щоб ми не впали у спокусу односторонньо інтерпретувати та засуджувати інших на підставі майже правдивих фактів.
АНТИФОН НА ВХІДІсус запитує нас: «…чому ж ви не вмієте розпізнати часу цього?» Не йдеться тут лише про правильне оціненя політики чи економіки. Приклад Ісуса про порушені відносини та спроби вирішити їх з вищими авторитетами показує і на дійсність, яка часто може обманювати, коли обмовляємо та засуджуємо інших, на підставі односторонньо інтерпретованих аргументів. Це як сліпота, яка не дає змоги об’єктивно оцінити «знаки часу». Молімося, щоб ми не впали у спокусу односторонньо інтерпретувати та засуджувати інших на підставі майже правдивих фактів.
До Тебе я взиваю, бо Ти вислухав мене, о Боже; * нахили до мене Твоє вухо, вислухай моє слово. * Хорони мене, як зіницю ока, * сховай мене в тіні крил Твоїх.
КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, вчини, щоб наша воля була завжди відданою Тобі * та щоб ми щирим серцем постійно служили Твоїй величі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Еф 4, 1-6
Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян.
Брати! Я, в’язень у Господі, прошу вас, щоб ви поводилися гідно звання, до якого були покликані, з усякою покірністю і лагідністю, з довготерпінням, в любові терплячи одне одного, намагаючись зберігати єдність духа в узах миру. Одне тіло й один Дух, – як і були ви покликані в одній надії вашого покликання. Один Господь, одна віра, одне хрещення, один Бог і Отець усіх, який над усіма, і через усіх, і в усіх. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 24, 1-2. 3-4аб. 5-6
Ось покоління, що шукає Бога.
Земля і все, що її наповняє, *
Всесвіт і ті, що живуть у ньому, – вони Господні.
Адже Він заснував її над морями *
і облаштував її на ріках.
Хто вийде на гору Господню, *
і хто стане на Його святому місці?
Той, у кого руки невинні й серце чисте, *
хто не прив’язав до марного свою душу.
Такий отримає благословення від Господа *
і справедливу винагороду від Бога, Спасителя свого.
Це покоління тих, які Його шукають, – *
обличчя Бога Якова шукають.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти,Отче, Господи землі і неба,
бовідкрив таємниці Царства немовлятам.
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 12, 54-59
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав до натовпу: «Коли ви побачите хмару, яка надходить із заходу, одразу кажете, що насувається дощ, – і стається так. А коли вітер південний віє, кажете, що буде спека, – і збувається. Лицеміри, вигляд землі й неба ви вмієте розпізнавати, чому ж ви не вмієте розпізнати часу цього? Чому самі від себе не судите, що є справедливе? Коли ти йдеш зі своїм обвинувачем до правителя, то доклади в дорозі зусиль звільнитися від нього, щоби часом він не притягнув тебе до судді, а суддя не видав тебе судовому виконавцеві, а виконавець не вкинув тебе до в’язниці. Кажу тобі, що не вийдеш звідти, доки не віддаси останньої лепти». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Переживаючи Місійний Тиждень молі мося до Господа Бога за святу Церкву і за всіх нас:
1. Просімо за з’єднання усіх християнських Церков і релігійних спільнот, щоб світ побачив, як люблять один одного Божі діти.
2. Просімо Бога про зміцнення серед християн свідомості відповідальності за місійне діло Церкви
3. Просімо про духа взаємодопомоги та розуміння у подружжях та родинах.
4. Просімо про мужність і стійкість для людей, які борються зі спокусами.
5. Просімо про милосердя для душ, які перебувають у чистилищі.
6. Просімо для себе вірності у виконуванні волі Божої.
Господи і Отче всіх людей, смиренно просимо Тебе: уділи свого милосердя всім, хто прибігає до Тебе, і тим, які цього не роблять, та даруй нам своє прощення. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам вільним серцем служити при Твоїх дарах, * щоб за допомогою Твоєї освячуючої благодаті ми очистилися цими тайнами, які звершуємо. Через Христа, Господа нашого.
Префація звичайна № 40-45
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось очі Господа на тих, що Його бояться, * що уповають на Його ласку, * щоб рятувати їхнє життя від смерті * і живити їх у голоднечі. (Пс 33 (32), 18-19)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай участь у небесних тайнах допоможе нам у земному житті * і приготує до вічного. Через Христа, Господа нашого.
Зворушує турбота Ісуса щодо жінки, яка терпить так довго й обурює лицемірство фарисеїв, які бажаючи показати свою правовірність, засуджують Ісуса за Його милосердя. Подивіться як легко засліпити людину уявним піклуванням за чистоту права. На щастя для нас Ісус соромить нас, щоб ми не занурювались у гущу безглуздих правил, але помічали власну сліпоту, своєчасно могли звільнитися, щоб виконувати те, що найважливіше – добро для іншої людини.
Сьогодні слово показує нам, як потрібно очікувати на Господа. Це не тільки акт особистої жертви, відмовляючись від сну чи розваг. Очікування виражається також у служінні. Потреба зайнятися іншою людиною відвертає нашу увагу від наших очікувань, минає час і випробовуються наші наміри. Похвала слуги має нас заохотити активно очікувати, щоб ми раптом помітили, що тим, хто нам служить, є сам Христос. Зустріч з живим Христом дає нам сили не тільки служити, але і поширювати всюди Царство.
Або (біл) довільний спомин св. АНТОНІЯ МАРІЇ КЛАРЕТА, єпископа
Св. Антоній Марія Кларет народився в Саленті поблизу Барселони 23 грудня 1807 р. В молодому віці вчився ткацтва. Йдучи за голосом покликання, прийняв духовний сан. Будучи пресвітером, працював у парафіяльному пастирстві, а пізніше був апостольським місіонером в Каталонії та на Канарських островах. У 1849 р. заснував конгрегацію Синів Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії. Незабаром був призначений архієпископом Сантьяго на Кубі та ревно працював над відродженням католицького життя у цій дієцезії. Для християнського виховання дівчат заснував конгрегацію сестер під назвою Марії Непорочної. У 1857 р. його відкликано до Іспанії бути сповідником королеви Ізабели ІІ. Супроводжував її у вигнанні до Франції. Помер у Франції 24 жовтня 1870 року.
Спільні Меси: про місіонерів (стор. 124)