Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 22 жовтня, понеділок
18:07 Неділя 0 261
21-10-2018, 18:07

Літургія на кожен день, 22 жовтня, понеділок

(зел) Понеділок XXIX звичайного тижня
Багато разів люди намагались використати авторитет Ісуса для вирішення власних справ. Ісус завжди використовує такі ситуації, щоб показати лукавство людини та її справжні почуття. Сьогодні Слово показує брата, який слушно вимагає справедливості, але з іншої сторони жадібність позбавляє його братніх почуттів. Гине те, що є найціннішим у родинних стосунках. Ісус хоче рятувати цю людину, показуючи йому правду про блага, які не дають життя, а нищать так багато.
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА КАПІСТРАНА, пресвітера
Св. Йоан народився у 1386 році. Здобувши юридичну освіту, він став губернатором Перуджії. На цій посаді відзначався любов’ю до бідних. Після вступу до францисканського ордену св. Йоан присвятив себе проповідницькій діяльності. Проповідував на теренах сьогоднішньої Італії, Німеччини, Австрії, Польщі та Угорщини. Св. Йоан Капістран закликав до з’єднання християнських військ проти мусульманської навали на Європу. Результатом його діяльності була перемога під Белградом у 1456 р. Помер 23 жовтня 1456 року, через кілька місяців після цієї перемоги.
Спільні Меси: про місіонерів (стор. 124)
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА ПАВЛА II, Папи
Кароль Войтила народився 18 травня 1920 р. в м. Вадовіце (Польща). В 1938 році вступає на філософський факультет Ягеллонського університету, але вже наступного року розпочалася ІІ світова війна і йому довелося піти працювати. В 1942 році Кароль вступає в підпільну семінарію, а 1 листопада 1946 р. його рукоположено у священицький сан. Після свячень навчається у Римі, Бельгії та Швейцарії, згодом працює вікарієм в парафії Неговіце. В 1948 р. отримує ступінь доктора богослов’я. В 1958 р. Кароль Войтила стає єпископом, в 1964 р. – архієпископом митрополитом Краківським, учасник ІІ Вселенського Ватиканського Собору. 16 жовтня 1978 р. обраний Папою, приймає ім’я Йоана Павла ІІ. За свій понад 26-річний понтифікат здійснив 250 пастирських подорожей (в т.ч. й в Україну, 2001 р.), проголосив Катехизм Католицької Церкви, Кодекс Канонічного Права, видав 14 енциклік. Багато зусиль доклав для будування єдності християнських церков, а також для покращення стосунків із іншими релігіями. Помер 2 квітня  2005  року,  беатифікований 1 травня 2011 р. Канонізований 27 квітня 2014 р.
Спільні Меси: про Папу (стор. 124)


АНТИФОН НА ВХІД
До Тебе я взиваю, бо Ти вислухав мене, о Боже; * нахили до мене Твоє вухо, вислухай моє слово. * Хорони мене, як зіницю ока, * сховай мене в тіні крил Твоїх.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, вчини, щоб наша воля була завжди відданою Тобі  * та щоб ми щирим серцем постійно служили Твоїй величі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти покликав святого Йоана Капістрана, щоб зміцнити вірний люд у випробуваннях; † візьми, просимо, нас під свою опіку * та завжди зберігай свою Церкву в мирі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, багатий милосердям, Ти схотів, щоби святий Йоан Павло, Папа, очолив Твою вселенську Церкву; † вчини, просимо, щоб ми, навчені його настановами, * з упованням відкрили наші серця спасенній благодаті Христа, єдиного Відкупителя людини. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Еф 2, 1-10
Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян.
Брати! Вас, котрі були мертвими через ваші переступи й гріхи, в яких ви колись жили за звичаєм цього світу, йдучи за князем, який панує в повітрі, за духом, що тепер діє в синах непокори. Між ними всі ми колись жили в по­жадливостях нашого тіла, вико­нуючи волю тіла та думок, були від природи, як і інші, дітьми гніву, але Бог, який багатий на милість, через велику свою любов, якою нас полюбив, – нас, котрі були мертві через наші переступи, оживив разом із Христом, адже ви спасенні бла­го­даттю, – і воскресив нас разом з Ним, і в Христі Ісусі посадив разом на не­бе­сах, щоб у доброті до нас у Хри­сті Ісусі в майбутніх віках показати над­звичайно велике багатство своєї бла­годаті. Адже ви спасенні благодаттю че­рез віру, і це не від вас, це Божий дар: не від діл, щоб ніхто не хва­лив­ся. Тому що ми – Його творіння, ми ство­рені в Христі Ісусі для добрих діл, які Бог наперед приготував для нас, щоб ми в них ходили. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 100, 2-3. 4. 5
Бог сотворив нас, ми Йому належим.
Служіть Господу з радістю, веселими перед Ним з’явіться. *
Знайте, що Господь є Богом,
що Він створив нас, і ми Йому належим; *
ми є Його народом, вівцями Його отари.
Входьте в Його брами з подякою, – *
в Його двори – з хвалою.
Його прославте, *
хваліть Його Ім’я.
Бо Господь добрий, *
Його милосердя – навіки,
і Його вірність – *
з покоління в покоління.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 5, 3
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні убогі духом,
бо їхнє Царство Небесне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 12, 13-21

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу озвався до Ісуса хтось із на­тов­пу: «Учителю, скажи моєму брато­ві, щоб він поділився зі мною спадщиною!» Та Він відповів йому: «Чоловіче, хто Мене поставив суддею або розподілювачем над вами?» І промовив ще до них: «Глядіть і стережіться всякої зажерливості, бо не від надміру багатства за­лежить життя людини!» І Він розповів їм притчу, ка­жу­чи: «В одного багатого чоловіка ряс­но вродила нива. Тож думав він, говорячи сам до себе: “Що робити, коли не маю куди зібрати врожаю?” І сказав: “Зроблю так: розвалю свої клуні, збудую більші, зберу туди все збіжжя та моє добро і скажу своїй душі: Душе, маєш вдосталь добра, зібраного на багато років: спочивай, їж, пий, веселися”. А Бог до нього промовив: “Не­ро­зум­ний, цієї ночі душу твою за­жа­дають від тебе! А те, що ти при­го­ту­вав, кому воно буде?” Так буває з тим, хто збирає для себе, але не багатіє у Бога». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Смиренно просімо Христа, нашого Господа, щоб земні  клопоти не поглинули нас цілковито та не закрили дорогу до неба:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, сповнений Святим Духом, ревно вказував людям кінцеву мету життя на землі.
2. Молімося за багатих, щоб земні блага допомагали їм служити вбогим і голодним.
3. Молімося за покликання до місійного служіння, щоб було достатньо молодих людей, які б цілковито віддали своє життя для служіння Євангелію.
4. Молімося за Україну, щоб настав довгоочікуваний мир.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь відкрив для них скарбницю свого безмежного милосердя.
6. Молімося за нас, зібраних навколо вбогого Христа, щоб ми ніколи не нарікали на бідність і нестатки.

Господи наш і Отче, дякуємо Тобі  за всі матеріальні та духовні блага, якими Ти нас обдарував, і смиренно просимо: навчи нас так розпоряджатися цими благами на землі, щоб ми удостоїлись Небесного Царства. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Просимо, Господи: дай нам вільним серцем служити при Твоїх дарах, * щоб за допомогою Твоє ї освячуючої благодаті ми очистилися цими тайнами, які  звершуємо. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось очі Господа на тих, що Його бояться, * що уповають на Його ласку, * щоб рятувати їхнє життя від смерті * і живити їх у голоднечі. (Пс 33 (32), 18-19)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай участь у небесних  тайнах  допоможе  нам  у  земному  житті  * і приготує до ві чного. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:27 Вівторок 0 106 Літургія на кожен день, 14 листопада, середа (зел) Середа ХХХІІ звичайного тижня
Проказа є страшною хворобою. Вона ізолює людей одних від одних, і, за Мойсеєвим законом, робить людину нечистою. Однак гіршою від прокази є хвороба духа, проявом якої є невдячність. Вона впроваджує людину в пекельну самотність, що триває без кінця. Господи, торкнися мого серця і зціли його, аби я Тобі за все дякував!