(зел) Четвер XXIX звичайного тижня
«Вогонь Я прийшов кинути на землю», говорить нам Ісус. Святе Письмо описує силу людської любові як вогню. Святий Дух зійшов на апостолів у подобі язиків полум’я. Молімося, щоби в нас не погасло полум’я Божої любові, яке нас у кожній ситуації розпалює любов’ю.
АНТИФОН НА ВХІД«Вогонь Я прийшов кинути на землю», говорить нам Ісус. Святе Письмо описує силу людської любові як вогню. Святий Дух зійшов на апостолів у подобі язиків полум’я. Молімося, щоби в нас не погасло полум’я Божої любові, яке нас у кожній ситуації розпалює любов’ю.
До Тебе я взиваю, бо Ти вислухав мене, о Боже; * нахили до мене Твоє вухо, вислухай моє слово. * Хорони мене, як зіницю ока, * сховай мене в тіні крил Твоїх.
КОЛЕКТА
Всемогутній, ві чний Боже, вчини, щоб наша воля була завжди відданою Тобі * та щоб ми щирим серцем постійно служили Твоїй величі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Еф 3, 14-21
Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян.
Брати! Я схиляюсь на свої коліна перед Отцем, від якого має ім’я кожне батьківство на небесах і на землі, щоби за багатством своєї слави Він дав вам через свого Духа зміцнитися силою у внутрішній людині, щоби через віру Христос оселився у ваших серцях, аби ви, укорінені й засновані на любові, разом з усіма святими змогли зрозуміти, що це за ширина й довжина, висота й глибина, і пізнати Христову любов, яка сягає за межі пізнання, щоб наповнилися ви всякою Божою повнотою. А Тому, хто силою, яка діє в нас, може зробити значно більше всього, що ми просимо або думаємо, – Йому слава в Церкві й у Христі Ісусі на всі покоління і навіки-віків, амінь! Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 33, 1-2. 4-5. 11-12. 18-19
Милість Господня сповнює всю землю.
Вигукуйте з радості в Господі, праведні, – *
праведним личить хвала.
Прославляйте Господа на гуслах, *
на десятиструнному інструменті Йому вигравайте.
Бо Господнє слово праведне, *
і всі Його діла вірні.
Він любить праведність і справедливість, *
Господньою милістю земля повна.
А задум Господа залишається навіки; *
наміри Його серця – на віки і покоління.
Блаженний народ, для якого Господь є Його Богом, – *
народ, якого Він обрав собі у спадок.
Адже очі Господні на тих, які Його бояться, *
котрі покладають надію на Його милосердя,
щоби спасти їхні душі від смерті, *
прогодувати їх під час голоднечі.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Флп 3, 8-9
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я все визнаю за втрату і за сміття вважаю,
аби тільки Христа здобути, і виявитися в Ньому.
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 12, 49-53
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Я прийшов вогонь кинути на землю; і як же Я прагну, щоб він уже розгорівся! Я маю хреститися хрещенням; і як Я мучуся, поки звершиться! Чи думаєте, що Я прийшов мир принести на землю? Ні, кажу вам, – поділ! Бо відтепер будуть п’ятеро в одному домі поділені: троє проти двох і двоє проти трьох. Розділиться батько із сином і син з батьком; мати – з дочкою, а дочка – з матір’ю; свекруха – зі своєю невісткою, а невістка – зі свекрухою». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Покладаючись не на власні заслуги, а на страсті Сина Божого Ісуса Христа, просімо у Господа благодатей, потрібних Церкві, всьому світові та нам особисто:
1. Молімося за місіонерів, які несуть Христа всім, хто Його ще не знає, аби Бог підтримував їхні зусилля й працю у служінні Церкві.
2. Молімося за Святішого Отця, єпископів та священиків, щоб вони відважно проповідували вчення віри та моральні норми навіть тоді, коли світ відкидає їх.
3. Молімося за нашу Батьківщину, щоб у ній з дня на день зростали духовність та чесноти.
4. Молімося за сім’ї, яким загрожує розлучення, щоб вони перебороли всі труднощі і повернули любов та злагоду.
5. Молімося за померлих наших братів та сестер, щоб милостивий Бог простив їх і прийняв до Небесного Царства.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми завжди були вірними Господу і так удостоїлись вічного життя.
Господи Ісусе Христе, Ти своїм життям був взірцем покори та служіння Отцю, навчи нас переборювати свою пиху і в духові істинного смирення служити ближнім. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам вільним серцем служити при Твоїх дарах, * щоб за допомогою Твоє ї освячуючої благодаті ми очистилися цими тайнами, які звершуємо. Через Христа, Господа нашого.
Префація звичайна № 40-45
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось очі Господа на тих, що Його бояться, * що уповають на Його ласку, * щоб рятувати їхнє життя від смерті * і живити їх у голоднечі. (Пс 33 (32), 18-19)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай участь у небесних тайнах допоможе нам у земному житті * і приготує до вічного. Через Христа, Господа нашого.
Зворушує турбота Ісуса щодо жінки, яка терпить так довго й обурює лицемірство фарисеїв, які бажаючи показати свою правовірність, засуджують Ісуса за Його милосердя. Подивіться як легко засліпити людину уявним піклуванням за чистоту права. На щастя для нас Ісус соромить нас, щоб ми не занурювались у гущу безглуздих правил, але помічали власну сліпоту, своєчасно могли звільнитися, щоб виконувати те, що найважливіше – добро для іншої людини.
Сьогодні слово показує нам, як потрібно очікувати на Господа. Це не тільки акт особистої жертви, відмовляючись від сну чи розваг. Очікування виражається також у служінні. Потреба зайнятися іншою людиною відвертає нашу увагу від наших очікувань, минає час і випробовуються наші наміри. Похвала слуги має нас заохотити активно очікувати, щоб ми раптом помітили, що тим, хто нам служить, є сам Христос. Зустріч з живим Христом дає нам сили не тільки служити, але і поширювати всюди Царство.
Або (біл) довільний спомин св. АНТОНІЯ МАРІЇ КЛАРЕТА, єпископа
Св. Антоній Марія Кларет народився в Саленті поблизу Барселони 23 грудня 1807 р. В молодому віці вчився ткацтва. Йдучи за голосом покликання, прийняв духовний сан. Будучи пресвітером, працював у парафіяльному пастирстві, а пізніше був апостольським місіонером в Каталонії та на Канарських островах. У 1849 р. заснував конгрегацію Синів Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії. Незабаром був призначений архієпископом Сантьяго на Кубі та ревно працював над відродженням католицького життя у цій дієцезії. Для християнського виховання дівчат заснував конгрегацію сестер під назвою Марії Непорочної. У 1857 р. його відкликано до Іспанії бути сповідником королеви Ізабели ІІ. Супроводжував її у вигнанні до Франції. Помер у Франції 24 жовтня 1870 року.
Спільні Меси: про місіонерів (стор. 124)