Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 25 жовтня, четвер
18:09 Середа 0 437
24-10-2018, 18:09

Літургія на кожен день, 25 жовтня, четвер

(зел) Четвер XXIX звичайного тижня
«Вогонь Я прийшов кинути на землю», говорить нам Ісус. Святе Письмо описує силу людської любові як вогню. Святий Дух зійшов на апостолів у подобі язиків полум’я. Молімося, щоби в нас не погасло полум’я Божої любові, яке нас у кожній ситуації розпалює любов’ю.


АНТИФОН НА ВХІД
До Тебе я взиваю, бо Ти вислухав мене, о Боже; * нахили до мене Твоє вухо, вислухай моє слово. * Хорони мене, як зіницю ока, * сховай мене в тіні крил Твоїх.

КОЛЕКТА
Всемогутній, ві чний Боже, вчини, щоб наша воля була завжди відданою Тобі  * та щоб ми щирим серцем постійно служили Твоїй величі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Еф 3, 14-21
Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян.
Брати! Я схиляюсь на свої коліна перед Отцем, від якого має ім’я кожне батьківство на небесах і на землі, щоби за багатством своєї слави Він дав вам через свого Духа зміцнитися силою у внутрішній людині, щоби через віру Христос осе­лив­ся у ваших серцях, аби ви, уко­рінені й засновані на любові, разом з усіма святими змогли зро­зуміти, що це за ширина й дов­жина, висота й глибина, і пізнати Христову любов, яка сягає за межі пізнання, щоб напов­ни­лися ви всякою Божою пов­но­тою. А Тому, хто силою, яка діє в нас, може зробити значно більше всьо­го, що ми просимо або думає­мо, – Йому слава в Церкві й у Христі Ісусі на всі покоління і навіки-віків, амінь! Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 33, 1-2. 4-5. 11-12. 18-19
Милість Господня сповнює всю землю.
Вигукуйте з радості в Господі, праведні, – *
праведним личить хвала.
Прославляйте Господа на гуслах, *
на десяти­струнному інструменті Йому вигравайте.
Бо Господнє слово праведне, *
і всі Його діла вірні.
Він любить праведність і справедли­вість, *
Господ­ньою милістю земля повна.
А задум Господа залишається навіки; *
наміри Його серця – на віки і покоління.
Блаженний народ, для якого Господь є Його Богом, – *
народ, якого Він обрав собі у спадок.
Адже очі Господні на тих, які Його бояться, *
котрі покладають надію на Його милосердя,
щоби спасти їхні душі від смерті, *
прогодувати їх під час голоднечі.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Флп 3, 8-9
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я все визнаю за втрату і за сміття вважаю,
аби тільки Христа здобути, і виявитися в Ньому.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 12, 49-53

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Я прийшов вогонь кинути на землю; і як же Я прагну, щоб він уже розгорівся! Я маю хреститися хрещен­ням; і як Я мучуся, поки звер­ши­ться! Чи думаєте, що Я прийшов мир принести на землю? Ні, кажу вам, – поділ! Бо відтепер будуть п’ятеро в одному домі поділені: троє проти двох і двоє проти трьох. Розділиться батько із сином і син з батьком; мати – з дочкою, а дочка – з матір’ю; свекруха – зі сво­єю невісткою, а невістка – зі свекрухою». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Покладаючись не на власні заслуги, а на страсті Сина Божого Ісуса Христа, просімо у Господа благодатей, потрібних Церкві, всьому світові та нам особисто:
1. Молімося за місіонерів, які несуть Христа всім, хто Його ще не знає, аби Бог підтримував їхні зусилля й працю у служінні Церкві.
2. Молімося за Святішого Отця, єпископів та священиків, щоб вони відважно проповідували вчення віри та моральні норми навіть тоді, коли світ відкидає їх.
3. Молімося за нашу Батьківщину, щоб у ній з дня на день зростали духовність та чесноти.
4. Молімося за сім’ї, яким загрожує розлучення, щоб вони перебороли всі труднощі і повернули любов та злагоду.
5. Молімося за померлих наших братів та сестер, щоб милостивий Бог простив їх і прийняв до Небесного Царства.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми завжди були вірними Господу і так удостоїлись вічного життя.

Господи Ісусе Христе, Ти своїм життям був взірцем покори та служіння Отцю, навчи нас переборювати свою пиху і в духові істинного смирення служити ближнім. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Просимо, Господи: дай нам вільним серцем служити при Твоїх дарах, * щоб за допомогою Твоє ї освячуючої благодаті ми очистилися цими тайнами, які  звершуємо. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось очі Господа на тих, що Його бояться, * що уповають на Його ласку, * щоб рятувати їхнє життя від смерті * і живити їх у голоднечі. (Пс 33 (32), 18-19)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай участь у небесних  тайнах  допоможе  нам  у  земному  житті  * і приготує до вічного. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий