Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 19 жовтня, п'ятниця

Літургія на кожен день, 19 жовтня, п'ятниця

(зел) П’ятниця ХХVIІІ звичайного тижня
Ще раз Ісус застерігає нас від лукавства. З двох причин не варто бути нещирими. По-перше, і так все, що було приховано, стане явним. По-друге, захищаючи свої недоліки, ми втрачаємо можливість скористатися Божою допомогою. Зберігання чого-небудь у таємниці змушує нас вірити тільки у свої сили, а в цьому випадку, ми віддаємось в руки сильнішого від нас. А результати цього, як показує Христос, можуть бути трагічні.
Або (черв) довільний спомин свв. ЙОАНА ДЕ БРЕБЕФ, ІСААКА
ЖОГА, пресвітерів, і сподвижників, мучеників
Йоан де Бребеф, котрий народився 25 березня 1593 року в Нормандії, та Ісаак Жога, котрий народився 10 жовтня 1607 року в Орлеані, були французькими єзуїтами. Після закінчення відповідного навчання і отримання рукоположення у пресвітери їх було направлено на місію до Канади, де вони працювали серед індіанських племен ірокезів і гуронів. В середині XVII століття, разом з шістьма іншими єзуїтами, пресвітери загинули мученицькою смертю від рук індіанців. Вони є покровителями Канади.
Спільні Меси: про багатьох мучеників (стор. 122)
Або (біл) довільний спомин св. ПАВЛА ВІД ХРЕСТА, пресвітера
Св. Павло народився у місті Овада у П’ємонті в 1694 році. Ще в молодості він любив молебень до страстей Господніх. Деякий час вів життя пустельника, потім став пресвітером і заснував конгрегацію Пасіоністів, метою якої є поширювання молебня до страстей Господніх і покаяння. Священицьке життя провів у суворому зреченні та проголошуванні місійних проповідей. Помер св. Павло в Римі 18 жовтня 1775 року.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 123)


АНТИФОН НА ВХІД
Коли Ти, Господи, зважатимеш на провини, * о Господи, хто встоїться? * Та в Тебе є прощення, Боже Ізраїля.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: нехай Твоя благодать завжди попереджає нас і супроводжує, * щоб ми безустанно бажали творити добрі діла. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти благоволив явити блаженну надію вічного царства вчинками і пролиттям крові святих Йоана, Ісаака та їх сподвижників; † за їхнім заступництвом милостиво вчини, * щоб день у день зміцнювалась віра християн. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти дав святому пресвітеру Павлу надзвичайну любов до хреста, † нехай він випросить нам благодать у Тебе, * щоб ми, наслідуючи його приклад, відважно несли свій хрест. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Еф 1, 11-14
Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян.
Брати! У Христі ми стали спадко­ємця­ми, які були наперед приз­на­чені за передба­чен­ням Того, хто все здій­снює за рішенням своєї волі, щоб ми були для про­слав­лення Його величі, ми, які раніше мали надію на Христа. У Ньому й ви, почувши слово правди, Євангеліє вашого спасіння, та повіривши в Нього, були відзначені печаттю, Святим Духом обітниці, котрий є завдатком нашої спадщини для викуплення прид­баного, для прославлення Його ве­ли­чі! Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 33, 1-2. 4-5. 12-13
Народ блаженний, що його Бог вибрав.
Вигукуйте з радості в Господі, праведні, – *
праведним личить хвала.
Прославляйте Господа на гуслах, *
на десяти­струнному інструменті Йому вигравайте.
Народ блаженний, що його Бог вибрав.
Бо Господнє слово праведне, *
і всі Його діла вірні.
Він любить праведність і справедли­вість, *
Господ­ньою милістю земля повна.
Блаженний народ, для якого Господь є Його Богом, – *
народ, якого Він обрав собі у спадок.
Господь поглянув з неба *
і усіх людських синів побачив.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пс 33, 22
Алілуя, алілуя. алілуя.
Господи, Твоє милосердя нехай буде на нас,
оскільки ми на Тебе покладаємо надію.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 12, 1-7

† Читання святого Євангелія від Луки.
Коли довкола них зібралися тисячі людей, які аж напи­ра­ли одне на одного, Він почав гово­рити насамперед своїм учням: «Сте­ре­жіться закваски фарисейської, якою є лицемірство. Адже немає нічого прихованого, що не відкрилося б, ані таємного, яке не стало б явним. Тому все, що сказали ви в тем­ря­ві, – при світлі почується; що на вухо прошепотіли ви в кімнатах, – буде проголошено з дахів. Кажу вам, друзям Моїм: не бій­теся тих, хто вбиває тіло, а після цьо­го не можуть більше нічого зро­бити. Скажу вам, кого боятися: бійте­ся того, хто має владу, вбивши, ще й у геєну вкинути. Так, кажу вам: то­го бійтеся! Чи не п’ять горобців продають за два асарії? І жодний з них не за­бутий перед Богом. Адже навіть волосся на вашій го­лові все полічене. Не бійтеся: ви кращі за багатьох горобців». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
З упованням йдімо до нашого Отця і Бога й у щирій молитві просімо про благодаті, потрібні нам, Церкві та нашим ближнім:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він у здоров’ї та безпеці ще довго служив Церкві та всім людям доброї волі.
2. Молімося за священиків, які служать у країнах, де релігійне життя ще не має повної свободи, щоб вони дочекалися радісного та вільного служіння Богові та людям.
3. Молімося за пригноблені народи, щоб вони здобули повну незалежність і свободу.
4. Молімося за всіх які служать в армії (офіцерів, солдатів), щоб Господь благословив їх за вірну та віддану службу Батківщині.
5. Молімося за померлих, особливо за померлих солдатів та офіцерів, щоб Господь помилував їх і благоволив прийняти до Небесного Царства.
6. Молімося за нас, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоб ми завжди йшли дорогою заповідей Божих і дотримувались вчення Церкви.

Боже, Ти є опорою слабких та розрадою стражденних, візьми нас під свою опіку і вчини, щоб ми ніколи не покинули Тебе на землі та раділи з Тобою в небесах. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Го­с­по­ди, при­йми мо­ли­т­ви і при­но­шен­ня Тво­їх ві­р­них, * і за­вдя­ки уча­с­ті у свя­тих тай­нах при­ве­ди нас до не­бе­с­ної сла­ви. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна №  40-45

АН­ТИ­ФОН НА ПРИ­ЧА­С­ТЯ
Ба­га­тії збі­д­ні­ли й го­ло­ду­ють, * а тим, що Го­с­по­да шу­ка­ють, ні­яко­го бла­га не за­бра­к­не.

МО­ЛИ­Т­ВА ПІ­С­ЛЯ ПРИ­ЧА­С­ТЯ
Го­с­по­ди, сми­рен­но бла­га­є­мо Твою ве­лич, † щоб ми, по­жи­в­ле­ні свя­щен­ним Ті­лом і Кро­в’ю, * ста­ли со­п­ри­ча­с­ни­ка­ми Тво­єї бо­же­с­т­вен­ної приро­ди. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 16 жовтня, вівторок (зел) Вівторок ХХVIІІ звичайного тижня
Те, що нам дуже заважає у спілкуванні з іншими, це оцінювання другої людини по її зовнішній поведінці. Засуджуємо її виховання, знання закону, звичаїв, чи традиції. Ми звертаємо увагу на несуттєві справи, через що ми втрачаємо можливість глибшого взаєморозуміння. Христос, знаходячись у такій ситуації, підкреслює єдність того, що зовнішнє з тим, що внутрішнє. Парадоксально Він говорить скласти те, що маєш всередині на милостиню, віддати, щоб звільнитися від зайвих речей, які нам перешкоджають бачити правду про себе та інших.
Або: (біл) довільний спомин св. ЯДВІГИ, монахині
Св. Ядвіга народилася близько 1174 року. Вона була дочкою графа Андехс. Виховання та ґрунтовну освіту отримала вдома і в бенедиктинок у Кітцінгені. В тринадцять років вийшла заміж за князя Генріха Бородатого, з котрим мала сімох дітей. Допомагала чоловікові в правлінні та збереженні миру, пережила смерть чоловіка і дітей. Її найулюбленіший син, Генріх Побожний, загинув у битві з татарами під Легніцею. Останні роки свого життя вона провела в монастирі цистерсіанок в Требниці, який сама заснувала, де її дочка Гертруда була настоятелькою. Померла 15 жовтня 1243 року. Її реліквії зберігаються в Требниці.
Спільні Меси: про монахиню
Або: (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ МАРІЇ АЛАКОК, діви
Св. Маргарита Марія народилася у 1647 році в Бургундії. В 24 роки вступила до монастиря візиток в Паре-ле-Моніаль. Під час об’явлень Господь Христос явив їй своє серце, яке палало любов’ю до людей і спрагле їхньої любові, і бажав установлення в п’ятницю після октави Божого Тіла свята Його Серця для відшкодування зневаг, яких Він зазнає у Пресвятому Причасті. Св. Маргарита Марія зазнала великих страждань, поки повірили у її місію. Померла 17 жовтня 1690 року.
Спільні Меси: про одну діву (стор. 122)