Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 16 жовтня, понеділок

Літургія на кожний день. 16 жовтня, понеділок

(зел) Понеділок ХХVIІІ звичайного тижня
Або: (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ МАРІЇ АЛАКОК, монахині
Або: (біл) довільний спомин св. ЯДВІГИ, монахині


Коли ми чуємо слово «навернення», часто не знаємо, що з ним робити і як його розуміти. Поводимо себе, як допитливі діти, які чекають на знак, щоб розвіяти свої сумніви. Ми потребуємо впевненості, а якщо її не отримуємо, ми ґрунтуємось на відомі речі, хоч і недосконалі. Навернутися, відступити від гріха для когось, кого добре і не знаєш, є для нас важкою справою. Христос обіцяє знак пророка Йони, який нас дуже глибоко торкнеться і змусить стати на коліна. І буде нам соромно, що ми не повірили в Того, хто для нас помер і воскрес.

Св. Ядвіга народилася близько 1174 року. Вона була дочкою графа Андехс. Виховання та ґрунтовну освіту отримала вдома і в бенедиктинок у Кітцінгені. В тринадцять років вийшла заміж за князя Генріха Бородатого, з котрим мала сімох дітей. Допомагала чоловікові в правлінні та збереженні миру, пережила смерть чоловіка і дітей. Її найулюбленіший син, Генріх Побожний, загинув у битві з татарами під Легніцею. Останні роки свого життя вона провела в монастирі цистерсіанок в Требниці, який сама заснувала, де її дочка Гертруда була настоятелькою. Померла 15 жовтня 1243 року. Її реліквії зберігаються в Требниці.

Св. Маргарита Марія народилася у 1647 році в Бургундії. В 24 роки вступила до монастиря візиток в Паре-ле-Моніаль. Під час об’явлень Господь Христос явив їй своє серце, яке палало любов’ю до людей і спрагле їхньої любові, і бажав установлення в п’ятницю після октави Божого Тіла свята Його Серця для відшкодування зневаг, яких Він зазнає у Пресвятому Причасті. Св. Маргарита Марія зазнала великих страждань, поки повірили у її місію. Померла 17 жовтня 1690 року.


АНТИФОН НА ВХІД
Коли Ти, Господи, зважатимеш на провини, * о Господи, хто встоїться? * Та в Тебе є прощення, Боже Ізраїля.



КОЛЕКТА
Просимо, Господи: нехай Твоя благодать завжди попереджає нас і супроводжує, * щоб ми безустанно бажали творити добрі діла. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

Або:

Всемогутній Боже, вчини, щоб дарувало нам небесний захист достославне заступництво свято ї Ядві ги, * життя яко ї стало для всіх прикладом дивовижного смирення. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

Або:

Господи, зішли нам духа, яким Ти особливо обдарував святу Маргариту Марі ю, † щоб ми пізнали любов Христову, яка перевершує всяке знання, * і сповнилися всілякої Твоєї повноти. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Рим 1, 1-7
Початок Послання святого апостола Павла до римлян
Павло, раб Ісуса Христа, покли­каний апостол, вибраний для Божого Євангелія, яке Він заздалегідь пообіцяв через своїх пророків у святих Пи­саннях, про свого Сина, який тілом був на­щадком Давида і настановлений Сином Божим у силі, за Духом освячення, через вос­кресіння з мертвих – про Ісуса Хри­ста, Господа нашого, через якого ми прийняли бла­годать і апостольство, щоби через Йо­го Ім’я були послушні вірі всі народи, між якими і ви, покликані Ісуса Христа, – усім, хто в Римі, улюбленим Бо­жим, покликаним святим: благо­дать і мир вам від Бога, нашого От­ця, і Господа Ісуса Христа!  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 98, 1. 2-3аб. 3в-4
Серед народів Бог явив спасіння.

Заспівайте Господу нову пісню, * 
бо Він учинив чуда. 
Мені принесла спасіння Його правиця, * 
Його святе рамено. 

Серед народів Бог явив спасіння.

Господь явив своє спасіння, – * 
перед очима народів відкрив свою справедливість. 
Він згадав свою милість і свою правду * 
домові Ізраїля. 

Серед народів Бог явив спасіння.

Всі кінці землі побачили * 
спасіння нашого Бога. 
Вигукуй Господу, вся земле, – * 
вигукуйте радісно, співайте і грайте! 

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Пор. Пс 95, 8аб 
Алілуя, алілуя, алілуя.
Сьогодні не робіть закам’янілими ваші серця, 
але слухайте голос Господній.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 11, 29-32
Читання святого Євангелія від Луки
Того часу, коли збиралися люди, Ісус почав говорити: «Цей рід – лукавий: він знамення шукає, та знамення не буде да­но йому, – хіба що знамення Йони. Бо як Йона став ознакою для ніневійців, таким буде й Син Люд­ський для цього роду. Цариця Півдня підніметься на суд з мужами цього роду і засудить їх, бо вона прийшла з кінця світу, щоби послухати мудрість Соломона. А ось тут – більше від Соломона. Мужі ніневійські встануть на суд із цим родом і засудять його, бо вони покаялися після проповіді Йони, а ось тут – більше від Йони». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо Отця Небесного, щоб світло віри, яке приніс Ісус Христос, засяяло по всьому світі та наповнило собою думки і серця всіх людей:

1. Молімося за святу Церкву, щоб для всього світу вона була яскравим світочем істини та благодаті Христової.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб його приклад допоміг кожній людині побачити Христа і наблизитися до Нього.
3. Молімося за вчених, щоб вони допомагали людству йти дорогою розвитку та прогресу у мирних галузях, а не ство­рювали нові види озброєння.
4. Молімося за тих, хто загубив віру, щоб, завдяки Божій до­помозі, вони знову віднайшли її та жили згідно з її вимо­гами.
5. Молімося за померлих наших братів і сестер, щоб Господь своїм милосердям очистив їх від усяких наслідків гріха і бла­говолив прийняти до свого предвічного Царства.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми вміли розпізнавати знаки волі Божої і вірно виконували її.

Боже, Ти прагнеш, щоб усі пізнали істину; почуй наші молит­ви і світлом своєї мудрості просвіти серця та уми наші, щоб ми були завжди вірними Тобі. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Го­с­по­ди, при­йми мо­лит­ви і при­но­шен­ня Тво­їх вір­них, * і за­вдя­ки уча­с­ті у свя­тих тай­нах при­ве­ди нас до не­бес­ної сла­ви. Через Христа, Господа нашого.


ПРЕФАЦІЯ ЗВИЧАЙНА (41)
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку ,Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже. Ти в доброті створив людину, * а коли вона заслужила осудження, * відкупив її своїм милосердям * через Христа, Господа нашого. Через Нього Твою велич прославляють Ангели, * їй поклоняються Господства і благоговіють перед нею Сили, * а небеса та їхні мешканці і блаженні Серафими разом з ними радіють. Вчини, просимо, щоб і наші голоси приєдналися до них, смиренно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АН­ТИ­ФОН НА ПРИ­ЧА­С­ТЯ
Ба­га­тії збі­д­ніли й го­ло­ду­ють, * а тим, що Го­с­по­да шу­ка­ють, ні­яко­го бла­га не за­бра­к­не. 

МО­ЛИ­Т­ВА ПІ­С­ЛЯ ПРИ­ЧА­С­ТЯ
Го­с­по­ди, сми­рен­но бла­га­є­мо Твою велич, † щоб ми, по­жив­ле­ні свя­щен­ним Ті­лом і Кро­в’ю, * ста­ли со­п­ри­ча­с­ни­ка­ми Тво­єї бо­жес­т­вен­ної при­ро­ди. Через Христа, Господа нашого.