Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 17 жовтня, середа
18:26 Вівторок 0 1 010
16-10-2018, 18:26

Літургія на кожен день, 17 жовтня, середа

Засуджуючи фарисеїв за їх лицемірство і любов до пошанувань, Христос не хоче сказати, що їх не шанує і не дбає про них. Він тільки хоче їх захищати від них самих, а інших від їх жадібності. Він досконало знає, наскільки руйнівними спокусами є влада і багатство і як легко ошукатися добробутом. Провокуючи їх до бурхливої реакції, Ісус намагається дістатися їх душі, показати те знищення, яке чинить в серці людини лукавство, і допомогти спастися від цієї смертельної небезпеки.
Св. ІГНАТІЯ АНТІОХІЙСЬКОГО, єпископа і мученика (черв) Обов’язковий спомин
Св. Ігнатій був другим наступником св. Петра на єпископстві в Антіохії. Під час правління імператора Траяна був приречений на смерть (він мав бути кинутий диким звірам). З цією метою його вислали до Риму. В дорозі він писав листи до християнських спільнот, в яких висловлював гаряче бажання загинути мученицькою смертю. Ці листи – важливі свідчення віри первісної Церкви. Св. Ігнатій здобув вінець мученика в Римі близько 107 року. Його ім’я споминається у Римському Каноні.


АНТИФОН НА ВХІД
Я – розп’ятий з Христом. * Живу вже не я, а живе Христос у мені . * А що живу тепер у тілі, то живу вірою в Божого Сина, * який полюбив мене й видав себе за мене. (Гал 2, 19-20)

КОЛЕКТА

Всемогутній, вічний Боже, Ти оздоблюєш святе тіло Твоєї Церкви спові дуванням святих мучеників; † вчини, щоб сьогоднішня слава страждань святого Ігнатія Антіохійського, якою він заслужив на вічне возвеличення, * стала для нас постійною допомогою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Гал 5, 18-25
Читання з Послання святого апостола Павла до галатів.
Брати! Коли ж вас веде Дух, то ви не під Законом. Учинки тіла очевидні, а саме: розпуста, аморальність, без­соромність, ідоло- служіння, чародійство, ворожнеча, сварки, заздрощі, гнів, суперечки, розділення, єресі, злоба, п’янство, гульня і тому подібне. Попереджаю вас, як і ра­ніше попереджав: хто таке робить, Божого Царства не успадкує! Плід же Духа – любов, ра­дість, мир, довготерпіння, ласка­вість, до­брота, віра, лагідність, стриманість. На таких немає Закону! А ті, хто є Ісуса Христа, вони ро­зі­п’яли своє тіло з його пристра­стями та пожадливостями. Коли живемо Духом, то Духом і ходімо. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 1, 1-2. 3. 4 і 6
Хто йде за Богом, має світло вічне.
Блаженний чоловік, який не бере участі в раді безбожних, *
не стає на дорогу грішних і не сидить у зібранні з кепкунами,
але його бажання – в Господньому законі; *
і він роздумує вдень і вночі над Його законом.
Він буде, як дерево, посаджене біля потоків води, *
яке приносить свій плід у свою пору,
і листя якого не опадає. *
Він у всьому, що тільки робить, має успіх.
Не так у безбожних, не так! *
Вони – наче пил,  який розноситься вітром.
Адже Господь знає праведних дорогу, *
а до­ро­га безбожних загине.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 10, 27
Алілуя, алілуя, алілуя.
Вівці слу­хаються Мого голосу,
і Я знаю їх, і во­ни йдуть за Мною.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 11, 42-46

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Господь сказав: «Горе вам, фарисеям, бо ви даєте десятину з м’яти й рути та всяко­го зілля, але обминаєте суд і Божу лю­бов! І це належить робити, і того не залишати. Горе вам, фарисеям, бо ви лю­бите перші місця в синагогах і ві­тан­ня на майданах! Горе вам, бо ви, наче неви­димі гроби: люди по них ходять і не знають того!» У відповідь один із законників каже Йому: «Учителю, кажучи так, Ти ображаєш і нас». А Він сказав: «Горе й вам, закон­никам, бо ви накладаєте на людей тягарі, які важко носити, а самі й одним пальцем своїм не дотор­ку­є­те­ся до тягарів!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи святого Ігнатія з Антіохії, який своїм вченням та мучеництвом укріпив Церкву на самому початку її існування, просімо благодатей, потрібних сьогодні Церкві для виконання місії, яку поклав на неї Христос:
1. Молімося за святу Церкву, щоб її єпископи та священики, як святий Ігнатій Антіохійський, завжди вважали своїм найважливішим обов’язком проповідування Христа вбогим, хворим та знедоленим.
2. Молімося за всі християнські Церкви і релігійні спільноти, щоб всі сповідники Христа об’єднались у одній вірі та любові.
3. Молімося за країни, де віруючі терплять гоніння зі сторони влади, щоб вони отримали повну свободу віросповідання і могли без жодного остраху прославляти Господа.
4. В міжнародний день боротьби з бідністю молімося за те, щоб права бідних були шановані в кожній державі світу.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь помилував їх і допустив їх до участі в небесній славі.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вміли терпеливо зносити усякі страждання заради Господа нашого Ісуса Христа.

Боже, Твої святі дали нам взірець істинно християнського життя; вчини, щоб ми також прославляли Тебе всім своїм життям. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, Ти прийняв жертву святого Ігнатія, † який, як збіжжя Христове, завдяки мученицькій смерті став чистим хлібом; * прийми також і жертву нашої відданості. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 37

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Я – збіжжя Христове: * нехай перемелють мене зуби диких звірів, * щоб я став чистим хлібом.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай нас зміцнить небесний Хліб, † який ми прийняли, святкуючи народження для неба святого Ігнатія, * щоб ми були християнами і з назви, і в ділах. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.