Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Від чого залежить зростання Божого царства?
15:54 Неділя 0 209
17-06-2018, 15:54

Папа: Від чого залежить зростання Божого царства?

Автентичність місії Церкви визначається не успіхами та преміями, а тим, аби прямувати вперед, довіряючи й покірно доручаючи себе Богові. На цьому наголосив Папа Франциск, коментуючи перед молитвою «Ангел Господній» у неділю, 17 червня 2018 року, євангельські притчі про пшеничне й гірчичне зерна як символи Божого Царства та його зростання.
Про це повідомляють Новини Ватикану.

Зростання і вірність

У притчі про пшеницю Ісус порівнює Боже царство з таємничим зростанням зерен, які, вкинуті в землю, кільчаться, проростають і дають колос незалежно від землероба, який лише після дозрівання дбає про жнива. Ця притча, за словами Папи, переказує нам, що «через проповідування й діяльність Ісуса Боже Царство було звіщене, проникло на ниву світу та, немов зерно, росте й розвивається саме від себе, власними силами та за критеріями, незбагненними для людини. Воно не дуже залежить від дій людини, а насамперед виражає Божу могутність і доброту, силу Святого Духа».

«Сьогодні як і вчора, Боже царство росте у світі таємничо й разюче, відкриваючи приховану могутність малого зернятка, його переможну живучість, – зазначив Папа. – Посеред особистих і суспільних життєвих поворотів, які, здається іноді, позначають потопання надії, необхідно залишатися сповненими уповання на приховане, але могутнє діяння Бога. Ось чому в хвилини пітьми та труднощів треба не занепадати духом, а залишатися заякореними в Божій вірності, у Його присутності, яка завжди спасає».

Відкритість до непередбачуваного

У другій притчі Ісус порівнює Боже Царство з гірчичним зернятком: воно дуже маленьке, але так розростається, що стає більше від решти городини. Мова йде про «непередбачуване, разюче зростання». Нам нелегко увійти в цю Божу логіку непередбачуваності та прийняти її, але Господь запрошує нас до постави віри, яка «виходить за межі наших проектів, підрахунків і прогнозів». Адже Він – «Бог несподіванок».

«Це запрошення відкритися з ще більшою щирістю до Божих задумів, як особисто, так і на рівні спільноти. У наших спільнотах необхідно бути уважними до малих і великих нагод для добра, які Господь нам пропонує, піддаючись і залучаючись у Його динамізм любові, гостинності та милосердя до всіх».

Молитва за венесуельський народ

Після молитви «Ангел Господній» Папа скерував свою думку до Венесуели, де напередодні відбулася беатифікація Марії Кармен Ренділес Мартінес. «Мати Кармен, яка народилася та померла в Каракасі в минулому столітті, разом зі співсестрами з любов’ю служила на парафіях, у школах та для найнужденніших. Прославляймо Господа за цю вірну ученицю та ввіряймо її заступництву наші молитви за венесуельський народ», – закликав Папа, запросивши привітати нову блаженну й венесуельський народ оплесками.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 11:10 Середа 0 123 Співчуття Папи Франциска з приводу пожежі в соборі Паризької Богоматері У вівторок, 16 квітня 2019 року, Папа Франциск надіслав архієпископові Паризькому Мішелю Апетіту повідомлення зі співчуттям із приводу пожежі в соборі Паризької Богоматері.