Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Мученики комунізму й нацизму вчать молитися за ворогів і любити їх
18:28 Вівторок 0 315
19-06-2018, 18:28

Папа: Мученики комунізму й нацизму вчать молитися за ворогів і любити їх

«Любіть своїх ворогів і тих, що вас переслідують» – це «таємниця», яку християни повинні прийняти, аби бути досконалими, як Отець Небесний. На цьому наголошував Папа Франциск під час сьогоднішньої Меси в домі святої Марти.
Про це повідомляють Новини Ватикану.

Прощення, молитва, любов до тих, «хто хоче нас знищити» – тільки Христове Слово здатне це пояснити. Коментуючи читання з Євангелія від Матея під час Меси в домі святої Марти 19 червня 2018 року, Папа Франциск говорив про те, наскільки важко людині наслідувати Небесного Отця, любов Якого охоплює всіх, і закликав християн просити в Господа «благодаті благословити своїх ворогів» і докладати зусиль, щоби любити їх.

Прощаємо, щоби бути прощеними

Понтифік зазначив, що всі ми розуміємо, що потрібно прощати ворогам. Проказуючи щоденну молитву «Отче Наш», просимо Бога простити нам так, як і ми прощаємо іншим. Але це важко, так само, як і нелегко, за словами Папи, молитися за тих, хто створює нам труднощі. «Це важко, – наголосив Його Святість, – але ми це робимо, або, принаймні, багато разів нам це вдавалося зробити».

Проповідник пригадав про переслідування християн минулого сторіччя, яких засилали в Сибір тільки через їхню віру в Христа. «І вони повинні були молитися за того ката, який засилав їх на Сибір помирати від холоду? Як же це так? Але багато з них молилися, – наголосив Папа. – Подумаймо про Аушвіц та інші концтабори: вони повинні були молитися за того диктатора, що бажав чистої раси й убивав без жодних докорів совісті. Молитися за те, щоби Бог його благословив? І багато з них молились».

Навчитися логіки Христа й мучеників

«Прости їм, Отче, бо не знають, що роблять», – ці слова Ісуса на хресті, за словами Папи, є змістом важкої логіки Христа. «Яка велика відстань, – підкреслив Його Святість, – безмежна відстань між нами, що часто не прощаємо дрібних речей, і тим, про що нас просить Христос і приклад чого дає Сам: прощати тим, які намагаються нас знищити».

Проповідник зазначив, що в сім’ї іноді нам важко вибачити одне одного після суперечки. «А простити тим, що нас вбивають, що хочуть знищити, – мовив він далі, – і не тільки простити, але й молитися за них, щоби Бог їх оберігав! Більше того – любити їх. Тільки слово Христа може це пояснити».

Просити благодаті бути досконалими, як Отець

Тому, за словами Понтифіка, ми повинні молитися про благодать «зрозуміти цю християнську тайну і бути досконалими, як Отець, Який дає всі Свої добра добрим і поганим». На завершення Папа закликав подумати про когось із своїх ворогів, когось, хто завдав нам болю чи намагається це зробити, і звернутися до Бога словами християнської молитви: «Господи, дай йому Своє благословення і навчи мене любити його».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 15:24 Вівторок 0 97 Папа: Молімося за тих, хто перебуває в стані важкої хвороби «Молімося за тих, хто перебуває в стані важкої недуги. Завжди оберігаймо життя – Божий дар – від його початку до природного завершення. Не піддаваймося культурі відкинення», – такий заклик Папа Франциск поширив через аккаунт @pontifex у Твіттері в понеділок, 20 травня 2019 року. Цього дня у французькій лікарні розпочали процедуру від’єднання від штучного живлення й гідратації Вінсента Ламберта, пацієнта, госпіталізованого 2008 року після ДТП. Деякі лікарі вважають, що він перебуває в стані «мінімальної свідомості», інші – що у «хронічному вегетативному стані».