Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 19 червня, вівторок
19:03 Понеділок 0 369
18-06-2018, 19:03

Літургія на кожен день, 19 червня, вівторок

(зел) Вівторок ХІ звичайного тижня
Коли в твоєму серці живе ненависть і непрощення, коли тебе образили і принизили, а ти палаєш сильним бажанням помститися – споглянь на Хрест. На ньому розп’ята Божа Любов, безвинний Богочоловік. І як розкаяний злодій, свідомий своїх гріхів, пропроси Христа про благодать перебувати в Його любові.
Або (біл) довільний спомин св. РОМУАЛЬДА, абата
Св. Ромуальд походив з Равенни. Вступив до бенедиктинського монастиря в Клоссе біля Равенни і через кілька років розпочав пустельницьке життя. Провів реформи в багатьох пустельницьких спільнотах на півночі Італії та у Франції. В Камальдолі започаткував конгрегацію Камедулів, яка веде спільне і пустельницьке життя. Св. Ромуальд помер у пустелі біля монастиря Валь ді Кастро 19 червня 1027 року.
Спільні Меси: про ченців


АНТИФОН НА ВХІД
Почуй, о Господи, мій голос, коли взиваю, * Ти – моя поміч, не відкидай мене * і не залишай мене, Боже мого спасіння!

КОЛЕКТА
Боже, Ти є силою тих, що довіряють Тобі ; † вислухай милостиво наші благання, адже без Тебе ми нічого не можемо вчинити, * допомагай нам пості йно своєю благодаттю, щоб наша воля і вчинки були згідними з Твої ми заповідями і угодними Тобі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, через святого Ромуальда Ти відновив пустельницьке життя в Твоїй Церкві, † вчини, щоб ми, зрікаючись самих себе і наслідуючи Христа, * щасливі, осягнули Небесне Царство. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Цар 21, 17-29
Читання з Першої книги Царів.
Після смерті Навота до Іллі-тішбія надійшло таке слово Господнє: «Встань, іди назустріч Ахавові, цареві ізраїльському, який в Самарії. Він саме тепер у винограднику Навота, він зійшов туди, щоб його собі забрати. Скажи йому: “Так говорить Господь: То ти убив та ще береш у посідання?” Далі скажи: “Так говорить Господь: На тому самому місці, де пси лизали кров Навота, лизатимуть вони твою кров”». Ахав сказав до Іллі: «Таки знайшов ти мене, мій недругу?» Той відповів: «Знайшов, бо ти запродав себе, щоб робити зло в очах Господніх. Я наведу на тебе лихо; Я викорінню Твоє потомство, Я повбиваю в Ахава все чоловічої статі, усіх рабів і вільних в Ізраїлі. Я зроблю з твоїм домом так, як Я зробив з домом Єровоама, сина Навата, і з домом Вааси, сина Ахії, бо ти Мене довів до гніву і ввів Ізраїль у гріх». Та й проти Єзавелі вирік Господь: «Пси пожеруть Єзавель на єзреельськім полі. Хто в Ахава помре в місті, того пожеруть пси, а того, хто помре у полі, клюватимуть птиці небесні». І справді не було нікого такого, як Ахав, що так запродався би чинити зло в очах Господніх, а до того підводила його Єзавель, жінка його. Він виробляв гидоти над усяку міру, ходивши слідом за бовванами, зовсім так, як чинили аморії, що їх Господь прогнав був перед синами Ізраїля. Почувши ті слова, Ахав роздер на собі одежу, надягнув на тіло вереття, постив, спав у веретті і ходив пригноблений. І було до Іллі-тішбія таке слово Господнє: «Чи ти бачив, як Ахав упокорився переді Мною? За те, що він упокоривсь переді Мною, не наведу лиха за його життя; за життя його сина наведу лихо на його дім». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 51, 3-4. 5-6а. 11 і 16
Змилуйся, Боже, бо ми всі згрішили.
Помилуй мене, Боже, задля милості своєї, *
і через велике своє милосердя зітри мої беззаконня.
Особливо омий мене від мого беззаконня *
і від мого гріха мене очисти.
Бо я знаю свої беззаконня, *
і мій гріх постійно навпроти мене.
Тобі, я згрішив Тобі одному *
і вчинив те, що є злом перед Тобою.
Відверни від моїх гріхів своє обличчя *
і зітри всі мої беззаконня.
Визволи мене від крові, Боже – Боже мого спасіння. *
Мій язик радісно проголошуватиме †
Твою справедливість.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 13, 34
Алілуя, алілуя, алілуя.
Нову заповідь даю вам,
щоб ви любили один одного, як Я полюбив вас.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 5, 43-48
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Ви чули, що було сказано: “Любитимеш ближнього свого і ненавидітимеш свого ворога”. А Я кажу вам: Любіть ваших ворогів і моліться за тих, які переслідують вас, щоби бути вам синами вашого Отця, Того, хто на небесах, який своєму сонцю велить сходити над злими і над добрими та посилає дощ на праведних і на неправедних. Бо коли полюбите тих, хто вас любить, то яку нагороду маєте? Хіба не те саме й митники роблять? Коли привітаєте виключно ваших братів, то що особливого зробите? Чи не так і язичники роблять? Тож будьте досконалі, як Отець ваш Небесний досконалий». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Життя сповнене несподіваними поворотами долі, проте маємо завжди бути вірними Господу; молі мося, щоб ми вірно йшли шляхами Господнього Провидіння:

1. Молімося за святу Церкву, нашу Матір, щоб вона витривало вела своїх дітей до вічної слави у Небесному Царстві.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб усі християни почули його заклики і об’єдналися в одну Церкву.
3. Молімося за вбогих і нужденних, щоб Господь обдаровував їх своїми благодатями, а Церква і суспільство дбали про них.
4. Молімося за гуманітарні та благодійні організації, щоб у них було завжди достатньо людей, охочих допомогти ближньому.
5. Молімося за померлих, щоб вони осягнули вічне спочивання у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вміли побачити потреби інших людей і допомагали їм усіма своїми можливостями.

Господи Ісусе Христе, Ти прийшов у цей світ убогим, щоб явити людям духовні цінності; допоможи нам правильно цінувати земні  блага і збирати скарби непроминаючі. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Боже, Ти в хлібі та вині  даєш людині поживу, яка її підтримує, і таїнство, яке її відновлює; * вчини, щоб нам ніколи не бракувало поживи для тіла та душі . Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Одного в Господа прошу, одного я благаю: * жити в домі Господнім * по всі дні життя мого.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, святе Причастя, яке ми прийняли, означає сопричастя вірних у Тобі , * вчини, щоб воно будувало єдність Твоєї Церкви. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:34 П'ятниця 0 0 Літургія на кожен день, 23 березня, субота (фіол) Субота ІІ тижня Великого Посту
Історія двох братів, один з яких був блудний, а інший, здавалося б, слухняний, представляє в першу чергу нескінченно милосердного Отця, яким, безсумнівно, є Бог. У тіні цієї гарної і досконалої любові розігрується драма людей, які в обох випадках помилково розуміють ставлення Отця до них. Один помиляється, вибираючи в результаті трагічну незалежність, інший замінює любов на неволю й повний претензій послух. Тільки любов Отця може ці помилки подолати і перетворити на всепрощаюче благо.
Колекту можна взяти зі спомину св. ТУРИБІЯ МОНГРОВЕХСЬКОГО, єпископа
Св. Турибій народився у 1538 році в Іспанії. У 1579 році став архієпископом Ліми в Перу. Низький моральний і інтелектуальний рівень провінції спонукав його до невтомної реформаторської діяльності. Він відвідував приходи, засновував семінарії, будував храми і лікарні, організовував синоди. Рішення провінційного синоду 1582-83 років стали фундаментом відродження усієї Латинської Америки. Цю реформу продовжували дієцезіальні синоди (1591, 1601). Коли 23 березня 1606 року Турибій помирав, реформа його провінції була вже завершена.


Літургійний зошит 17:53 Понеділок 0 198 Літургія на кожен день, 19 березня, вівторок СВ. ЙОСИФА, ОБРУЧНИКА ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ (біл) Урочистість
Святий Йосиф займає особливе місце в Церкві. Він нам даний і як приклад людини, яка у своїй людській обмеженості змогла пречудово виконати Божу волю, і як приклад справжнього, мужнього й мудрого чоловіка. У сьогоднішньому світі, де мужність оцінюється на основі фальшивих показників, таких як сила, влада чи краса, Йосиф здається нам не мужнім. Але його відповідальність, жертовність і самозречення ставить його вище за всі помилкові уявлення. А володіє він усіма цими якостями, тому що повністю відданий Богу.