Притча про кукіль розповідає не лише про зло і добро, а й про терпіння. Як християнинові поєднати суперечні на перший погляд рішучість і терпіння? Папа Франциск розважає над недільним уривком Євангелія.
Притча про кукіль розповідає про господаря, який засіває зерно. Але вночі приходить його ворог і сіє на тому самому полі кукіль. Поступово зерна проростають, між колосками пшениці спинається бур'ян. Раби хочуть його вирвати, але господар, який дбає про пшеницю, не дозволяє. Адже виривання бур'яну загрожує доброму колоссю. Через образ господаря Ісус показує Бога, а його ворог – це сатана.«Притчею Господь говорить нам, що в цьому світі добро і зло так сильно переплетені, що людина не спроможна їх розділити й остаточно викорінити. Тільки Бог може це вчинити, і Він робить це під час останнього Суду. Нинішня ситуація двозначна й непроста, одначе вона – поле свободи християн, на якому відбувається розпізнання», – сказав Святий Отець.
Франциск підкреслив, що ця притча закликає нас об'єднати у Господі дві ніби суперечні на перший погялд позиції: рішучість і терпіння. Рішучість означає бути доброю пшеницею, відмежовуватися від зла і спокус. А терпіння – це приєднання до тієї спільноти Церкви, яка не боїться забруднити руки, коли пере білизну своїх дітей, а не до тієї, яка передчасно судить про те, хто перебуває в Царстві Божому, а хто туди не потрапить.
«Господь, який є втіленням Мудрості, допомагає нам сьогодні зрозуміти, що добра і зла не вдається визначити за належністю людини до певної території чи групи. Він каже нам, що межа між добром і злом проходить у серці кожної людини. Усі ми грішники. Ісус Христос Своєю смертю на хресті та воскресіння викупив нас із рабства гріха і дав нам благодать, щоб іти до нового життя. Разом із хрещенням Він дарував нам Таїнство Примирення, бо ж ми постійно потребуємо прощення наших гріхів. Перейматися тільки злом, яке є поза нами, означає, що ми не хочемо визнати гріха, який є в нас».
На завершення Франциск закликав присутніх учитися Божого погляду на світ: у цьому погляді є надія, що бур'ян може стати хорошим колоском. Папа просив Марію, щоб Вона допомагала нам помічати у світі добро та красу. «Ісус учить нас по-іншому працювати з полем світу, по-іншому бачити реальність. Ми покликані, щоб розпізнати час Бога та його "погляд": завдяки доброму впливу нетерпеливого очікування те, що було бур'яном, може стати хорошим колосом. Це перспектива надії! Хай Діва Марія допоможе нам розпізнати в навколишній реальності не лише бруд і зло, а й добро і красу, викрити діла сатани, але передусім довіритися Богові, який живить надію».
Джерело: Львівська дієцезія з посиланням на Радіо Ватикану
По темі:
Папа: бути катехитом – це покликання до креативного служіння Христовій Церкві
Папа: Ісус не забирає у нас хреста, але несе його разом з нами