Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа: Служіння мігрантам – частина місійного мандату Церкви

Папа: Служіння мігрантам – частина місійного мандату Церкви

Визволення убогих, дискримінованих і переслідуваних це інтегральна частина місії Церкви; сьогодні, як і в минулому, Господь доручає це завдання Своїй Церкві. Так мовив Папа Франциск, звертаючись у четвер, 8 березня 2018 року, до учасників пленарної наради Міжнародної католицької комісії у справах мігрантів, очолюваної кенійським кардиналом Джоном Нзю, яка від 6 до 8 березня тривала в Римі.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

З цієї нагоди Понтифік, перефразовуючи своїx попередників святого Йоана Павла ІІ та блаженного Павла VІ, зазначив, що справа, якою займається цей міжнародний орган, не людська – це справа самого Христа. Із плином часу реальність не змінилася – навпаки: ситуація ускладнилася з огляду на нелюдські умови, у яких живуть мільйони мігрантів і біженців у різних куточках світу. Подібно, як це трапилося з ізраїльським народом, поневоленим у Єгипті, Господь вислухав його благання та зглянувся на його терпіння (див. Вих 3,7).

Приносити полегшення убогим, дискримінованим і переслідуваним Всевишній довірив Своїй Церкві. «І праця вашої Комісії це вияв місійного зобов’язання», – підкреслив Папа, додавши, що з 1951 року, моменту заснування даної Комісії, багато чого змінилось: потреби людей стали складнішими, інструменти їх вирішення досконалішими, а служіння ще професійнішим. Однак це не стало для членів Комісії приводом втратити вірність своїй місії.

Глава Католицької Церкви нагадав, що Господь послав пророка Мойсея, щоби він витер сльози на очах ізраїльського народу та повернув йому надію (див. Вих. 3, 16-17). Упродовж понад 65 років праця Міжнародної католицької комісії у справах мігрантів відзначається багатогранною допомогою мігрантам і біженцям, що перебувають у вразливих ситуаціях. Різноманітні ініціативи, розпочаті на п’яти континентах, утілюють 4 дієслова, на яких Папа Франциск наголосив у своєму посланні на Всесвітній день мігранта та біженця 2018 року: прийняти, захистити, сприяти, інтегрувати.

Понтифік побажав, щоби це діло продовжувалось і надихало місцеві Церкви великодушно та цілковито посвячуватись тим, хто були змушені залишити рідний край і дуже часто стають жертвами обману, насильства та всілякого визискування. «Завдяки безцінному досвіду, здобутому впродовж років праці, Комісія може запропонувати кваліфіковану допомогу Єпископським Конференціям і дієцезіям, які стараються зорганізуватись, щоби краще відповісти на цей епохальний виклик», – мовив Папа.

Далі він наголосив, що для того, аби визволити дискримінованих і поневолених нашого часу, необхідно сприяти відкритому та щирому діалогові з урядами – діалогові, який закликатиме кожного до відповідальності. Процеси, започатковані міжнародною спільнотою щодо Глобальних Угод про біженців і про безпечну, упорядковану та врегульовану міграцію, стали привілейованим місцем для проведення цього діалогу. Також у цій справі комісія взяла на себе відповідальність і запропонувала нові шляхи обережно відповісти на ці явища, якими позначена наша епоха.

«Праця ще не завершена. Ми повинні спільно надихнути держави на дієвіші відповіді викликам, які ставлять міграційні явища; і ми можемо це зробити на основі фундаментальних принципів соціальної доктрини Церкви. Крім того, мусимо працювати над тим, щоби за словами, кодифікованими у двох вищезгаданих угодах, йшли конкретні вчинки глобальної та спільної відповідальності», – наголосив Папа Франциск, побажавши, щоби Святий Дух просвітлював членів Комісії на шляху здійснення їхньої важливої місії.

За темою:

Ватиканський дипломат про Глобальний договір щодо біженців
Папа: Бути місіонером – це насамперед ідентичність, а не робота
Отець Черні про Святий Престол і міжнародну спільноту у справі мігрантів
Новини з Ватикану Папа: Навернення означає також оберігати сотворіння Християнське навернення включає також дбайливе ставлення до сотворіння та відповідальність за нього. Про це Папа Франциск написав у вітанні учасникам конференції, яка в середу, 7 березня 2018 року, відбулася в Папському Григоріанському університеті на тему: «Радикальне екологічне навернення після “Laudato Si’”. Відкриваючи внутрішню цінність всіх створінь».