Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа: Шукаймо Ісуса, не біймося Його та не піддаваймося байдужості
18:07 Субота 0 78
6-01-2018, 18:07

Папа: Шукаймо Ісуса, не біймося Його та не піддаваймося байдужості

Ми покликані наслідувати приклад волхвів, які наполегливо шукали народженого Месію і були готові до незручностей, щоб зустріти Ісуса. На цьому наголосив Папа Франциск, промовляючи з вікна робочого кабінету в Апостольському палаці у Ватикані перед молитвою «Ангел Господній» у суботу, 6 січня 2018 року, в день Богоявлення.
Як повідомляє Радіо Ватикану, Святий Отець вказав на три типи поведінки людини щодо об’явлення Ісуса світові, які можна виокремити з біблійної розповіді про трьох волхвів.

Перший – це наполегливе шукання Ісуса; і саме цей тип поведінки притаманний трьом волхвам, які мандрували за зорею. Вони, не вагаючись, вирушили в далеку дорогу, сповнені бажання зустріти Ісуса. Прийшовши в Єрусалим, вони звернулися до Ірода, щоб запитати, де новонароджений цар.

Діям волхвів протиставлено другий тип поведінки – байдужість первосвящеників і книжників. Вони знали Писання й дали докладну відповідь про те, де саме народився Месія. Знали, але не бажали завдати собі клопоту й також піти до Вифлеєма, розташованого лише за кілька кілометрів від Єрусалима.

Однак, зазначив Папа, значно гірший третій тип поведінки: страх, якому піддався цар Ірод, злякавшись немовляти, яке нібито могло відібрати в нього владу. Ірод попросив волхвів дізнатися про Ісуса, а на зворотному шляху повернутися до палацу й розповісти, де саме народився Месія, щоб також і цар, мовляв, міг Йому поклонитися. Насправді ж Ірод бажав знати про місце народження Ісуса не для того, щоб віддати Йому шану, а щоб знищити Його, вбачаючи в цій дитині великого суперника. «Страх завжди несе з собою лицемірство», – наголосив Понтифік.

Папа заохотив замислитися, як ми самі ставимося до приходу Спасителя. Чи ми, бува, не уподібнилися до Ірода егоїзмом? Егоїзм спонукає людину вважати, що прихід Ісуса в її життя – це загроза; тому вона часто стає в опозицію до послання Христа Спасителя, йдучи за своїми людськими амбіціями та прагненням комфорту. Чи, може, ми піддаємося спокусі байдужості, як первосвященики та книжники, немовби нічого не сталося? Байдужість спонукає до того, що людина відкижає принципи віри на користь вимог цього світу, бажаючи задовольнити прагнення влади та багатства.

Християни покликані до того, щоб наслідувати поведінку волхвів, які наполегливо шукали Христа, бажаючи Його зустріти, визнати своїм Господом, Який вказує істинний життєвий шлях. Якщо наша поведінка така, зазначив Папа, то Ісус насправді нас спасає і ми можемо прожити добре життя, можемо зростати у вірі, надії та любові до Бога і ближніх.

За темою:
Папа Франциск відвідав осередок лікарні «Bambino Gesù»
Папа Франциск про завдання вчителів-католиків
Перший рік роботи Папської дикастерії людського розвитку

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:11 Понеділок 0 53 Папа Франциск вилетів до Латинської Америки