Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Перший рік роботи Папської дикастерії людського розвитку
17:07 П'ятниця 0 351
5-01-2018, 17:07

Перший рік роботи Папської дикастерії людського розвитку

Папська дикастерія сприяння інтегральному людському розвитку нещодавно відзначила перший рік своєї діяльності. Її префект кардинал Пітер Тарксон розповів Vatican News про особливості роботи й результати, яких вдалося досягти за цей час.
Дикастерія виникла як наслідок реформи Римської Курії, спрямованої на переналаштування та спрощення центральної адміністрації Католицької Церкви у Ватикані. Папа Франциск оголосив про створення цієї дикастерії 31 серпня 2016 року, опублікувавши документ у формі motu proprio «Humanam progressionem» (з лат. – «Людський розвиток»). Першим префектом він призначив кардинала Пітера Тарксона, президента Папської ради у справах справедливості та миру.

Робота дикастерії, в якій було об’єднано чотири Папські ради: справедливості й миру, «Єдиним серцем», душпастирської опіки мігрантів та мандрівників, а також у справах працівників охорони здоров’я – розпочалася 1 січня 2017 року.

Чотири рівні діяльності

Кардинал Тарксон окреслив чотири рівні діяльності свого підрозділу. Перший передбачає об’єднання чотирьох Папських рад у єдину дикастерію. Другий стосується управління персоналом і штатом, яке має гарантувати відсутність дублювання справ. Третій – це місце для офісу нової дикастерії, який, за словами кардинала Тарксона, «досі будують». А все-таки дикастерія має працювати. Ідеться про те, щоб «поставити слона на ноги, аби він рушив», – сказав префект.

Дикастерія також має інтегруватися в «історію» всієї Церкви. Цьому сприяють зустрічі з регіональними Конференціями єпископів, які відбувалися, зокрема, 2017 року під час візитів до Рима ad limina. Тоді єпископів ознайомили з основними завданнями дикастерії.

Спільна взаємодія щодо «Laudato Si»

Кардинал Тарксон зауважив, що одне з таких завдань – розповісти єпископським Конференціям про екологічну енцикліку Папи Франциска «Laudato Si» (2015). Численні місцеві Церкви, за його словами, створили дослідницькі групи й «допоміжні інструменти» для втілення тез енцикліки, але багато інших досі нічого не зробили.

На думку префекта, «Laudato Si» – це «чудовий приклад спільної праці», бо Папа часто цитує документи єпископських Конференцій зі всього світу, «маючи на увазі, що повчає разом із місцевими єпископами». Тож настав час, щоб місцеві Церкви долучилися до трансляції назовні повідомлення енцикліки. Ця спільність, як пояснює кардинал, двостороння, а не однобічна, і дикастерія хоче забезпечити належну взаємодію.

Дні зосередження для дикастерії

Цьогоріч кардинал Тарксон планує організувати для керівників штаб-квартири дикастерії «малі дні зосередження», де будуть не тільки молитви, а й зустрічі з експертами, які допоможуть сконцентруватися на «цілях та основній місії» підрозділу. Керівники відтак донесуть результати днів зосередження решті працівників, аби всі могли «рухатися спільно».

Фінансування місії Церкви

Фінансування місії Церкви в усьому світі триватиме й надалі, зазначив префект, але дикастерія має розробити механізми збору коштів для поповнення фондів. Він зазначив, що допомога Церквам у південній півкулі «постійно зменшується», але душпастирська робота перебуває на підйомі.

Дикастерія покликана надавати місцевим Церквам доступ до певного капіталу й етичних інвестицій, а не покладатися на пожертви та гранти. Потрібно, щоб «зароблені гроші служили людині, а не людина – грошам», як сказав Папа Франциск. Кардинал Тарксон уже організував три семінари з цього питання; тепер потрібно перейти на рівень місцевих Церков, щоб належно підготувати їхніх працівників.

За темою:
Папа дипломатам про роль відмінностей і важливість діалогу
Заклики Папи щодо ядерного роззброєння та кліматичних змін
Представник Святого Престолу – про людський вимір роботи ОБСЄ

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:29 Субота 0 58 Отець Ганс Цольнер про результати зустрічі «Захист неповнолітніх у Церкві» Отець Ганс Цольнер SJ, президент Центру захисту неповнолітніх Папського Григоріанського університету та член Папської комісії захисту неповнолітніх, розповідає про зусилля, спрямовані на захист неповнолітніх, яких і надалі докладає Церква після лютневої зустрічі у Ватикані.