Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск про завдання вчителів-католиків
20:00 П'ятниця 0 436
5-01-2018, 20:00

Папа Франциск про завдання вчителів-католиків

Культура зустрічі, союз між школою та сім’єю, екологічне виховання, а також заохочення користуватися можливостями, які надає творення спільноти. Думками про це все Папа Франциск поділився з членами італійської Асоціації вчителів-католиків на прийомі в п’ятницю, 5 січня 2018 року.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

У промові до вчителів Святий Отець передусім подякував за «внесок у зусилля Церкви для підтримки культуру зустрічі». За його словами, у цьому «культурному викликові» вирішальну роль відіграють основи, «закладені в роки початкового навчання дітей». Християнські викладачі, працюючи й у католицьких, і в державних школах, покликані пробуджувати у своїх вихованцях «відкритість до іншого як до особистості, брата чи сестри, яких потрібно поважати».

«Необхідно зробити ставку на співпрацю у формуванні відкритих і зацікавлених довкіллям підлітків, дбайливих, лагідних, вільних від поширеного упередження, нібито треба бути конкурентними, агресивними й суворими щодо інших, особливо до чужинців або тих, кого якимось чином розглядають як перешкоду для свого самоствердження», – сказав Папа, зазначивши, що саме такою атмосферою, на жаль, дихають зараз діти.

Щоб подбати, аби вони дихали «людянішим і здоровішим» повітрям, важливо співпрацювати з батьками, тому Папа перейшов до другого аспекту: спілки школи й родини. За його словами, цей союз уже віддавна переживає кризу, а інколи зовсім розірваний.

«Колись існувало велике взаємне підсилювання мотивації учителями й батьками. Сьогодні ситуація змінилася, але ми не можемо ностальгувати за минулим. Потрібно взяти до уваги зміни як у школі, так і в сім’ї, оновити анґажування на користь конструктивної співпраці, тобто відтворити згаданий виховний союз задля добра дітей і підлітків», – сказав Святий Отець. Оскільки ця співпраця не відбувається природним чином, потрібно посприяти їй за допомогою відповідних проектів і внескові експертів – наголосив він.

Третім аспектом, що підкреслив Папа Франциск, є екологічне виховання. Про необхідність цього він писав у енцикліці «Славен будь». Папа зауважив, що тут не йдеться лише про засвоєння певних знань, а про «виховання стилю життя, який ґрунтувався б на дбайливому ставленні до нашого спільного дому, яким є сотворений світ».

«До такого стилю життя, – вів він далі, – що не буде шизофренічним. Тобто коли, наприклад, дбаючи про тварин, які вимирають, ігноруємо проблеми похилих віком, або, захищаючи амазонські ліси, забуваємо про право робітників на справедливий заробіток тощо». Святий Отець підкреслив, що виплекана екологічна свідомість має бути цілісною, а виховання повинне наголошувати на почутті відповідальності.

Підсумовуючи свої слова, Папа також звернув увагу на цінність творення спільноти, що випливає з приналежності до неї та участі в її діяльності. Цю цінність потрібно постійно розвивати, оновлюючи своє бажання спільності, і пам’ятати про принципи, якими надихалися засновники, відчитувати знаки часу й відкрито дивитися на суспільно-культурний горизонт.

«Не бійтеся розбіжностей і конфліктів, що зазвичай існують у світських асоціаціях: це нормально, що вони є. Не приховуйте їх, а долайте у євангельському стилі, шукайте справжнє добро, визначене на основі статутних принципів», – закликав Святий Отець.

За темою:
Відчути крихкість глини, з якої ми зліплені, – це важливий досвід. Папська катехиза за 3 січня 2018 року
Папа: Визнавати себе винними у гріхах важко, але корисно
Папа: У новий рік увіходимо під опікою Пресвятої Богородиці

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 10:28 Субота 0 53 Синод: допомогти молоді бути світлом серед темряви Зосередження, слухання та зворушення – така атмосфера панувала в залі засідань Синоду єпископів під час пообідньлї зустрічі 11 жовтня, коли промовляли представники молоді, які беруть участь у Синоді як спостерігачі. Вони розповіли про реальність, у якій живуть, про своє прагнення бути «світлом серед темряви» та служителями Євангелія в публічній сфері, наголошуючи на праві на мир і стабільність, яке часто вважають самозрозумілим, але якого чимало з них позбавлені.