Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 січня, середа
17:52 Вівторок 0 636
23-01-2018, 17:52

Літургія на кожен день, 24 січня, середа

Притча про сіяча актуалізується у кожній Євхаристії, коли під час читань слово Боже падає на ґрунт наших сердець. Слово Боже, так як зерно, приховує в собі величезну силу і енергію життя. Однак, щоб прорости і принести плід, воно повинно мати відповідний ґрунт, тобто готовність та відкритість наших сердець. Чи я насправді слухаю та живу Євангелієм покаже моє життя.
Св. ФРАНЦИСКА САЛЬСЬКОГО, єпископа і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин

Св. Франциск Сальський народився у 1567 році. Після навчання у Парижі та Падуї, а також після короткої кар’єри юриста, прийняв священицький сан і вів апостольську діяльність серед кальвіністів, навернувши близько 70 тис. осіб. У 1602 році він став єпископом Женеви й невтомно працював над утвердженням віри. Відзначався лагідністю, що сприяло успіху його апостольської праці. Його твори, а особливо “Філотея” та “Теотим”, належать до класичних аскетичних праць. Разом зі святою Францискою Фремьо де Шанталь заснував орден Сестер Візиток. Помер 28 грудня 1622 року в Ліоні. 24 січня був похований в Аннесі. Є покровителем преси і католицьких письменників.

Тиждень молитов про єдність християн
(Можна відправити Месу про єдність християн, стор. 127)

АНТИФОН НА ВХІД

Буду дбати про Моїх овець, – говорить Господь, – * і поставлю над ними пастиря, що пастиме їх. * Я, Господь, буду їх Богом.

КОЛЕКТА
Боже, заради спасі ння людей святий Франциск Сальський, єпископ, схоті в стати всім для всіх; † вчини милостиво, щоб ми за його прикладом служили ближнім * і допомагали їм відчути Твою батьківську любов. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Сам 7, 4-17
Читання з Другої книги Самуїла.
Тими днями прийшло слово Господнє до Натана: «Іди й скажи слузі моєму Давидові: Так Господь говорить: Чи ти будуватимеш Мені дім, помешкання для Мене? Бо Я не жив у домі від того дня, як вивів синів Ізраїля з Єгипту, й по цей день: Я ввесь час ходив у наметі та у скинії. Чи Я ж за ввесь час той, поки блукав із синами Ізраїля, промовив хоч би слово до котрогось із суддів Ізраїля, яким Я наказував пасти Мій народ Ізраїля: Чому, мовляв, ви не збудуєте Мені кедрового дому? Оце ж скажи слузі моєму Давидові: Так каже Господь Воїнств: Я взяв тебе від отари з пасовиська, щоб ти був князем над Моїм народом, над Ізраїлем. Я був з тобою всюди, куди ти ходив. Я викорінював усіх твоїх ворогів з-перед Твого обличчя і вчинив для тебе ім’я велике, як ім’я величних цієї землі. Я призначу місце Моєму народові Ізраїлеві і насаджу його, й він буде на ньому жити й не буде більше хитатися, бо сини беззаконня не будуть більш його гнобити, як раніше, з того дня, як Я поставив суддів над Моїм народом Ізраїлем. І усмирю для тебе усіх твоїх ворогів. І оце Господь звіщає тобі, що Він збудує тобі дім. А як сповняться твої дні й ти спочинеш з твоїми батьками, Я поставлю по тобі твого потомка, який вийде з твого лона, й утверджу його царювання. Я буду його батьком, а він буде Мені сином. Коли ж він провиниться, Я покараю його людською різкою й людськими карами: милості ж Моєї від нього не відніму, як Я відняв її від Саула, якого Я відкинув перед тобою. Твій дім і твоє царство перед Моїм обличчям повіки існуватиме, і престол твій буде тривалий повіки”». Згідно з тими словами й усіма цими видіннями переказав усе Натан Давидові. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 89, 4-5. 27-28. 29-30
Милість до нього збережу повіки.

Я уклав завіт зі своїм вибранцем, *
поклявся Давидові, слузі своєму:
Навіки затверджую твоїх нащадків *
і буду підтримувати твій престол †
з покоління в покоління.
Він закличе до Мене: «Ти – Отець мій, *
мій Бог, Скеля мого спасіння!»
І Я зроблю його первородним, *
вищим за царів світу.
Навіки зберігатиму над ним своє милосердя, *
і Мій завіт буде йому вірний.
І закріплю навіки-віків його нащадків, *
а його престол – так, як дні неба.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Зерно – це Слово Боже, а сіяч – Христос;
кожен, хто Його знайде, житиме повіки.

ЄВАНГЕЛІЄ

Мк 4, 1-20
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу знову почав Ісус навчати біля моря. І зібрався до Нього надзвичайно великий натовп, так що Він сам, увійшовши в човен, сидів на морі, а весь натовп був край моря, на землі. І Він навчав їх багато притчами, і казав їм у своєму навчанні: «Слухайте! Ось вийшов сіяч сіяти. І сталося, що коли сіяв, одне зерно впало край дороги, і налетіли птахи та видзьобали його. А друге впало на кам’янистий ґрунт, де не мало достатньо землі, й відразу зійшло, бо земля була неглибока. А як сонце піднялося, – зів’яло і, не маючи коріння, засохло. А інше впало між терня; тож виросло терня і заглушило його, і воно не дало плоду. Ще інше впало на добру землю; і давало плід, що сходив і зростав, і принесло: одне – в тридцять, одне – в шістдесят, а одне – в сто разів». І сказав: «Хто має вуха, щоби слухати, нехай слухає!» А коли Він залишився сам, ті, які були з Ним разом з Дванадцятьма, запитали Його про ці притчі. І Він відповів їм: «Вам дарована таємниця Царства Божого, а тим, зовнішнім, усе стається в притчах, щоб, дивлячись, бачили – і не побачили; і слухаючи, чули – і не зрозуміли; щоб вони не навернулися і щоб їм не було прощено!» І каже їм: «Невже ви не зрозуміли цієї притчі? А як же зрозумієте всі притчі? Сіяч сіє слово. Ось ті, які при дорозі, де сіється слово: як тільки почують, негайно приходить сатана і забирає слово, посіяне в них. А ті, котрі на кам’янистому ґрунті посіяні, коли почують слово, то відразу з радістю приймають його, але не мають у собі кореня і нестійкі; потім, коли настануть утиски або переслідування за слово, вони відразу спокушуються. А інші є ті, які посіяні в тернях: це ті, які почули слово, але клопоти цього віку й зваба багатства та пожадання всього іншого, входячи, заглушують слово – і воно стає без плоду. А ось ті, які посіяні в добру землю: вони чують слово та приймають, і приносять плід: один – у тридцять, один – у шістдесят, а один – у сто разів!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Дивлячись на постать великого єпископа Франциска Сальського, який прославився своєю простотою і стриманістю, просімо Господа:
1. Молімося за святу Церкву, щоб їй ніколи не бракувало людей, великих серцем і думками.
2. Молімося за всіх християн, щоб вони об’єдналися і жили як одна родина, в якій панує любов і злагода.
3. Молімося за письменників, покровителем яких є святий Франциск Сальський, щоб свої таланти вони використовували на благо людства, а не заради власної користі.
4. Молімося за католицьку пресу в Україні, щоб вона укріплювала віру та побожність віруючих українців.
5. Молімося за всіх померлих вірних, щоб Господь прийняв їх до спільноти святих на небесах.
6. Молімося за нас, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоб ми наслідували побожність і простоту святого Франциска Сальського.

Отче, прийди на допомогу своїй Церкві, щоб вона могла всім людям явити найправильнішу дорогу, найважливішу істину і найбільше благо: Твого Сина Ісуса Христа. Котрий з Тобою живе і царює на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, ми складаємо Тобі  спасенну жертву, † запали нею в наших серцях божественний вогонь Святого Духа, * яким Ти чу-десно розпалив сповненого лагідності духа святого Франциска. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45, або про святих № 34-35

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Не ви Мене вибрали, – говорить Господь, – а Я вас вибрав * і призначив, щоб ви йшли і плід принесли, та щоб тривав ваш плід.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Всемогутній Боже, тайнами, які  ми прийняли, допоможи нам наслі дувати любов і лагідність святого Франциска на землі , * щоб ми разом з ним здобули славу в небі. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий