Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Ми потребуємо щонедільної зустрічі з Господом на Євхаристії
14:00 Середа 0 628
13-12-2017, 14:00

Папа: Ми потребуємо щонедільної зустрічі з Господом на Євхаристії

Чому в неділю потрібно брати участь у Службі Божій? Цій темі була присвячена нова катехиза Папи Франциска з циклу повчань про Месу, яку він виголосив під час загальної аудієнції, що відбулась у середу, 13 грудня 2017 р., в залі Павла VI у Ватикані. 
Цитуючи Катехизм Католицької Церкви, Святий Отець звернув увагу на те, що «недільне служіння Пресвятої Євхаристії є центром життя Церкви». Тож ми, християни, ідемо в неділю до церкви, щоб «зустрітися з воскреслим Господом», або ж, доречніше сказати, «дозволити Йому нас зустріти», аби «почути Його слово, підкріпитися Його трапезою, а відтак ставати Церквою, тобто Його живим містичним Тілом у світі».

Це, як зауважив Папа, від початку добре зрозуміли Ісусові учні, що «святкували Євхаристійну зустріч із Господом того дня, який євреї називали “першим у тижні”, а римляни – “днем сонця”, бо саме того дня Ісус воскрес із мертвих та явився учням, розмовляв із ними, споживав спільну трапезу й дав їм Святого Духа». Також і «вилиття Святого Духа в П’ятидесятницю відбулося у неділю».
«Тому неділя є для нас святим днем, освяченим Євхаристійним богослужінням – живою присутністю Господа між нами й для нас. Отже, саме Меса творить християнську неділю! Що ж це за неділя для християнина, якщо забракне зустрічі з Господом?» – сказав Святий Отець і додав:

«Існують християнські громади, які, на жаль, не мають можливості втішатися Месою щонеділі. Але вони так само покликані в цей святий день збиратися на молитву в ім’я Господнє, слухати Боже слово та гаряче прагнути Євхаристії».

«Недільного утримання від праці, – вів далі Папа, – попервах не існувало: воно є специфічним внеском християнства. Згідно з біблійною традицією, євреї відпочивали в суботу, а в римському суспільстві не було щотижневого дня утримання від важкої праці. Саме християнський сенс синівського, а не рабського життя, натхнений Пресвятою Євхаристією, перетворив неділю на майже всесвітній день відпочинку».

«Чому в неділю потрібно йти на Месу? Мало відповісти, що такий церковний припис: він лише допомагає зберігати цінність неділі, але самого його не годі. Ми, християни, потребуємо брати участь у недільній Месі, адже лише завдяки Ісусовій благодаті, Його живій присутності в нас і між нами, можемо утілювати Його заповідь і бути, завдяки цьому, Його вірогідними свідками».

Детальніше про це можете прочитати на сайті Радіо Ватикану.

За темою:
@Pontifex. П’ять років євангелізації через Twitter
Послання Папи на Всесвітній день хворих 2018: Дивитися на хворих, як на них дивився Господь
Папа: Нарікання та образи заважають прийняти Господню розраду

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 09:10 Субота 0 28 Розповідати про добро, що нас єднає: підсумок послання Папи на День комунікації «Після того, як Бог стався історією, кожна людська історія, в певному сенсі є божественною історією», – на цьому наголошує Святіший Отець у Посланні з нагоди 54-го Всесвітнього дня суспільних комунікацій, закликаючи розповідати про те, що є доброго в людстві, та долати спокуси деструктивних розповідей.