Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Під час Меси з нагоди Хрещення Господнього Папа охрестив 34 немовлят
15:41 Неділя 0 513
7-01-2018, 15:41

Під час Меси з нагоди Хрещення Господнього Папа охрестив 34 немовлят

У Ватикані склався звичай, що Папа Римський, служачи Месу в Сикстинській каплиці Апостольського палацу в день Хрещення Гоподнього, вділяє Таїнство Хрещення немовлятам. Зазвичай це діти ватиканських працівників.
Як повідомляє Радіо Ватикану, не стала винятком і неділя 7 січня 2018 року, коли Сикстинська каплиця наповнилася дитячим плачем і врочистим духом. Святий Отець приєднав до спільноти Христової Церкви 34 немовлят. Під час короткої проповіді, сказаної експромтом, Папа нагадав батькам, що принести дитину до Хрещення – це перший крок у переданні віри.

«Але ми, – нагадав він, – потребуємо Святого Духа, щоб передавати віру. Самостійно цього зробити не можемо. Змогти передати віру – це благодать Святого Духа. І саме для цього ви принесли дітей сюди: щоб вони отримали Святого Духа, прийняли Пресвяту Трійцю: Отця, Сина і Святого Духа, – Яка оселиться в їхніх серцях».

Папа поділився думками про те, що віра передається через особливу мову тата й мами, дідуся та бабусі. Пізніше катехити й учителі розвиватимуть її розуміння, даючи різні пояснення, але оте перше передання вимагає своєрідної говірки в родині, адже якщо вдома батьки не говорять між собою мовою любові, то передати віру буде нелегко. Діти й самі «мають говірку, до якої вартує прислухатися. Тепер вони всі мовчать, але вистачить, аби одне з них озвалося – і приєднається весь оркестр». Папа нагадав, що Христос радить нам бути, як діти, тому потрібно не забувати мови, якою вони говорять, як уміють, адже вона «дуже подобається Ісусові».

«Будьте в молитвах прості, як вони, говоріть Ісусові те, що випливає з вашого серця, як говорять вони, – закликав Понтифік батьків. – Сьогодні вони промовлятимуть плачем, як це притаманно дітям. Говірка батьків – любов – покликана передавати віру; говірку дітей же батьки мають переймати, аби самим зростати у вірі».

Завершуючи проповідь, Святий Отець, як і щоразу, нагадав про те, що якщо діти розплачуться в каплиці від голоду, то їх треба погодувати. «Без жодного страху погодуйте їх, бо це також – мова любові», – сказав він, розпочавши після короткої призадуми обряди Таїнства.

За темою:
Папа: Шукаймо Ісуса, не біймося Його та не піддаваймося байдужості
Вітання Папи Франциска для християн, які цими днями святкують Різдво
Папа: Подумаймо про безкорисливий дар, не очікуючи на відплату

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 10:28 Субота 0 53 Синод: допомогти молоді бути світлом серед темряви Зосередження, слухання та зворушення – така атмосфера панувала в залі засідань Синоду єпископів під час пообідньлї зустрічі 11 жовтня, коли промовляли представники молоді, які беруть участь у Синоді як спостерігачі. Вони розповіли про реальність, у якій живуть, про своє прагнення бути «світлом серед темряви» та служителями Євангелія в публічній сфері, наголошуючи на праві на мир і стабільність, яке часто вважають самозрозумілим, але якого чимало з них позбавлені.