Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Враження Папи від Апостольської подорожі до Чилі й Перу
15:52 Середа 0 390
24-01-2018, 15:52

Враження Папи від Апостольської подорожі до Чилі й Перу

Промовляючи до десятків тисяч паломників і туристів, зібраних на площі перед базилікою святого Петра 24 січня 2018 року, Святий Отець поділився враженнями від останньої Апостольської подорожі до Чилі й Перу, з якої повернувся два дні тому. Насамперед він подякував Господові за вдалу подорож і можливість відвідати місцеві Церкви й заохотити людей до подальшого зростання у вірі. Окрема вдячність Папи була адресована владі й політичним діячам двох країн і всім тим, хто уможливив цей візит і посприяв його організації.
Як повідомляє Радіо Ватикану, спершу Святий Отець розповів про відвідини Чилі, згадавши, що візитові передували різноманітні протести. Тому гасло подорожі, «Мій мир даю вам», було ще актуальніше. Одним із перших пунктів програми була зустріч із політичною й цивільною владою Чилі, яку Понтифік заохотив розвивати чилійську демократію, дослухаючись до бідних, нужденних, мігрантів, молоді й осіб похилого віку, а також до самої землі.

У дусі справжньої «близькості до інших», про яку Папа говорив під час першої Меси в Чилі, він відвідав жінову в’язницю в Сантьяґо-де-Чилі. «Обличчя тих жінок, багато з яких є молодими матерями, разом із їхніми дітками на руках, попри все, виявляли велику надію. Я заохотив їх вимагати від себе самих і від інституцій серйозної підготовки до реінтеграції – того горизонту, який дає сенс щоденному покаранню». А зустрічаючись зі священиками, богопосвяченими особами та єпископами Чилі, Папа ще раз їх підтримав і наголосив на неприпустимості сексуального насильства щодо дітей. Він також заохотив не втрачати довіри до Бога, навіть у таких складних для Церкви випробуваннях.

Пригадуючи зустрічі з молоддю й викладачами і студентами Католицького університету Чилі, Папа Франциск зазначив, що залишив їм слова-програму святого Альберта Уртадо, заохочуючи кожного відповісти на важливе запитання: «Що зробив би Ісус на моєму місці?» Святий Отець запропонував також модель інтегрального виховання, яка допомагає католицькій ідентичності студента брати участь у побудові об’єднаного суспільства, де не приховують конфліктів, а розв’язують їх у діалозі.

Гаслом візиту до Перу було «Об’єднані надією». Ідеться про об’єднання не в якійсь безплідній уніфікації, а в усьому багатстві різноманітності, успадкованому від історії та культури. Тому важливі були зустрічі з народами перуанської Амазонії, жителями Пуерто-Мальдонадо й дітьми з притулку «Маленький Принц». «Разом ми сказали "ні" економічній та ідеологічній колонізації», – розповів Папа, згадуючи також спілкування з політичною й цивільною владою, під час якого він іще раз вказав на екологічно-соціальний занепад і корупцію в Перу, наголосивши, що ніхто не позбавлений відповідальності щодо цих великих проблем і що кожен повинен зробити вклад у їхнє розв’язання.

Зустрівшись із богопосвяченими особами країни, Понтифік розділив із ними радість із приводу їхнього покликання і місії й нагадав про велику відповідальність, на них покладену. Він заохотив їх завжди пам’ятати про ту першу зустріч з Ісусом, яка змінила їхнє життя, і не нехтувати народною побожністю, зокрема до Пресвятої Богородиці, в обіймах якої зростало та плекалося їхнє покликання.

Останній день Апостольської подорожі минув у Лімі, столиці Перу, де в найбільшому місцевому санктуарії Папа зустрівся із 500 контемлятивними черницями. У кафедральному соборі Святий Отець очолив молитву про заступництво перуанських святих, а потім зустрівся з єпископами країни.

На завершення загальної аудієнції Папа зазначив: «Як завжди, слова Ісуса надають повноту сенсу всьому. Євангеліє останньої Меси також підсумувало Боже послання до народу в Чилі та Перу: "Наверніться і повірте в Євангеліє" (Мк 1, 15). Так, каже Ісус, отримаєте мир, який Я вам даю, і будете об’єднані у Моїй надії».

За темою:

Папа до журналістів: Віра народу в Чилі й Перу вражає
У Перу Папа охрестив дівчинку з церебральним паралічем
Папа до дітей осередку «Маленький принц»: Ви – світло надії для нас усіх

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий