Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Екуменічний молебень у Митрополичій базиліці Львова
13:59 П'ятниця 0 401
26-01-2018, 13:59

Екуменічний молебень у Митрополичій базиліці Львова

У рамках Тижня молитов за єдність християн, який в цьогоріч проходить під гаслом: «Твоя правиця, Господи, прославилась у силі» (Вих. 15,6), увечері 25 січня на запрошення архієпископа Мечислава Мокшицького до Митрополичої базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові прибули духовенство й віряни РКЦ, УГКЦ, УПЦ, УПЦ КП, УАПЦ, Вірменської Апостольської Церкви і Християнської Євангельської Церкви «Гетсиманія».
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

Зустріч розпочалась із молебню східного обряду, на завершення якого слово до присутніх промовив архієпископ Димитрій Рудюк, Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП.

Месу очолив архієпископ Мечислав Мокшицький, з яким співслужили єпископ-помічник Едуард Кава, генеральний вікарій Львівської архідієцезії о. інфулат Юзеф Павлічек, ректор львівської ВДС о. прелат Пьотр Бжескі, о. прелат Андрій Легович і настоятель греко-католицької архікатедри св. Юра о. мітрат Роман Кравчик.

У своїй проповіді архієпископ Мечислав Мокшицький зазначив, що присутні в катедрі духовенство і вірні єднаються у молитві з усім християнським світом.

«Наше місто особливе – мовив далі Митрополит. – Живемо поряд, ходимо тими самими вулицями, робимо знак хреста перед святинями різних християнських конфесій. Зустрічаємося протягом року під час спільних молитв за батьківщину й місто. Вітаємося на вулицях і обмінюємося святковими побажаннями. Подаємо руку на знак привітання й передаємо поцілунок миру. Ці жести означають, що ми здатні до взаємної поваги, яка випливає з усвідомлення того, що посеред нас є Христос – наша Дорога, Істина й Життя. Чого ж нам не вистачає, щоб настала повна єдність?» - запитував архієпископ Мокшицький.

Митрополит сказав, що в цього року Тиждень молитв за єдність християн проходить під гаслом, яке взято з Книги Вихід «Твоя правиця, Господи, прославилась у силі!» – «І саме ці слова дають відповідь на моє питання, – пояснив Архієпископ Мокшицький. – Нам все ще не вистачає сили, щоб у єдності об’явилася Господня правиця», – зазначив він.

«Я щасливий і сповнений радості від того, що вже черговий раз ми зустрічаємося в цій катедрі, щоб відчути єдність у молитві. Усім вам дякую за дар присутності і прошу Всемогутнього Бога і Матір Божого Сина, яку почитаємо в цьому храмі як Прекрасну Зірку міста Львова, щоб ми колись зустрілися в одній спільноті святих у небі. Амінь», - сказав на завершення архієпископ Мечислав Мокшицький.
Після завершення Меси духовенство й вірні різних конфесій єдиними вустами помолилися за єдність усіх християн та за припинення війни на Сході України.

Могутньо звучало під склепінням латинської катедри: «Боже великий, єдиний!»

Перед виступом хорової групи Християнської Євангельської Церкви «Гетсиманія» слово мав пастор Валерій Марченко.

На екуменічному молебні в Митрополичій базиліці був присутній і начальник відділу релігій та національностей Львівської обласної державної адміністрації Тарас Гринчишин.

Костянтин Чавага

За темою:
Тиждень молитов про єдність християн у Бердичеві
Екуменічний молебень у Житомирі
Промова архієпископа Клаудіо Ґуджеротті з нагоди Тижня молитов про єдність Християн

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий