Католицький Медіа-Центр Римсько-Католицької Церкви в Україні
» » » Єпископи США закликають до солідарності з мігрантами у свято Діви Марії Гваделупської

Єпископи США закликають до солідарності з мігрантами у свято Діви Марії Гваделупської

Єпископи США закликають пережити свято Діви Марії Гваделупської як день солідарності з мігрантами. У зверненні вони зазначають, що на Її заступництво покладаються численні мігранти з Американських материків, і подають молитву про захист для найвразливіших.
Загалом, повідомляє CNA, у Сполучених Штатах у грудні відбудеться понад 50 присвячених Діві Марії Гваделупській заходів, які, за словами Конференції єпископів, «вшановуватимуть досягнення, надії, острахи й потреби усіх сімей, прибулих до США в пошуках кращого життя». Єпископат надає парафіям, які прагнуть допомогти мігрантам, допоміжні матеріали, зокрема молитовні й інформаційні.

«На початку Адвенту, перед Різдвом, ми маємо нагоду згадати про унікальну роль і цінність Діви Марії Гваделупської, об'єднувачки й миротвориці, – сказав єпископ Джо С. Васкез, очільник Комісії у справах мігрантів при Конференції єпископів США. – Цього дня спогадуємо Її роль захисниці родин, особливо тих, які зараз розділені чи перебувають далеко від дому».

Діва Марія Гваделупська, покровителька Америк і ненароджених, явилася святому Хуанові Дієго на пагорбі Тепеяк у Мехіко у грудні 1531 року, в час конфлікту між іспанцями й автохтонним населенням. Вона постала в образі вагітної жінки, була вбрана в одяг місцевої спільноти й говорила мовою нагуатль. Сьогодні, через майже 500 років, кажуть американські єпископи, нам варто згадати слова Діви, звернені до Хуана Дієго – і до кожної людини, хоч би звідки вона походила: «Не насуплюй лиця, не бійся. Хіба ж Я – не твоя Мати?»

По темі:
Папа: Покликання – це забути про себе, щоб віддатися Божій любові
«Мігранти і біженці: чоловіки й жінки, що шукають мир». Послання Папи на 51-й Всесвітній день миру
Папські університети створять мережу для освіти мігрантів
Новини зі світу Ватиканський дипломат про цінності чесного спорту Католицька Церква завжди розглядала спорт як вираження всього буття людини. Спортивна діяльність пов’язана з вихованням і формуванням, з людськими стосунками й інтеграцією, врешті, з духовністю й цілісністю. Про ці три аспекти, через які спортивна діяльність може сприяти мирові й розвиткові, говорив архієпископ Іван Юркович, Постійний спостерігач Святого Престолу при структурах ООН у Женеві, виступаючи 28 листопада 2017 року під час Надзвичайної сесії Міжнародного Альянсу чесного спорту.