Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 16 грудня, субота

Літургія на кожний день. 16 грудня, субота

(фіол) Субота ІІ тижня Адвенту

Посеред нас є Спаситель світу та його спасенне слово! Якщо з вірою та відкритим серцем приймемо Його до себе, а також дозволимо Йому, щоб керував нашим життям, досвідчимо правдивого щастя, а життя наше стане корисне для Божої справи, так як корисне для Бога було життя та служіння пророка Іллі.

АНТИФОН НА ВХІД
Прийди і покажи своє обличчя, Господи, що сидиш на Херувимах, * і будемо врятовані. (Пор. Пс 80 (79), 4. 2)

КОЛЕКТА
Просимо, Всемогутній Боже: нехай у наших серцях засяє блиск Твоєї слави, † щоб, віддаливши від них всю темряву ночі, * він явив нас ді тьми сві тла під час пришестя Твого Єдинородного Сина. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки ві чні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Сир 48, 1-4. 9-11
Читання з Книги Сираха.
І повстав Ілля, пророк мов вогонь, і слово його як світоч палало. Він навів на них голод і в ревності своїй зменшив їхню кількість. Словом Господнім небо замкнув, а й тричі вогонь із нього звів. Як ти прославився, Іллє, чудесами! Хто би похвалився рівністю з тобою? Полум’яний вихор вхопив тебе – колісниця з вогненними кіньми. Ти, як написано, приготовлений на часи прийдешні, аби вгамувати гнів Господній перед тим, як він спалахне, щоб навернути серце батька до сина і відновити покоління Якова. Щасливі ті, які тебе бачили й які заснули у твоїй любові. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 80, 2аб і 3в. 15-16. 18-19
Спаси нас, Боже, світлом Твого лику.

Пастирю Ізраїля, *
прихили до нас свої вуха!
Ти, що провадиш Йосифа, мов овець отару, *
прийди, щоб принести нам спасіння!
Боже воїнств, повернися, поглянь з неба і подивися, *
відвідай цей виноградник.
Захисти те, що насадила Твоя правиця, – *
сина, якого Ти зміцнив для себе.
Нехай буде Твоя рука на людині Твоєї правиці, *
на сині людському, якого Ти зміцнив для себе.
Тож ми не відступимо від Тебе; Ти нас оживиш, – *
і ми Твоє Ім’я будемо прикликати.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 3, 4. 6
Алілуя, алілуя, алілуя.
Приготуйте дорогу Господню, випряміть Його стежини –
усяке тіло побачить Боже спасіння!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 17, 10-13
† Читання святого Євангелія від Матея.
Спускаючись з гори, учні запитали Ісуса, кажучи: «Чому книжники говорять, що спочатку має прийти Ілля?» А Він, відповідаючи їм, сказав: «Ілля справді прийде і все поновить. Кажу ж вам, що Ілля вже прийшов, та його не впізнали, але зробили з ним те, що хотіли. Так і Син Людський має від них постраждати». Тоді учні зрозуміли, що Він говорив їм про Йоана Хрестителя. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом Пресвятої Діви Марії звернімося до Господа, щоб Він допоміг нам гідно використати час Адвенту і зустріти свята Різдва з чистим серцем:

1. Молімося за Папу Римського, щоб світ бачив у ньому не тільки Главу святої Церкви, але й найкращого вчителя і брата, сповненого істинною любов’ю до ближнього.
2. Молімося за керівників держав, щоб у своїй праці вони керувалися Божими Заповідями і дбали про благо довірених їм народів.
3. Молімося за багатих людей, щоб Адвент був для них часом допомоги голодним і вбогим.
4. Молімося за всіх, хто зійшов з праведної дороги, щоб в період Адвенту вони покаялися і повернулися до Господа.
5. Молімося за невиліковно хворих і тих, що помирають, щоб вони гідно приготували свої серця до зустрічі з Христом.
6. Молімося за нас, зібраних біля вівтаря, щоб ми, слухаючи Боже Слово, вірно втілювали його в життя.

Боже, наш Отче, ось ми, Твої діти, возносимо до Тебе свої прохання; вислухай їх і прийди нам на допомогу. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай завжди возноситься до Тебе жертва нашої відданості, † в якій звершується установлена свята тайна * і в якій по- тужно здійснюється Твоє діло нашого спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Адвент № 1

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось незабаром прийду, * відплату маю при собі, * щоб кожному віддати згідно його вчинків.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
 Просимо, Господи, Твоєї милості, † щоб ці божественні лі ки, очистивши від гріхі в, * приготували нас до свят, які  наближаються. Через Христа, Господа нашого.
Літургія на кожен день, 9 вересня, понеділок (зел) Понеділок ХХІІІ звичайного тижня
Різні люди приходили до Ісуса. Приходили голодні, бідні, хворі, каліки, щоб Ісус їм допоміг, зцілив, нагодував, потішив. Приходили люди, котрі просто захоплювались Його особою, Його наукою. Але приходили також фарисеї, книжники, щоб спіймати Його на якомусь слові, вчинку, щоб оскаржити Його перед старшинами, скомпрометувати Його перед людьми. Задумаймося, чи ми не є часом подібними до фарисеїв. Може, ми слідкуємо за кимось, щоб скомпрометувати його перед іншими людьми. Може, любимо висміяти когось, щоб показати себе кращими. Якщо таке трапляється в нашому жит- ті, то просімо Бога про пробачення за це все, і просімо про ласку покори.
Або: (біл) довільний спомин св. ПЕТРА КЛАВЕРА, пресвітера
Народився 1580 року в убогій робітничій сім’ї в Каталонії. 1596 року розпочав навчання в університеті в Барселоні і вступив до ордену єзуїтів. Не закінчивши навчання, за наказом ордену 1610 року виїхав до Колумбії. 1616 року на одному з островів Карибського моря отримав священицьке рукоположення. Працював, цілковито віддаючи себе всього служінню чорношкірим невільникам з Африки, і охрестив їх кількадесят тисяч. Опікувався також прокаженими. Помер 8 вересня 1654 року, у віці 74 років. Святий Петро Клавер – покровитель місій серед чорношкірих.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 119)
Або: (черв) довільний спомин бл. ВЛАДИСЛАВА БЛОНДЗІНСЬКОГО, пресвітера, і сподвижників, мучеників
Народився 6 липня 1908 року в Мислятичах, Мостиського повіту, на території довоєнної Польщі. У 1924 р. вступив до Згромадження Святого Архангела Михаїла, де у 1926 р. склав чернечі обіти. Після закінчення Пере- мишльської Вищої духовної семінарії був 1938 р. рукоположений у пресвітери. Все своє життя бл. Владислав присвятив вихованню молоді з убогих родин у дусі «стриманості та працелюбності». Під час Другої світової війни, незважаючи на небезпеку, організував таємну гімназію, що згодом стало приводом до його арешту в 1944 році. Блаж. Владислав Блондзінський загинув 8 вересня 1944 року в концтаборі Грос-Розен під час робіт у каменоломні. Він є одним із 108 мучеників Другої світової війни, зачислених Святішим Отцем Йоаном Павлом ІІ до лику блаженних 13 червня 1999 року.
Спільні меси: про багатьох мучеників  (стор. 120)


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 5 вересня, четвер (зел) Четвер ХХІІ звичайного тижня
Всі ми – люди віруючі. Ходимо до Церкви, молимося, приступаємо до Святих Таїнств. Але не раз, коли приходять якісь випробовування, то ми надіємось тільки на свої сили, здібності. Думаємо, що все залежить від нас. А коли відчуваємо, що не можемо дати раду в житті, то впадаємо в розпач, бо бракує нам вже сил. Вчімося не тільки вірити в Ісуса, але і довіряти Йому. Пам’ятаймо: у цьому житті не все залежить від нас.
Або (біл) довільний спомин св. ТЕРЕЗИ з КАЛЬКУТТИ, діви
Мати Тереза (Агнес Гонджа Бояджіу) народилася 27 серпня 1910 р. у Скоп’є (сучасна Македонія, тоді Албанія). У 18 років Агнес вступила до місіонер- ської конгрегації «Ірландські Сестри Лорето» – чернечої спільноти, що працювала в Індії. Черниця Тереза викладала в монастирській школі у східній Калькутті, й вона дедалі більше переймалася бідністю, яка її оточувала.  У віці 36 років с. Тереза відчула заклик «залишити монастир і служити бідним, живучи серед них». 1948 року заснувала Згромадження Місіонерок Любові і присвятила себе служінню знедоленим жителям калькуттських нетрів. 1979 року була удостоєна Нобелівської премії миру. Їй випала нелегка й радісна доля нести людям благу вістку, що Бог є любов і що сенс життя кожного смертного тільки в тому, щоб любити і бути любленим. Мати Тереза померла в Калькутті 5 вересня 1997 року. 4 вересня 2016 року Папа Франциск проголосив Матір Терезу святою.
Спільні Меси: про одну діву
Або (біл) Перший Четвер місяця
Меса про священицькі покликання, (стор. 118)