Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа: Захистімо особливості латиноамериканських народів
15:46 Середа 0 78
13-12-2017, 15:46

Папа: Захистімо особливості латиноамериканських народів

«Зважаймо на культурну різноманітність народів Латинської Америки й Карибського регіону та відважно захищаймо її», – із таким закликом Папа Франциск звернувся до представників латиноамериканської громади Рима й Ватикану в проповіді під час Меси у вівторок, 12 грудня 2017 р., у ватиканській базиліці Святого Петра з нагоди свята Ґваделупської Богородиці, Небесної Покровительки Америки.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Читаючи уривок з Євангелія від Луки, в якому йшлося про зустріч Діви Марії з родичкою Єлизаветою, Святий Отець зосередив роздуми на постаті Єлизавети, яка була жінкою, «позначеною безпліддям та плідністю», і порівняв її з Хуаном Дієґо, бідним індіанцем, якому Богородиця з’явилася 9 грудня 1531 року, обравши його Своїм посланцем. Вона доручила спорудити каплицю на місці об’явлення, а щоб подолати спротив єпископа, який не вірив його словам, через три дні, 12 грудня, залишила на його плащі Свій відбиток в образі метиської дівчини.

«Молодий індіанець, – як зауважив проповідник, – почувався неготовим до виконання ввіреного Марією завдання, як і Єлизавета, що через тогочасну ментальність переживала своє безпліддя як знак ганьби». І це безпліддя «може приймати різні назви та форми щоразу, коли таврована людина відчуває сором і почувається меншовартісною».

Такі комплекси, за словами Святого Отця, можемо й нині зустріти в індіанських та афроамериканських громадах Латинської Америки, «до членів яких за багатьох обставин не ставляться гідно».

Єлизавета, завагітнівши в похилому віці, дякує, коли у своїй родичці Марії розпізнає Матір Господа свого. Подібні почуття переживав і Хуан Дієго, коли йому явилася Пречиста Діва. «Здається, – зауважив Папа, – що Бог наполегливо показує нам, що “камінь, відкинутий будівничими, стає наріжним”».

У цьому контексті прозвучало заохочення шанувати культурну різноманітність, яка, за словами Святого Отця, є знаком «великого багатства», яке ми повинні не лише розвивати, але й «сміливо захищати від будь-яких спроб уніфікації», що накладають «єдиний спосіб думання, буття, почування та життя» й роблять «непотрібним і безплідним успадковане від батьків, особливо серед молоді, почуття незначності задля приналежності до тієї чи іншої культури».

«Врешті-решт, – підсумував Папа Франциск, що є вихідцем із Латинської Америки, – наша плідність вимагає від нас захищати наші народи від ідеологічної колонізації, яка нівелює все те, що в них є найціннішого».

По темі:
@Pontifex. П’ять років євангелізації через Twitter
Розпочалася остання цьогорічна зустріч Ради кардиналів
Єпископи США закликають до солідарності з мігрантами у свято Діви Марії Гваделупської

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:11 Понеділок 0 54 Папа Франциск вилетів до Латинської Америки