Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папські університети створять мережу для освіти мігрантів

Папські університети створять мережу для освіти мігрантів

З 1 по 4 листопада 2017 року в Римі, у Папському Григоріанському університеті, триває конференція «Біженці та мігранти у глобальному світі – відповідальність і відповідь університетів». Головна мета – краще зрозуміти масштаби та реалії ситуації біженців і мігрантів у світі й розробити освітні розв'язання, які зможуть допомогти не тільки цим людям, а й суспільству загалом осягнути феномен міграції. Святий Отець прийме учасників форуму на приватній аудієнції у Ватикані в суботу, 4 листопада.
 

«Конференція показує вищі навчальні заклади в дії, орієнтуючись на глобальне питання, важливе не тільки для освітнього середовища, а й для всього людства», – сказав отець Педро Рубенс, який очолює Міжнародну федерацію католицьких університетів. Він повідомив, що на зустрічі будуть присутні представники Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.
Це важлива зустріч для тих, хто хоче активно долучитися до освіти мігрантів і біженців. У конференції візьмуть участь університети й установи, для яких освіта біженців і мігрантів не є нездійсненною місією. Щоб об'єднати інституції, які хочуть працювати над проектами, пов'язаними з утворенням згаданого середовища, в останній день конференції буде створено мережу міжнародних ініціатив щодо освіти мігрантів і біженців. Це буде простір, у якому університети й інститути з усього світу зможуть працювати разом.
Про вступ до «IIMRE» – так називатиметься освітня мережа – вже повідомили 12 установ із усього світу, зокрема католицькі університети в Оттаві та Марселі й американський коледж Кістон. Центральну і Східну Європу серед засновників мережі представляє Папський університет Йоана Павла II у Кракові. З плином часу до них приєднаються інші.
Організатори підкреслили, що суботня папська аудієнція – це особлива подія, оскільки Понтифік нечасто приймає учасників наукових конференцій. На їхню думку, аудієнція стала можлива тому, що тема зустрічі особливо близька Францискові: адже право на освіту – це одне з невід'ємних прав людини, особливо важливе для осіб, змушених тікати зі своєї батьківщини.
Джерело: Радіо Ватикану

По темі:
Папський університет представить книгу про Церкву в СРСР
Папа про університет: Формувати лідерів, уважних до великих етичних питань
Папська Академія Соціальних Наук про взаємини ринку, держави та суспільства
Новини з Ватикану Папа: Зустріч із ближнім – це упривілейована нагода зустрітися з Богом Мати сумніви й побоювання – це не гріх. Гріх – дозволити, щоб вони окреслювали наші відповіді та зумовлювали вибори. На це звернув увагу 14 січня 2018 року Папа Франциск у проповіді в базиліці святого Петра у Ватикані з нагоди Всесвітнього дня мігранта й біженця. На цю Месу були запрошені численні мігранти, біженці та прохачі притулку.