Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа дипломатам про роль відмінностей і важливість діалогу
10:06 П'ятниця 0 78
15-12-2017, 10:06

Папа дипломатам про роль відмінностей і важливість діалогу

Необхідність діалогу, примирення та співпраці, на жаль,  не є чимось очевидним, тому кожне покоління повинне заново вчитися витонченого мистецтва дипломатії. Про це Папа Франциск нагадав послам Ємену, Нової Зеландії, Свазіленду, Азербайджану, Чаду, Ліхтенштейну й Індії, приймаючи у четвер, 14 грудня 2017 р., їхні вірчі грамоти.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

У промові до дипломатів, які не є резидентами та виконуватимуть свою місію при Святому Престолі за сумісництвом, Папа зауважив, що вони представляють різні країни та культури, що дає змогу «наголосити на позитивній і конструктивній ролі, яку та відмінність відіграє в гармонії між країнами».

«Міжнародна спільнота, – сказав він, – переживає серію складних загроз для сталості довкілля, соціальної екології й екології людини на всій земній кулі. А також загрози мирові та згоді, що походить із насильницьких фундаменталістських ідеологій і регіональних конфліктів, які часто з’являються під прикриттям протилежних інтересів і цінностей. Однак, важливо пам’ятати, що відмінності в лоні людського роду не є самі в собі причинами цих викликів перед мирним співіснуванням. Насправді відцентрові сили, які хочуть розділити народи, треба шукати не у відмінностях, а в перешкоджанні спробам встановити шлях діалогу та порозуміння – найефективнішого засобу відповісти на такі виклики».
Папа підкреслив, що сама присутність у цьому залі згаданих дипломатів це приклад «ключової ролі, яку діалог відіграє в тому, щоб дати відмінності можливість бути прожитою в автентичний спосіб та для взаємної користі нашого глобалізованого суспільства». Адже шанобливе спілкування веде до співпраці, а співпраця сприяє солідарності, яка є «передумовою справедливості й належної пошани до гідності, прав та прагнень усіх».

«Сприяння діалогові, примиренню та співпраці не можна вважати чимось зрозумілим само собою. Кожне нове покоління завжди мусить  заново вчитися  витонченого мистецтва дипломатії та важкої праці побудови держави. Ми поділяємо колективну відповідальність за навчання молоді цим важливим принципам, на які спирається суспільний порядок. Передання цієї цінної спадщини нашим дітям й онукам не лише забезпечить мирне майбутнє, а й сприятиме цілісному людському розвитку, право на який мають кожен чоловік, жінка й дитина».

За темою:

Папа Франциск: Бог не лише суворий Батько, а й ніжний Тато
Папа: Пошана до гідності людини – це запорука цілісного розвитку
Папа: Ми потребуємо щонедільної зустрічі з Господом на Євхаристії

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:11 Понеділок 0 53 Папа Франциск вилетів до Латинської Америки