Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Пошана до гідності людини – це запорука цілісного розвитку
11:16 Четвер 0 285
14-12-2017, 11:16

Папа: Пошана до гідності людини – це запорука цілісного розвитку

З нагоди 25-річчя заснування Папського фонду «Populorum Progressio» для Латинської Америки, 12 грудня 2017 р. у Ватикані відбулася конференція на тему «Двадцять п’ять років служіння на користь цілісного людського розвитку, з поглядом, зверненим у майбутнє». Папа Франциск надіслав послання її учасникам, адресоване на ім’я кардинала Петера Турксона, Префекта Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові, якій підпорядковується Фонд.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Святий Отець привітав членів Адміністративної ради та працівників, а також усіх, хто взяв участь у відзначенні ювілею. Він підкреслив великий вклад Фонду, заснованого святим Папою Йоаном Павлом ІІ, у покращення умов життя корінного населення, метисів та афро-американців у Латинській Америці, які належать до найбільш марґіналізованих верств у регіоні.

За словами Глави Католицької Церкви, теперішня ситуація в Латинській Америці вимагає ще більшої праці, аби покращити умови життя всіх людей, нікого не виключаючи, й боротися проти несправедливості та корупції. Він також зазначив, що, незважаючи на великий потенціал і величезне багатство з точки зору історії, культури та природних ресурсів, у латиноамериканських країнах зростають безробіття, бідність і соціальна нерівність, а це призводить до визискування та зловживання природою.

Цитуючи енцикліку «Laudato si'», Наступник святого Петра зауважив, що «коли економічна система зорієнтована лише на ідола-гроші, вступає у дію політика виключення, яка не залишає місця ні для чоловіка, ні для жінки. Тоді людина творить культуру відкинення, яка призводить до страждання, позбавляючи багатьох людей права жити і бути щасливими».

Папа також підкреслив, що, незважаючи на обмежені ресурси, Фонд «Populorum Progressio» ставить у центрі діяльності піклування про найбідніших людей, аби вони могли «повернутися до надії і жити гідним життям». «Тільки так, – пояснив Святий Отець, – вони зможуть знову стати головними дійовими особами цілісного людського розвитку, відновивши свою гідність як людей, люблених Богом, щоб таким чином, змогти сприяти економічному й соціальному прогресові своєї країни з усім багатством, яке криється в їхніх серцях та в їхній культурі».

На завершення Понтифік подякував Конференції єпископів Італії, католицьким організаціям і багатьом благодійникам за фінансову підтримку Фонду «Populorum Progressio». Він закликав учасників Конференції та всіх працівників Фонду і надалі «будувати дедалі справедливіший і людяніший світ, здатний розпізнавати Христове обличчя в кожному братові й сестрі серед найбільш марґіналізованих народів Латинської Америки, наслідуючи приклад святої Матері Терези з Калькутти».

Папа ввірив членів Фонду «Populorum Progressio» й учасників святкувань його ювілею покрову Матері Божої Гваделупської, уділяючи Апостольське благословення.

По темі:
Папа: Захистімо особливості латиноамериканських народів
Папа: Ми потребуємо щонедільної зустрічі з Господом на Євхаристії
Послання Папи на Всесвітній день хворих 2018: Дивитися на хворих, як на них дивився Господь

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:32 Вівторок 0 124 Папа: Святий Оскар Ромеро – приклад і заохота для всіх без винятку П’ять тисяч паломників із Сальвадору й Латинської Америки, які брали участь у канонізації святого Оскара Ромеро, 15 жовтня 2018 року зустрілися з Папою Франциском у залі Павла VI.