Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожний день. 27 листопада, понеділок
19:01 Неділя 0 214
26-11-2017, 19:01

Літургія на кожний день. 27 листопада, понеділок

(зел) Понеділок ХХХІV звичайного тижня

Яку частину свого життя я жертвую Богові? Недільну Святу Месу та ще хвилину щоденної молитви? Щомісячну сповідь і реколекції раз на рік? Чи я дам час, яким сам розпоряджаюся, а чи пожертвую все, тобто й той час, який називаю своїм? Убога вдова не вагалася скласти Богові в жертву все своє життя. Господи, дай мені свободу і прийми мене всього!

АНТИФОН НА ВХІД

Господь Бог говорить про мир до народу свого і до свої х побожних, * котрі  повертаються до Нього свої м серцем.

КОЛЕКТА

Господи, спонукай волю Твої х ві рних до ревного користання плодами відкуплення, * щоб вони отримали щедрі ші благодаті Твоє ї доброти. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Дан 1, 1-6. 8-20

Початок Книги пророка Даниїла

Третього року царювання Йоакима, юдейського царя, вирушив Навуходоносор, вавилонський цар, проти Єрусалиму й обліг його. Господь видав в його руки Йоакима, юдейського царя, й частину посуду дому Божого, і він забрав його в Шінеар-край, у дім свого бога, і склав посуд у скарбницю свого бога. Цар повелів Ашпеназові, старшому над своїми скопцями, щоб привів із синів Ізраїля, з царського роду та з шляхти, хлопців без ніякої хиби, гарних на вигляд, вивчених у всякій мудрості, скорих до науки, розумних у знанні й здатних до служби в царськім палаці, та щоб навчив їх письма й халдейської мови. Цар призначив для них щоденний харч із царського столу й вино, що сам пив, і звелів виховувати їх три роки, а потім вони мали б ставати до послуг цареві. Між ними були з синів юдейських Даниїл, Ананія, Мисаїл та Азарія. Даниїл постановив у своєму серці не сквернитись царськими харчами з царського столу й вином, що пив цар, тому і просив старшого над скопцями, щоб дозволено йому було не сквернитись. Бог зіслав Даниїлові ласкавість та прихильність з боку старшого над скопцями, але старший над скопцями сказав Даниїлові: «Боюсь я мого пана, царя, який сам призначив для вас їжу й пиття, щоб він не побачив, що ваші обличчя схудли більше, ніж у хлопців вашого віку, і щоб ви не вчинили мене винним перед царем». Тоді Даниїл сказав наглядачеві, якого старший над скопцями настановив над Даниїлом, Ананією, Мисаїлом та Азарією: «Зроби з твоїми слугами пробу протягом десятьох днів: нехай дадуть нам городину на харч і воду до пиття, і нехай потім з’являться перед тобою наші обличчя та обличчя хлопців, що їдять царський харч, і тоді роби з твоїми слугами, як забажаєш». Він послухав їх у тому й випробував їх десять днів; при кінці ж десятьох днів обличчя в них покращали та й тілом вони поповнішали супроти всіх тих хлопців, які їли царський харч. Отак наглядач брав їхній харч і вино, що вони мали пити, і давав їм городину. Що ж до цих чотирьох хлопців, то Бог дав їм знання й розуміння всякого письма та мудрості; а Даниїл мав до того ще й дар розуміти всякі видіння і сни. Як минув той час, який цар призначив, аби їх привели до нього, старший над скопцями появив їх Навуходоносорові. Цар розмовляв з ними, і з-поміж усіх не знайшовсь ані один такий, як Даниїл, Ананія, Мисаїл та Азарія, і вони почали служити перед царем.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Дан 3, 52. 53-54. 55-56

Ти достохвальний, віковічний Боже.

Благословенний Ти, Господи, Боже батьків наших, *
і достохвальний і вельми возносимий повіки;
Благословенне Ім’я Твоє святе і славне, *
і вельми достохвальне і возносиме повіки.

Ти достохвальний, віковічний Боже.

Благословенний Ти у своїм святім, славнім храмі *
і вельми хвальний і вельми славний повіки.
Благословенний Ти на престолі Твого царства, *
і вельми хвальний і вельми возносимий повіки.

Ти достохвальний, віковічний Боже.

Благословенний Ти, що споглядаєш на безодні *
і возсідаєш на херувимах.
Благословенний Ти на небесній тверді, *
і хвальний і прославлений повіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Мт 24, 42а. 44

Алілуя, алілуя, алілуя.
Пильнуйте і будьте готові,
бо тієї години, про яку й не думаєте, Син Людський приходить.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 21, 1-4

† Читання святого Євангелія від Луки
Того часу Ісус побачив тих, які кидали свої багаті дари до скарбниці. Помітив і одну бідну вдову, яка вки­дала туди дві лепти, і сказав: «Правду кажу вам, що ця бідна вдова більше від усіх ки­нула, бо всі ці зі свого достатку кида­ли в дар Богові, а вона зі своєї вбо­гості вкинула все, що мала на про­житок».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Господа, який проникає у серце людини і бачить кожний вияв щирості, смиренно просімо благодатей, потрібних нам для приготування до зустрічі з Ним у вічності:

1. Молімося за святу Церкву, щоб вона з особливою турботою ставилася до хворих і стражденних.
2. Молімося за керівників установ соціального захисту в світі, нехай вони активно допомагають голодним і знедоленим.
3. Молімося за багатих, щоб вони не марнували матеріальні блага, а жертвували їх вбогим та нужденним.
4. Молімося за працівників медицини та благодійних органі- зацій, щоб Господь дарував їм силу і терпеливість у їхньому служінні.
5. Молімося за померлих, щоб Господь винагородив їх за труди земного життя вічним спочиванням у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас, щоб, зберігаючи вірність Богові у найменших справах, ми заслужили благодать отримати у спадщину Небесне Царство.

Господи Ісусе Христе, просимо Тебе: поглянь на своїх дітей, які впродовж усього земного життя здійснюють паломництво до Тебе, і не дозволь, щоб ми заблукали, а уділи нам благодаті вірності Тобі і Твоїм заповідям. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Всемогутній Боже, прийми святі  да- ри, котрі  Ти наказав складати на Твою славу, * і вчини, щоб ми, виконуючи Твої  заповіді, стали також угодною Тобі  жертвою. Через Христа, Господа нашого.


АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Хваліте Господа, усі народи! * Велике бо до нас Його милосердя. (Пс 117 (116), 1-2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Просимо Тебе, Всемогутній Бо- же: † не допусти, щоб ми віддалилися від Тебе, * оскільки Ти сам даєш нам радість участі у божественних дарах. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий