Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 26 листопада, неділя
15:44 Субота 0 1 315
25-11-2017, 15:44

Літургія на кожний день. 26 листопада, неділя

ГОСПОДА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА, ЦАРЯ ВСЕСВІТУ
(біл) Урочистість
Бачимо Христа Царя в сьогоднішньому Слові справедливим суддею. Це є однією з головних ознак правителя. Єдине, що відрізняє Його від сучасних правителів є закон, на якому Він базує свій суд. Це – милосердя. Його відрізняє від сьогоднішніх правителів також те, що Він повністю ототожнює себе з довіреним Йому народом і особливо з тими, які є останніми та відкинутими. Так що будуть нас судити з любові до тих, яких зазвичай не помічаємо, зневажаємо, яких так важко приймати.

АНТИФОН НА ВХІД

Достойний Агнець заколений * прийняти силу і багатство, і мудрість, і кріпкість, і честь, і славу, і благословення. * Йому слава і влада на віки вічні! (Одкр 5, 12; 1. 6)

КОЛЕКТА

Всемогутній, вічний Боже, Ти вирішив усе відновити у Твоєму возлюбленому Синові – Цареві Всесвіту, † милостиво вчини, щоб усе сотворіння, визволене з неволі гріха, * служило Твоїй величі та завжди прославляло Тебе. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Єз 34, 11-12. 15-17

Читання з Книги пророка Єзекиїла
Так говорить Господь Бог: «Сам, сам Я буду дбати за моїх овець і буду їх доглядати. Як пастух наглядає за своїм стадом, стоячи серед овець, що були порозбігалися, так наглядатиму і Я за моїми вівцями. Я приведу їх назад з усіх тих місць, куди вони хмарного дня під темряву були порозбігались. Сам Я пастиму Мої вівці, сам поведу їх на спочинок, – слово Господа Бога. Котре запропастилось, я відшукаю, котре відлучилось, заверну; поранене перев’яжу, недуже підсилю, що жирне й буйне – збережу. Я буду їх пасти по правді. Вас же, Мої вівці, – так говорить Господь Бог, – буду судити між вівцею та вівцею, між бараном та козлом». Слово Боже.

ПСАЛОМ РЕСПОНСОРІЙНИЙ Пс 23, 1-2а. 2б-3. 5. 6

Господь – мій пастир, всього маю вдосталь.

Господь – мій пастир: *
Нічого мені не бракуватиме.
На буйних пасовиська *
Він дає мені лежати.

Господь – мій пастир, всього маю вдосталь.

Веде мене на тихі води. *
Він відживляє мою душу,
веде мене по стежках правих *
Імени ради свого.

Господь – мій пастир, всього маю вдосталь.

Господь – мій пастир, всього маю вдосталь.
Готуєш стіл для мене *
перед моїми противниками;
ти голову мою помазав миром, *
переливається мій кубок.

Господь – мій пастир, всього маю вдосталь.

Добрість і милість будуть мене супроводити *
усі дні життя мого,
і житиму в домі Господнім *
по віки вічні.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ 1 Кор 15, 20-26. 28

Читання з Першого Послання святого апостола Павла до корінтян

Брати: Тепер Христос встав з мертвих, – первісток з покійних. Оскільки смерть через людину, – то через людину й воскресіння мертвих. Як в Адамі всі помирають, так у Христі всі оживуть. Кожний у своєму порядку: первісток Христос, потім ті, які Христові, – під час Його приходу, а потім – кінець, коли Він передасть царство Богові й Отцеві, коли знищить усяку владу, всяке панування та силу. Бо Йому належить царювати, доки не покладе всіх своїх ворогів собі під ноги. Останній ворог, який буде знищений, – це смерть, Коли ж підкорить Йому все, тоді й сам Син підкориться Тому, хто підкорив Йому все, щоб Він був Богом усім і в усьому. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Мк 11, 10

Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословен, хто приходить в Ім’я Господнє;
благословенне Його Царство, що наступає.

ЄВАНГЕЛІЄ Мт 25, 31-46

† Читання святого Євангелія від Матея

Ісус сказав до своїх учнів: «Коли прийде Син Людський у cвоїй славі й усі ангели з Ним, тоді сяде на престолі cвоєї слави; і зберуться перед Ним усі народи, і відділить їх одне від одного, як пастух відділяє овець від козлів; і поставить овець праворуч, а козлів – ліворуч. Тоді Цар скаже тим, які праворуч: “Прийдіть, благословенні Мого Отця, успадкуйте Царство, приготоване вам від створення світу. Бо голодував Я, і ви дали Мені їсти; спраглим був, і ви Мене напоїли; чужинцем був Я, і ви Мене прийняли; не мав одягу, і ви Мене одягнули; хворів, і ви Мене відвідали; у в’язниці був Я, і ви прийшли до Мене”. Тоді озвуться до Нього праведники, кажучи: “Господи, коли ми бачили Тебе голодним і нагодували, або спраглим і напоїли? Коли ми бачили Тебе чужинцем і прийняли, або нагим і одягнули? Коли ми бачили Тебе хворим, або у в’язниці, і прийшли до Тебе?” Цар у відповідь скаже їм: “Воістину кажу вам: те, що зробили одному з Моїх найменших братів, ви зробили Мені”. Тоді скаже й тим, які ліворуч: “Ідіть від Мене, прокляті, у вічний вогонь, приготований дияволові та його ангелам. Бо голодував Я, а ви не дали Мені їсти; спраглим був Я, а ви не напоїли Мене; чужинцем був, а ви не прийняли Мене; нагим був, а ви не одягнули Мене; був хворим і у в’язниці, а ви не відвідали Мене”. Тоді озвуться і ті, кажучи: “Господи, коли це ми бачили Тебе голодним, або спраглим, або чужинцем, або нагим, або хворим, або у в’язниці й не послужили Тобі?”. Тоді у відповідь скаже їм: “Воістину кажу вам: коли ви не зробили цього одному з найменших, то не зробили й Мені”. І підуть ті на вічне покарання, а праведники – на життя вічне». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ

Христа, Царя Всесвіту і Суддю всього людства, смиренно просімо про благодаті, потрібні святій Церкві та нам у дорозі до неба:

1. Молімося за святу Церкву, щоб вона проповідувала народам Христа – Царя миру, справедливості та милосердя.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він, сповнений Святим Духом, відважно і з любов’ю керував Христовою Церквою на землі.
3. Молімося за рівні права для усіх людей – незалежно від ко- льору шкіри, походження, релігії чи соціального статусу, щоб дух єдності й миру панував по всій землі.
4. Молімося за нашу Батьківщину, щоб у ній завжди панував мир і моральний лад.
5. Молімося за померлих, а особливо за жертви Голодомору, щоб Господь помилував їх і дав повноту спасіння.
6. Молімося за нас самих, щоб нашим життя, згідним з Євангелієм, ми завжди були вірні Христові.

Христе, Ти – початок і мета усякого сотворіння, прийми шану, яку ми Тобі складаємо, і вчини, щоб ми вірно служили Тобі на землі і так удостоїлися благодаті радіти з Тобою у небесах. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, ми приносимо Тобі жертву примирення людства † і смиренно просимо Тебе, * щоб Твій Син обдарував усі народи єдністю та миром. Котрий живе і царює на віки вічні.
ПРЕФАЦІЯ: Ісус Христос – Цар Всесвіту.
С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. До- стойне це і праведне.

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній, вічний Боже. Ти помазав єлеєм радості свого Єдинородного Сина, Ісуса Христа, Господа нашого, * на споконвічного Священика і Царя Всесвіту, * щоб Він звершив тайну відкуплення людського роду, * жертвуючи самого себе на вівтарі хреста як непорочну жертву примирення, * і щоб, піддавши своїй владі усі створіння, Він передав Твоїй безмежній величі вічне й вселенське Царство: * Царство правди і життя, * Царство святості й благодаті, * Царство справедливості, любові та миру. Тому з Ангелами й Архангелами, * Престолами і Господствами та з усім воїнством небесним * співаємо гімн Твоєї слави, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Сидітиме Господь, Цар повіки. * Господь благословить народ свій миром. (Пор. Пс 29 (28), 10-11)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Насичені поживою безсмертя, про- симо Господи, † щоб ми, які  радісно виконуємо накази Христа – Царя Всесвіту, * могли безконечно жити з Ним в Небесному Царстві. Котрий живе і царює на віки ві чні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.